Elin Erkeğine Yakışıp Türk Erkeğine Yakışmayan 15 Meret

February 5, 2014

Türk erkeği dünyadaki diğer bütün erkeklerden çok başka bir tür, çok başka bir cins çeşit insan türü. Öyle garip bir güruh ki Türk erkekleri, hiç kimseye yakışmayacak birçok şey çok güzel duruyor üstünde. Bıyık olsun, tespih olsun tarlası yanmış köylü oturuşu olsun nasıl bir güzel duruyor üstünde Türk erkeğinin… Ama bazı şeyler var ki, tüm çalışmalarımıza tüm çabamıza rağmen bir türlü yakışmıyor bize. Yakışık durmuyor üstümüzde. Özeniyoruz, biz de elin adamı gibi olalım istiyoruz. Haklı olarak Türk kadını da bu tip özlemlerle yanıp tutuşuyor. Ama yok anacım, bizim DNA’mız farklı yoğrulmuş. Bizim iliğimize kemiğimize çok başka elementler işlemiş. Bazı şeyler bir türlü durmuyor üstümüzde.

Gelin bir bakalım elin herifinden nedir farkı Türk erkeğinin;

Beyaz atlet

0 0a
Al dakika bir gol bir. Vin Diesel başkana ‘cuk’ diye oturan o zalım beyaz atlet benim Anadolu menşeili Türk erkeğimin üstünde emanet duruyor resmen. Nice genç kızların yüreği hoplasın diye pazardan alınan o beyaz atletler nedense bir türlü istediğimiz etkiyi neden yaratmaz anlamadım. O da atlet bu da atlet kardeşim. Birine bakıyorsun için gidiyor, öbürüne bakıyorsun…Bakmazlar olasıca.

Üstü sıyırmak

1 1a
Brad abimiz üstünü sıyırınca bir değişik bir hoş oluyor, göze batmıyor. Bizim eleman sıyırınca içi darlanıyor insanın. Ne bileyim bir tövbe estağfurullah çekesi geliyor dudakların. Neden aynı etkiyi yaratmıyor neden olmuyor, açıklayabilen beri gelsin.

Kasları sergilemek

2 2a
Elin adamı tamam belki daha sportiftir belki daha güzel imkanlarda yapıyordur o kasları ama kardeşim al işte bizim çocuklar da sıkıyorlar kolu göğsü. Bizimkilerinki de patates püresi değil ki… Bir şey eksik ama ne? Aynı tadı nedense veremiyoruz.

Yaşlı gözler

3 3a
Bizde kültürdür, erkek adam ağlamaz derler. Racona ters ama yani yeri gelince erkeğin de bir bam teli tıngırdadı mı ağlar eder, iki yaş akıtır. Fakat gelgelim elin adamı ağlarken bile puanları toplarken, bizim yüzüne bakmaya doyamayacağın Kenan’ımız bile iki damla gözyaşında karizmayı marizmayı yırtıp atıyor. Neden arkadaş? Bizimki de göz pınarı bizimki de yürek, aynı etkiyi neden yaratmıyor.

Selfie poz

4 4a
Elin adamı telefonuyla bir poz çekiyor sosyal medya sallanıyor, bizim eleman çekince mizah sitelerine meze oluyor. Neden kardeşim al cihazsa bizimkinin de telefonu güzel, aynaysa bizimkinin de var aynası, her şey tip mi yani. Al bak bizimki de bir şekil vermeye çalışmış yani buna da bir iki puan veren neden olmaz diğerinin yanında yazıktır günahtır.

Silahlı poz

5 5a
Şiddet karşıtı insanlar olarak biz zaten silaha karşıyız. Sevmeyiz sevdirip özendirmeyiz de bunu bir kenara koymakla birlikte; Danyal abimizin elinde verdiği pozla birlikte bir hali karizmatik duran tabancayı, bir de bizimkilerin eline vermeye gör. Bizimki bıçakla bile desteklemeye çalışsa da kurtaramazken pozu, Danyal abi nasıl bir bakış atıyorsa yok arkadaş cuk oturuyor. Zaten sevdiğimiz bir şey değil, bari ortaya çıkartıp ağzımıza malzeme etmeyin şunu güzel kardeşim.

Saç kazıtmaca

6 6a
Beckham kazıtır artist olur, bizimki kazıtır iner misin çıkar mısın… Tamam kabul, biz kazıtırken biraz işin suyunu çıkartmıyor muyuz hamdolsun ziyadesiyle çıkartıyoruz. Ancak yani mesele kazıtmaksa elin adamına nasıl bu kadar güzel yakışır yahu. Bizim askerdeki evlatlarımız var hepsi kazıtmış durumda şu an git gir bütün koğuşlara Beckham’ın karşısına bir tanesini koyamazsın.

