Pürtelaş 3+1 Bölüm 20: Plaj

November 26, 2014

Geldik güzide müzikler programı Pürtelaş 3+1‘in 20. bölümüne! Zaman ne hızlı akıp geçiyor değil mi? İlk bölüm, 10. bölüm hepsi dün gibi aklımızda. Neyse nostaljiye girmeden geçelim bu bölümün konuklarına.

20. bölümümüzde Plaj’ı ağırlamaktan mutluluk duyuyouruz. Çekimlerde Plaj ekibinden gitarıyla bize şarkılar söyleyen Hasan İnceler’e klavyesi ve vokaliyle Büşra Üzgün eşlik etti. Buyurun bu tatsız ve soğuk kış gününde yazı çağrıştıran Plaj’ı hep birlikte dinleyelim/izleyelim.

Git Git Git


Plaj’ın tam kadrosu videolarda gördüğünüz Hasan ve Büşra’nın yanı sıra Felat Delibalta, Doğukan Özpınar ve Eda Gemici’den oluşuyor. Bu isimler Plaj’da evvel dahil oldukları farklı müzikli projelerle de kulağınıza çalınmış olabilir. Felat ve Büşra’nın halen devam ettirdikleri Adult Monkey ve daha evvelki zamanlardan Baygon, Hasan’ın evde yaptığı kayıtları paylaştığı Beyaz Hayvanlar, Doğukan’ın Other Man projesi bahsettiğimiz farklı müzikli projelere örnek teşkil edebilir.

Zor da Olsa


2013’ün sonlarında Hasan, Felat ve Büşra “Plaj” olarak çalışmalara başlıyor. O günden bugüne gruba önce Esra Özkavcı ardından da Ali Can Erten bir süre dahil olup sonradan ayrılıyorlar. Doğukan ve Eda’nın gelişiyle grup nihai haline kavuşuyor. Ekibi tanıyan, dinleyen ve izleyenlerin hemfikir olduğu konu ise bu insanların beraber müzik yapmayı sevdikleri. Grup üyeleri de bu fikre katılıyor ve Plaj olarak daha nice işlere imza atacaklarını belirtiyorlar.

Sihirli Lamba ve Öğütleri


Kulağımıza gelen bilgilere göre önümüzdeki aylarda gruptakilerin farklı projelerine de yer verecekleri bir gece düzenlemeyi planlayan Plaj’ın en yakın tarihli iki konseri ise şu şekilde: Yarın (27 Kasım Perşembe) Peyote’de “Underscene Project Gecesi’nde sahne alacak olan grup 18 Aralık tarihinde yine Peyote’de Toro ile birlikte sahnede olacakmış. Naçizâne tavsiyemiz kaçırmamanız yönünde.

+1 Bonusu: Olur mu?


Plaj ekibine konserleri dışında gündelik hayatta denk gelmek isterseniz Hasan NTV Spor’da grafiklik yapıyor, Büşra Renee Adworks’te grafik tasarım ve animasyon yapıyor, Felat LeMan ve L-Manyak’ta karikatür çiziyor, Doğukan bir yandan Moving Forward Records’u kurarken bir yandan SAE’de eğitimine devam ediyor ve son olarak Eda Knuckle Duster Tattoo’da dövmeler yapıyor.

Bu parçaların tamamını arka arkaya tek seferde dinlemek/izlemek isteyenler şuraya tıklasın: Pürtelaş 3+1 Bölüm 20: Plaj

Plaj‘ın yaptıklarını takip etmek isteyenler de böyle buyursunlar:
soundcloud.com/p-l-a-j
facebook.com/plajband

Pürtelaş 3+1:
tüm bölümler
facebook.com/Purtelas3arti1
twitter.com/Purtelas3arti1
instagram.com/Purtelas3arti1
soundcloud.com/Purtelas3arti1

Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

2 Yorum

  1. Pingback: Pürtelaş 3+1 Müzisyenlerinden 2014'te İz Bırakmış Favori Şarkı Tavsiyeleri | ListeList.com

  2. Pingback: Pürtelaş 3+1 İlk 25 Bölümün Özeti | ListeList.com

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>