Kemanına Sarılmış Halde Mülteci Gemisinde Ölen Barış Yazgı’nın Yürek Burkan Hikayesi

April 26, 2017

İmkanların imkansız olduğu zamanlarda bazen insanlar birçok risk alabiliyor. Bu risklerden belki de en büyüğünü, hayali uğruna her şeyi göze alabilen insanlar alıyor. İşte o insanlardan biri de geçtiğimiz günlerde Midilli Adası’na giderken batan mülteci teknesinin içindeki 22 yaşındaki kemancı Barış Yazgı’ydı.

Dün, özellikle mülteci krizinden sonra sık sık gördüğümüz haberlerden biri manşetteydi “Midilli Adası’na giden bir mülteci teknesi sulara gömüldü.”

canakkale-de-multeci-gemisi-batti-3-olu-65320-5

Alınan bilgilere göre batan teknede 16 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden arasında bir de Siirtli Barış Yazgı bulunuyordu.

1772472_2_1493198321WWfOm

Barış Yazgı 22 yaşında sigortasız ve işsizdi. Aynı Türkiye’deki birçok genç gibi. Ve tek aşkı kemandı.

son-nefesinde-bile-kemanina-sarilmis--2829058

Virtüözlük hayaliyle yanıp tutuşan Barış, Belçika’da eğitim alıp yeni bir hayatın hayalini kuruyordu. Fakat bir türlü vize alamıyordu.

son-nefesinde-bile-kemanina-sarilmis--2829057

Daha önce orada yaşayan ağabeyini de ziyaret etmiş olan Barış, imkansızlıklar içinde kendi hikayesini yazmak adına mülteci olarak Belçika’ya gitme planları yapmıştı.

avrupada-muhtesem-bir-kale-belcika

Fakat kendisini karanlık bir son buluverdi. Barış Yazgı’nın cenazesi bulunduğunda hayaline yani kemanına sarılıydı.

E8dZhwe

Keman kutusunda ise 22 yaşındaki Barış’ın besteleri bulunuyordu.

altin-nota-620x400

Barış Yazgı’nın cenazesini annesi ve müzisyen arkadaşları Habipler Cebeci Mezarlığı’na defnetti. Geriye ise Barış’ın besteleri ve annesinin ağıtları kaldı.


Caner SIRTMAÇ & ENSEMBLE performansında kemanıyla Barış Yazgı…

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>