Banyo pozu

7 7a
Bizim kültürümüz zaten hamam kültürü öyle banyoymuş, duşmuş falan bize ters şeyler. Böyle diyerek bu manzaradan nasıl sıyırırım diye kasım kasım kasıyorum ülkemin erkeğini ama ne diyeyim kardeşim, adamlar bizi bu konuda da gömüyor yani. Her banyodan çıktığımızda biz de bakıyoruz aynaya, daha bir kere jakuzideki donlu abimizden bir adım öteye gidebilmiş değiliz.

DJ’lik

8 8a
Her Türk erkeğinin doğuştan yetenekli olduğu konulardan biri olduğuna inandığımız DJ’lik konusunda da elin herifi yetmiş sekiz fersah ötede bir karizmayla işini icra ederken, bizim insanımızın hali hal değil. Nedendir bilmem, ne elimize yakışır o meretler, ne bakışlarımızda o işin adamı olduğumuzu yansıtan bir pırıltı olmaz. Özentiliğimiz kurusun ne diyeyim.

Küpe olayı

9 9a
Bizim ecdadımız Yavuz Sultan Selim takmış kardeşim küpe dediğin şeyi. Yakışacaksa en güzel bizim erkeğimize yakışır diyeceğim ama Tamer abinin bakışıyla nereye kadar? Elin adamı nasıl bir özgüvenle takıyorsa o mereti kulağında tunç oluyor küpesi, bizimkisi at yelesinde kelebek misali… Tutmuyor kardeşim işte nasıl bir mayaysa yok “Budur” diyemiyor insan.

At yelesi saç

10 10a
Elin herifi bir salıyor saçını salkım saçak, vay diyor insan vaylar vayı… Bizimkisi iki hafta geç gitse berbere yüzüne bakmazsın. Hak mıdır bu bize, suçumuz Türk olmak mı nedir kardeşim. Kadın arkadaşlar çıksın bir akıl versin nerededir hatamız.

Süper kahramanlık

11 11a
Şimdi adamlıksa kahramanlıksa dibine kadar Türk erkeği seri başıdır dünyada. Başka milletin adamı elimize su dökemez. Bu konuda toz kondurmam, kimsenin de itirazının olacağını sanmam. Gel gelelim işin içine azıcık bir fantastik kaçtı mıydı, orada bizim erkeğimize iki adım geri durmak düşmeli. Çünkü yüreği süper olan adamlarız biz, şekil şemalle olacak iş değil kahramanlık. İş şekle şemale gelince Ferhat abimiz bizim erkeğimize neler olabileceğini yedi düvele göstermiştir.

Güneş gözlüğü

12 12a
Güneş gözlüğü gerçekten bir karizma, bir ne bileyim duruş simgesi erkeğin yüzünde. İfadeyi saklayan ama bambaşka bir hava veren bir aparat. Elin adamı takınca yürekler hoplarken, benim yurdumun delikanlısı takınca neden aynı etkiyi yaratmaz bilemiyoruz. Bir şekilde bir uyumsuzluk baş gösteriyor. Akıl sır erecek gibi değil yahu. Al aynı gözlüğü Ryan Gosling’e tak 4 milyar kadın bastığı otları kemirir, bizim İzzet’e takıyorsun hamile kadınlar düşük yapıyor ne iştir anlamıyoruz.

Dans

13 13a
Elin herifi partneriyle bir dans ediyor ki sanırsın resital veriyorlar şerefine. Akıyor adam su gibi, bir ateş, arzu, tutku yumağı. Erkek adamı baştan çıkarır figürler sergiliyor aklın duruyor. Bizim adamı atıyorsun piste, otur çay demle… Olmuyor işte, yakışmıyor adama, tutmuyor aynı hamurun mayası. Ne yapmak lazım bu kadar adamı dans kursuna mı yazdıracaksın. Eğitim işi değil ki bu içinde yok bizimkilerin.

