2018’de Netflix Üyeliği Almanızı Sağlayacak Olan 10 Yabancı Dizi

February 1, 2018

Netflix'in artık hayatımızın demirbaşlarından olduğunu kabul edersek akşam yemeklerimiz, arkadaş buluşmalarımız, iş çıkışı aktivitelerimiz hatta ilk buluşmalarımız bile onunla geçiyor. Hal böyle olunca kaliteli içerik tüketmeye özen gösterir olduk. 2018'in gelmesiyle bu yıl hangi dizilerin devamının geleceği, hangilerinin ilk kez izleneceği konusunda seçim yapmayı kolaylaştıracak bir liste hazırlamak istedik.

Netflix olanlar, ya da arkadaşından şifresini koparmak isteyenler için 2018'de yayınlanacak Netflix dizilerini derledik.

1. The Rain

372 Dark sonrası etrafa dağılan aklımızı yeni başımıza toplayabilmişken Netflix, en az onun kadar güçlü olduğuna emin olduğumuz The Rain'i sundu. İlk Danimarka yapımı olan dizi, ölümcül bir virüsün altı yıl sonrasında iki kardeşin güvenli bir yer ve kendileri gibi kurtulanları bulma ümidiyle çıktıkları tehlikeli yolculuğu anlatacak. “Kuru kal, hayatta kal” sloganıyla başlayan dizi yayın tarihi belli olmasa da bu sene İskandinav rüzgarları estirecek gibi görünüyor.

2. Suburra: Blood on Rome

suburra-blood-on-rome Yönetmenliğini Stefano Sollima'nın üstlendiği Roma mafya - devlet ilişkilerinin işlendiği 2015 yapımı Suburra filmi, İtalyan sineması içinde oldukça parlayarak yükseldi. Günün birinde 'Cool ve Karanlık' başlıklı bir film listesi yapacak olursak bu filmin ilk üçte yer alacağından emin olabilirsiniz. İtalyan yazarlar Giancarlo De Cataldo ve Carlo Bonini'nin romanından uyarlanan dizi İtalya'da büyük yankı uyandırınca Netflix olaya el atmadan duramadı. Aynı şekilde mafya ilişkileri, suç örgütleri ve Vatikan'ın diziye dönüşmüş hali 2008 yılında çıkıyor bu defa izleyenlerinin karşısına.

3. Disjointed

MV5BMzNiZDc3YzctNmU2OS00Y2E2LWIzOTYtMDQyZjdkNGZmNzM5XkEyXkFqcGdeQXVyNjg2NjQwMDQ@._V1_ İlk sezonunun ardından ikinci sezon onayı alıp ocak ayında devamı gelen, tam anlamıyla kafası güzel bir dizi Disjointed. Bütün hayatını kenevirin yasallaştırılması için harcayan eski hippi Ruth ve oğlunun birlikte işlettikleri kenevir eczanesi içinde onları takip ediyoruz. Tabii Carter'a kullanım belgemizi gösterdikten sonra.

Disjointed'ın kendilerine has karakterleri Dank ve Dabby'i eklemeden bu içeriğe devam edemeyiz

maxresdefault (1)

4. The OA

tumblroieh0egdx71tamvv4o41280png Brit Marling'in Sound Of My Voice, I Origins ve Another Earth filmleri havasında, onları sevdiyseniz mutlaka sizi alıp götürecek bir dizi. Yedi yıl önce kaybolduğunda gözleri görmeyen, kör bir kadın olan Prairie Johnson'ın, yıllar sonra ortaya çıkışı akabinde gözlerinin düzelişi ve grubuyla birlikte gizemli hikayelere bağlandığı halkanın parçası oluyoruz. Yani oluyorduk, ikinci sezonda neler olacağını kestiremiyoruz.

5. Altered Carbon

alteredcarbon_blkfemale_vertical-core_rgb_us Richard K. Morgan'ın Siberpunk romanından uyarlanan Altered Carbon’un anlatıcısı ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson. Dizi ölümsüzlüğün, beden değişikliğinin, zihin aktarımının sıradanlaştığı bir gelecekte geçiyor. Bu yeni dünya düzeninde çıkan ayaklamanın bastırılması için Takeshi Kovacs isimli asker görevlendirilir. Kurduğu ekip ayaklanmadan sağ çıkamazken Takeshi'nin bilinci bir buza hapsedilir. Neredeyse yüzyıllardır hayatta olan Laurems Bancroft adındaki iş adamı Takeshi'yi uyandırıp yaşaması için şans sunar ancak karşılığında kendi cinayetini çözmesini isteyecektir.

6. Glow

Screen_Shot_2017_08_11_at_09.58.34.0 Şimdiye kadar onlarca amerikan güreşi konulu dizi - film görüp, izlemişizdir. Erkeklerin bu sporda ne kadar büyük paya sahip olduğunu düşünüyor ve Glow'da minik sürprizlerle karşılaşıyoruz. Çünkü dizide alışık olduğumuzun dışında erkekler değil kadınların bu spor için neler yaptığı konu ediliyor.

7. Alias Grace

Alias_Grace_01 Gerçek bir hikayeye dayanan Alias Grace, 1800'lü yıllarda geçiyor. Kanada'da göçmen olarak hizmetçilik yapan Grace Marks evinde çalıştığı kişinin cinayetinden sorumlu tutulur. Grace hiçbir şey hatırlamadığını söylese de hapse atılır ve on yıl orada kalır. Olayın ilgisini çektiği doktor Grace'e geçmişi hatırlamasında yardım etmek ister. Peki Grace suçlu mudur suçsuz mu? Margaret Atwood romanı olarak 1996'da yayınlanan hikaye o zaman da oldukça ilgi görmüştü.

8. Lost in Space

New-Netflix-Shows-2018 Dizi, film ardından tekrar dizi olarak yayına girecek Lost in Space'in temelleri 1960'lara dayanıyor. 2018 Mayıs ayında yayınlanacak dizinin bu versiyonunun nasıl olacağı merak konusu.

9. iBoy

d3a0e64e93c5f56631b993111e81a266bbd3f7e1 Game of Thrones laneti olarak Arya Stark karakterinin ömür boyu üzerinden çıkaramayacak olan Maisie Williams ve Bill Milner'ın başrolde olduğu bilim kurgu dizisi, uyandığında cep telefonunun bazı parçalarını beyninde bulan Tom'u alıyor merkezine. Eski hayatına dönmeye çalışan Tom artık süper güçlere sahip olduğunu fark edince hayatını bu noktaya getirenlerden intikam alma yoluna gidecektir.

10. Castlevania

40912fbc3ad4c3acd004feeb92eb70adcf4ee041 Animasyon sevenler unutulmuyor elbette. Netflix'in animasyon projesi olarak sunduğu Castlevania tatları damakta bırakarak 4 bölümde ilk sezonunu tamamladı. Rahiplerin klasik tribi olan cadı olmakla suçlama bu defa Dracula'nın başına geliyor. Bunun üzerine şaşırılmayacak sonuç olarak Kon Dracula savaş ilanında bulunuyor ve olanlar oluyor.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>