Ünlü Basketbolcuların Paralel Evrendeki Futbolcu Karşılıkları

February 7, 2017

Birbirinden çok farklı spor dallarının dahi birçok ortak noktası bulunabiliyor. Hakeme itiraz etme, çamura yatma, rekabeti spordan öteye taşıma bunlardan yalnızca birkaçı…

Biz de bu iki farklı spor branşında forma terleten bazı oyuncular hakkında; oyun zekası, agresiflik, fiziksel kuvvet ve hatta bazen yalnızca fiziki benzerlik gibi konularda paralellik kurmaya çalıştık. İşte bazı basketbolcuların paralel evrendeki futbolcu karşılıkları:

Thomas Heurtel – Mesut Özil

13642938_1736133369974316_548903423_n
İki oyuncu da umursamaz tavırları ve savunmaya pek destek atmamaları ile bilinirler ancak öldürücü pas atma konusundaki yetenekleri, isimlerinin daima en üst organizasyonlarda yer almasına yetiyor.

Şemsettin Baş – Sabri Sarıoğlu

semsettin-bas-700x350
Birisi görünüşü ve uzaktan bakıldığında pek basketbolcuya benzemeyen hafif tombul fiziği diğeri ise saflığı ve ayağının ayarsızlığıyla kendi spor branşlarının mizah yükünü çekerler. Ortak özellikleri ise kendilerine ne kadar yüklenilirse yüklenilsin aslında yerlerinin pek de kolay dolmamasıdır.

George Hagi – Petar Naumoski

gheorghe-hagi-football-749
Karpatlar’dan kopup geldiler, bize kazanmayı öğrettiler…

Shane Battier – Pepe

Shane+Battier
Görsel olarak benzettik, yoksa Shane efendi oğlan.

Semih Erden- Semih Şentürk

maxresdefault
“Genç Semih” ekolünün iki önemli temsilcisi.

Sofoklis Shorçanitis – Adebayo Akinfenwa

maxresdefault (1)
İki oyuncu arasında nasıl bir benzerlik bağı kurduğumuzu açıklamaya gerek yok heralde.

Dennis Rodman – Felipe Melo

Dennis-Rodman
Ellerini kirletmekten asla çekinmezler. Ama asla deli cesaretiyle de hareket etmezler. Uyanıktırlar. Çılgınlıkları takımlarına fatura çıkartmaktan ziyade katkı olarak yansır.

Pablo Batalla – David Rivers

AxC9b-tK
İkisi de Bursa’ya şampiyonluğu tattırdı. İkisi de takımlarının maestrosuydu.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>