Tatil sefası

14 14a
Elin adamı tatile gidiyor öyle pozlar çıkıyor ki iki haftalık tatilden, artık sosyal medyada kaç tane takipçisi olan hatun varsa ip gibi diziliyorlar tatilden dönsün de bir münasebet olsun diye. Bir de bizimkine bakıyorsun, olay bambaşka yerlerde. Bir tatile gidiyor paylaştığı fotoğraf başına kadınlı erkekli 50-60 takipçi kaybediyor. Bir yol göstereni olsa toparlayacak belki ama yok anacım bazı şeyler genetik önüne geçemezsin. Yaratan böyle yaratmış, seveceksin yaradandan ötürü başka çaresi yok…

Kısa sözün özü, biz bu list’i Türk erkeğini ezelim büzelim, yuhlara mazhar edelim diye kaleme almadık elbette. Buraya Türk erkeğinin üstün özelliklerini yazsak kilometre uzunluğunda içerik olur internet kaldırmaz öyle bir veriyi. Elin herifinin bizi geçtiği noktaların aslında ne kadar yüzeysel, ne kadar şekil şemal işi olduğunu vurgulayalım dedik. Maksat biz yurdum erkeğinin eksiklerini görüp gelecek nesillerde bu eksikleri de giderelim takriben elli altmış seneye kusursuz erkek figürünü yaratalım. Yoksa şiir bizde, muhabbet bizde, alem bizde, ortam bizde… Yalnız şu beyaz atlet olayını bir en başta çözmek lazım.

25 Yorum

 1. eftal

  February 5, 2014 at 2:49 pm

  Bunlarin yarasi Turk degil ki!

  • Sibel

   August 30, 2015 at 7:19 am

   Aynen, Kürt’ü Türk yapmışlar.

 2. hasan

  February 5, 2014 at 8:52 pm

  yüce atamız Yavuz Sultan Selim küpe takmamıştır, bu koca bir asparagastır. küpe takmış adam portresi Şah İsmail’dir. Yavuz Sultan Selim değildir.

  http://www.mumsema.com/islam-tarihi/31342-yavuz-sultan-selim-kupe-takar-miydi.html

  • rambo

   April 5, 2014 at 8:32 pm

   Küpe takmıştır doğru ama olay çok başka.. küpeyi eskiden köleler takardı. Yavuz Sultan Mekke’yi feth ettiğinde oradaki halk Yavuz’u “hoşgeldin Mekkenin sahibi” diye karşıladılar. Yavuz da cevap olarak “Mekkenin sahibi Hz. Muhammed’tir. bende onun bir kölesiyim” demiş. buna istinaden küpe ile poz verdirmiştir.

  • Yaqub

   November 30, 2016 at 6:22 pm

   Şah Ismayil erkek gibi erkek topu 2 yere ayirmis adam gibi adam malkocoglunu yere seren biri o hic bur zaman kupe talmaz yavuz takar ama o erkek gibu erkke takmaz

 3. emre

  February 6, 2014 at 9:03 am

  kaslı bir erkekle sıska bir erkeğin karşılaştırılmasını türk – türk olmayan diye sunmak çok güçlü bir hayal gücünüz olduğunu gösteriyor.

  • kaan

   February 6, 2014 at 9:40 pm

   aynen katiliyorum da bu haberi bu tur sacma sapan resimlerle karsilastirdigi artistlerin ne alakasi var acaba cok ilginc , 15 senedir turizmde calisiyorum , siz o gosterdiginiz dengesizleri birde normal hayatta gorun bakalim ….

   • kaan

    February 6, 2014 at 9:42 pm

    aynen ifade bu sekilde : Haklı olarak Türk kadını da bu tip özlemlerle yanıp tutuşuyor ……

    bundan yarasi olan varsa yapmis bu haberi anlasilan …….

 4. ali taş

  February 6, 2014 at 9:49 am

  çok zorlama ve çok gereksiz olmuş. bişey çıkar mı diye devam ettim ama 8dk yı boşa harcadım.

 5. Isıimsiz

  February 6, 2014 at 11:24 am

  “adamın biri bana sağ elle tutulabilir bir kahve fincanı yapın der, herkes düşüne kafa yora dursun Yahudi tutup fincanı kulpunu sağa çevirir ve buyurun der.”. kendilerine ve toplumlarına saygısı olanlar işte böyle küçük şeyler buluyor ve bulmaya çalışıyor “toplumlarını yüceltmek için” Türkler daha fazla çaba harcıyor kendi insanlarını aşağılamak için sanırım işin özü burada yatıyor.

 6. Zeynep

  February 6, 2014 at 11:46 am

  Saçmalık bilmem ne diyenlerin hepsi erkek ahahhaha afaffsgsgsgsg

  • Ali kemal

   August 3, 2015 at 4:13 pm

   hepsi erkek diyorsun da, babanda bir erkek, koynuna gireceğin kişi de.

