Hayatımızı Değiştiren İnsanlardan Hareketle Hepimizin Sahip Olması Gereken 10 Özellik

August 4, 2016

“Başarılı insanlar farklı işler yapmaz, işleri farklı yaparlar.” Bu eski artık klişeleşmiş cümle hala geçerliliğini koruyor. En tepeye ulaşmak ve orada kalmak için kalabalıktan farklı çalışmanız gerekiyor. Girişimciler düşünmeli, hayal kurmalı ve en önemli bunları gerçekleştirmeli. Bugün Mark Zuckerberg, Jack Dorsey, Bill Gates gibi kişiler gençliğe ilham veriyor ama sadece başardıkları işleri bilmek yetmiyor. İşte bu yüzden onların bu büyük işlere imza etmesine yardım eden özellikleri sizler için yazdık.

1. Sabah rutinleri

esneme-yapan-adam Saat kaçta kalkıyorsunuz? Twitter’ın kurucusu Dorsey saat 5.30’da güne merhaba diyor AOL’in CEO’su Tim Armstrong ise saat 5.00’da. Başarılı girişmcilerin ortak özelliklerin biri erken kalkmak. Pek çok araştırmada erken kalkanların daha verimli insanlar olduğunu gösteriyor.

2. Eleştirileri duymazdan gelin

el-hareketi-yapan-adam Siz yeni bir iş başarmaya kalktığınızda maalesef birden etrafınızda çoğu insan nasıl batabileceğinizi anlatmaya çalışır. Kale almayın. İçgüdülerinizi dinleyin ve fikrinize tüm kalbinizle inanın. Bütün enerjinizi işinize harcayın ve istediğiniz sonuçların gelmesini bekleyin.

3. Tutkunuzu asla kaybetmeyin

siyah-beyaz-brucelee Oprah Winfrey’nin de belirttiği üzere herkesin bir tutkusu olmalıdır. Başarılı olmak için başarı hakkında düşünmeyin çünkü o sırada başarılı olsanız bile bunu göremeyebilir demoralize olabilirsiniz. Sadece koşmaya devam edin, başarınız sizi takip edecek.

4. Öğrenmeye devam edin

takım-elbiseli-adam Öğrenme sürecinin sonu asla gelmemeli zaten insan öğrendikçe aslında ne kadar az bildiğini görür. Bu kimisi için moral bozucu olabilir ama gerçekte vizyonunuz genişlediği için bilinmesi gereken daha çok olduğunu görüyorsunuz. Okumaya, öğrenmeye yönelik her fırsatı değerlendirin.

5. Risk alın

üstüste-kamyonlar Matt Mullenweg 2004 yılında okulu bıraktı. Bir risk aldı ve şu an hepimizin bildiği ve bir şekilde faydalandığı WordPress’i kurdu. Okulu bırakmanızı tavsiye etmiyoruz ama eğer kendinize inanıyorsanız istediğinizi yapabilirsiniz. Hayatta alınan riskler, okul derslerinden daha öğreticidir.

6. Basit yaşayın, yüksek düşünün

mark-zuckerberg-mcdonalds Eğer dünyanın en zenginleri bile tutumlu yaşabiliyorsa, neden siz yaşayamayasınız? Fikrinizi öncelik haline getirip, paranızı işinize yatırın.

7. Arkadaşlar fark eder

Buffett-Gates-Ludacris Sizi motive edip, olumlu düşünen insanlarla zaman geçirin. Olumsuz düşünen insanlar sadece beyninizi şüphelerle doldurmaya yarar.

8. Bir takım kurun

mavi-formalı-takım Takımınızda kaç kişi olduğu önemli değildir, bu insanların yetenekleri ve verimlilikleri önemlidir. İşin değerlenmesi onun üzerinde çalışanlarla direkt olarak oranlıdır. Müthiş takımlar her zaman müthiş işler ortaya çıkarır.

9. Lütfen başarısızlıktan korkmayın

takla-atan-kadın Winston Churchill’in dediği gibi “başarı, başarısızlıktan, başarısızlığa koşarken coşkuyu kaybetmemektir”. Reddedilmekten ve başarısızlıktan korkmayın. Bunlar hayatın birer parçası, hatalarınızdan ders çıkarın ve hiç vakit kaybetmeden devam edin.

10. Konsantre olun

harfler-havadan-düşerken İşte en önemli sır burada. At gözlüklerinizi takın ve hedefinize odaklanın. Kendinize her zaman şunu hatırlatın, kimse hayallerinize karışamaz. onpano nedir? onpano çeşitli eğitimleri ilgilileriyle buluşturmak amacıyla kurulmuş, eğitim ilanlarını tek çatı altında toplayan bir web hizmetidir. Kullanıcılar, onpano.com'da bulunan eğitimler arasından kendilerine en yakın, en uygun fiyatlı ve en uygun içerikli olanı seçebilir, eğitim verenlere ulaşabilir, eğitimleri satın alabilir ve bu eğitimler ile kendilerini geliştirebilir, kariyerinde ilerleyebilir, yeni ilgi alanları yaratabilir ve kendileri ile aynı ilgi alanına sahip kişileri tanıma fırsatı bulabilir. Bu muhteşem etkinlikleri kaçırmamak için dilerseniz siz de onpano'yu kendi web sitesinden, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>