İşviçreli Bilim Adamları Araştırdı: 40 Derde Deva Olduğu Söylenen Bülent Serttaş Neşesi

Ekim 14, 2016

Hemen hemen hepimiz Bülent Serttaş’ı tanıyoruz. Kendisi her daim neşeli olmayı başarabilen, egolarından ve komplekslerinden arınmış güzel bir insan. En kötü anlarda bile gülmeyi başaran, yaşadığı kazaları gülücüklerle karşılayan, keyifli, keyif veren enerjik biri. Peki bu neşesinin kaynağı ne, nasıl bu kadar neşeli olmayı başarıyor, her şartta nasıl oluyor da gülecek bir şeyler bulabiliyor. ListeList “İsviçreli Bilim Adamlarını Sevenler” ekibi sizin için üşenmedi araştırdı ve Bülent Serttaş neşesinin bilmediğiniz yönlerini ortaya çıkardı. İşte o neşe!

İçeriğimizi okurken size bu neşenin eşlik etmesini istedik.1. Bülent Serttaş neşesi zamandan, olaylardan, şartlardan bağımsız, tamamen organik bir neşedir.

07

2. Kişiden kişiye değişiklik göstermez, doğduğu kaynak tektir ve o da kişinin kendisidir.

08

3. Gülüşler ve mimikler Bülent Serttaş neşesinin bel kemiğidir, bu ikisi olmadan yaşanan neşenin Bülent Serttaş neşesi olması imkansızdır.

02

4. Bülent Serttaş neşesi komplekslerinden arınmış, özgüvenli insanların sahip olabileceği bir neşedir, stresli anlarda denemeyiniz.

010

5. Bülent Serttaş neşesi süresi dolmadıkça bitmez, kötü olaylar, yaşanan sıkıntılar bu neşeyi sonlandıramaz.

01

6. Neşenin başlamasıyla birlikte yükselen adrenalin seviyesi kişiyi aynı anda hiperaktif bir yapıya büründürür, Bülent Serttaş neşesinin ekürisidir bu hareketlilik.

06

7. Bülent Serttaş neşesinin en önemli özelliklerinden birisi de bulaşıcı olmasıdır, bu neşeye tanık olan insanlarda da benzer davranışlar görülür.

015

8. Bülent Serttaş neşesi zamanla azalan, bir süre sonra yok olan bir neşe değildir, 7’den yetmişe her zaman görülür.

013

9. Gülmek, sinirleri gevşetir, sindirim sistemini çalıştırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, pozitif duyguları öne çıkarır, başarıyı olumlu yönde etkiler, kendine güveni artırır, vs. Bülent Serttaş neşesi bu etkileri en az ikiye katlar.

05

10. Bülent Serttaş neşesi anlık olarak ortaya çıkıp sonra kaybolan bir neşe değildir, o her zaman bünyenizde bulunur ve size enerji verir.

animation (4)

11. Bülent Serttaş neşesi sadece yaşayan kişiyi etkilemez, onun hayatına katkıda bulunmaz, tanık olan herkesin bu neşeden alacağı bir şeyler vardır.

012

12. Bülent Serttaş neşesine sahip olan insanların diğer kişiler üzerinde yüzde yüz olumlu etkileri vardır, bu insanlar için ilk intiba daima olumludur.

09

13. Bülent Serttaş neşesi doğuştan herkesin sahip olduğu bir şeydir, ancak bunu ortaya çıkarmak için uğraşmak gereklidir.

animation (3)

14. Kullanılmayan organın körelmesi gibi, kullanılmayan Bülent Serttaş neşesi de kaybolur, sürekli aktif tutmak gereklidir.

animation (1)

15. Son olarak Bülent Serttaş neşesi sosyalleşmenin en önemli unsurlarından biridir, bu silahınızı kullanın!016

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>