 7. Mahir Arslanoğlu

  February 6, 2014 at 12:06 pm

  Bizdeki kadar aşağılık kompleksine sahip dünya üzerinde başka bir millet yok sanırım. Gerçi gayet mantıklı yorumlar yapılmış, ancak yazıyı yazan şahsiyet tarzı kompleks sahibi örnekleri de halen çok görüyoruz. Kendi eksikliklerini, farklılıklarını, gelişmesi gereken yönlerini görüp bunları kabullenmek, bunları eleştirmek ve bunlarla dalga geçebilmek güzel bir erdem, ancak buradaki örnekler belki mizahi bir amaçla yazılmış olsa da bilinçaltındaki bir ezikliği yansıtıyor ve bir tarafın göze en güzel gelen örneklerini seçip diğer tarafa tersini uygulayarak zorlama ve adaletsiz bir yaklaşım sergiliyor. Amerika’da bizden daha fazla gerizekalı var ama bizim gibi kompleks yok, farkımız bu.

 8. burcak

  February 7, 2014 at 9:31 am

  Cok sacma

 9. Gökhan

  February 17, 2014 at 9:31 pm

  Hayatımda bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum, özellikle vücutlarını sergileyen 3 arkadaş beni bitirdi.

 10. Faye Hall

  August 15, 2014 at 8:23 pm

  Hemen ” Turk Erkegi” hamle yapmis.Zulfiyare dokundu besbelli.Burada vurgulanmak istenen sey baska.Tabii egzajere etmisler. Sevilen yabanci aktor ya da olaganustu yakisiklilari koymuslar mukayese icin. Burada ozenti, kabuslasmis Alaturkalik, yapistirma taklit ve kalite meselesi vurgulaniyor.Ben Amerika’da yasiyorum, onlar icinde de “keko” var ama bizim hanzolar hepsine fark atar.

 11. jojo cambo

  September 4, 2014 at 3:39 pm

  dostum türk demişsin ama bunlarin alayi kürt nerdeyse…

 12. Alice

  January 20, 2015 at 4:43 pm

  Ya tamam arkadaş anladıkta, alakasız tipleri koymuşssunuz. Yani Koy bakim oraya atletli bir Burak Özçivit. Tabancalı bir Kenan İmirzalıoğlu veya Necati Şaşmaz. Dans eden Tan Sağtürk ,Yaşlı bir köylü dede yerine Dj Tarkan’ı veya dJ Muratti’yi O zaman görelim yakışıyor mu yakışmıyor mu? Saçma sapan şeyler koyupta haber yapıyoruz, diyerek insanlara komik şeyler çıkartmaya çalışırken kendinizi küçültmenin ne manası var?

 13. Eda

  July 30, 2015 at 4:26 am

  Gerçekten saçmalamışsınız Türklerle alakası yok görmek istediğiniz kısmı görmüşsünüz sadece. Bi insan kendi milletini ancak bu kadar düşük gösterebilir!!

 14. Aydın

  July 31, 2015 at 5:46 pm

  İnanılmaz güldüm :) kim hazırlamışsa gerçekten eline sağlık :))

 15. Cebo

  July 31, 2015 at 6:23 pm

  Şu aşağılık kompleksini bırakın la artık. Baydınız.

 16. egemen

  August 3, 2015 at 3:51 pm

  Ulan burada kim Türk? Bütün apaçileri, hırboları Türk diye kaklıyorsunuz! Hayatınızda Türk görmemişsiniz siz… Ama, siz de haklısınız, bunu hazırlayan insan İstanbul’da mı yaşıyor? Ankara’da mı? Zira buralar hırt dolu… İşte o fotoğraflarını paylaştığınız tipler yani!

 17. Abdullah Uğurlu

  August 3, 2015 at 8:36 pm

  nerede ot bok var didinip bulmuşsunuz 😉

 18. hulk

  October 2, 2015 at 3:52 pm

  turislere bakardım, giydikleri sıradan şeyler ama adamlarda hoş duruyor.Türkoya bakıyosun yani bakamıyosun

 19. merve

  October 16, 2015 at 6:40 pm

  Yabancıların en en karizmatiklarini, bizim en en alttaki insanlarıyla karsilastirmak, kendi milletini bu kadar ezme cabasi. Sen hic kadikoye gitmiyo musun kardeşim, küpe yakisan erkek hic görmedin mi veyahut hic spor salonuna gidip agzin acik kalmadan mi. Aptal isler yapmayin ya

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>