Pürtelaş 3+1 Bölüm 19: Nu Park

November 12, 2014

Pürtelaş 3+1‘in 19. bölümünde Nu Park’ı ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

Elektronik müziğin dipsiz deryalarında gezerken Uran Apak ve Oğuz Öner’in müzikal ayininde yer almak isterseniz buyurun bize katılın.

Yaz Buzu Değil


Müziği, kendilerini gündelik zaman ve hayattan çıkartıp hayal ettikleri karakterlere büründükleri özel bir dünya olarak tanımlıyor Nu Park. Dinleyici veya seyirci dahil olabildikçe bu dünyanın hacmi de genişliyor aslında. Eğer bu birliktelik başarılı, müziğin sizi çıkarttığı yolculuk sürükleyici ise bu ânı paylaşan herkes farklı deneyimlerle ve özüne daha yakın bir şekilde geri dönüyor bu yoldan. Çünkü ses/müzik hem maddesel hem ruhsal etkiler bırakıyor insanın üzerinde diye açıklıyor olanları Nu Park.

Wounded Healer


Trip Hop’tan Şaman ayinlerine kadar çok geniş bir tür skalasından beslenen müzikerleri yapan ekipte Uran ve Oğuz’un yanı sıra gitarda Ozan Erkan, vokalde Nilüfer Ormanlı ve kemanda İlker Görgülü yer alıyor. Kemanın girmesiyle Türk Müziği etkileri biraz belirginleşmiş canlı performanslarda. Doğaçlamalar, seyirciyle etkileşim, ortaya çıkan işler canlı performansları bambaşka yerlere götürüyormuş diye duyduk, denk gelirseniz kaçırmayın.

Tibetliler


Uran Nu Park’ın yanı sıra Londra bazlı WILDEAST adlı grubuyla Temmuz 2014’te yayınlanan ekibin ilk albümü REFUGE’u çıkartmış, bunun yanı sıra film müziği çalışmalarını sürdürüyor. En son Acarkan Özkan ve Erhan Seyran ile birlikte müziklerini yaptığı, Ayşim Türkmen’in yönettiği “Çekmeköy Underground“, Altın Portakal Film Festivali’nde yarıştı. Oğuz da şu sıralar İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Kadıköy Akustik adından bir ses yürüyüşü gerçekleştiriyormuş.

+1 Bonusu: Düşen Obje


Şarkılarında aşk, ayrılık, bilgelik, kişiliklerin karanlık tarafıyla yüzleşme, şifa, kitlesel değişimler, isyan, kabulleniş, teslimiyet, dönüşüm gibi bazı temaların tekrar ettiğini belirten Nu Park, ilk EP’leri Promise’de yer alan Walk in the House parçasına çektikleri klibi de yakında yayınlayacakmış. Son olarak Türkiye’den yükselen alternatif sesleri çok heyecan verici bulduklarını ve bu müzik sahnesinin parçası olmaktan mutlu olduklarını belirtiyor Nu Park.

Bölümün tamamını tek seferde arka arkaya izlemek/dinlemek isteyenler şuraya buyursun: Pürtelaş 3+1 Bölüm 19: Nu Park

Nu Park‘ı takip etmek isteyen dostları şöyle alalım:
soundcloud.com/nu-park
facebook.com/Nu-Park

Pürtelaş 3+1:
tüm bölümler
facebook.com/Purtelas3arti1
twitter.com/Purtelas3arti1
instagram.com/Purtelas3arti1
soundcloud.com/Purtelas3arti1

Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

1 Yorum

  1. Pingback: Pürtelaş 3+1 İlk 25 Bölümün Özeti | ListeList.com

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>