Pürtelaş 3+1 Bölüm 17: Nekizm

October 15, 2014

Güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1'in canavar gibi 17. bölümüyle karşınızdayız. Bu bölüm konuğumuz Nekizm! Alican İpek ve Ertuğrul Güney'in, akustik müziğin serin sularından yer yer elektronik müziğin kızgın kumlarına adım attıkları bu pek güzel performanslarını buyurun hep beraber dinleyelim/izleyelim.

Varsın Yoksun

http://youtu.be/QZv_-0lpv0s?list=PLaZ1wLPKFV8wPu9lcRZkLavyxi0Qbhzvn Tam kadro oldukları zaman Alican ve Ertuğrul'un yanında Yankı Bıçakçı, Arda Erboz ve Ozan Kısaparmak'ı da görmeniz mümkün. Bu performanslarda göremeseniz de onları kalbinizde yaşattığınızı bilerek listemize devam ediyoruz. Nekizm'in önümüzdeki aylarda 3 şarkılık bir EP çıkaracaklarına dair duyumlar aldık, müzik seven insanlar camiası olarak konuyla ilgili gelişmeleri heyecanla bekliyoruz.

Uzun Bir Yol

http://youtu.be/IM-BMI8tBRM?list=PLaZ1wLPKFV8wPu9lcRZkLavyxi0Qbhzvn Akustik düzenlemeler üzerine yoğunlaştıkları bir dönemin ardından yavaştan elektrikli işlere de giriştikleri kulağımıza gelen diğer haberler arasında. Tabii çağ elektrik çağı. Haliyle ortaya daha yüksek tuşeli, daha yumruğunu masaya vuran şeyler çıkıyormuş bu yeni setup ile beraber.

İlk Kez

http://youtu.be/MiywuouxFP0?list=PLaZ1wLPKFV8wPu9lcRZkLavyxi0Qbhzvn Dinleyip/izleyince fark edeceğiniz tek tip olmayan bir müzik üretimi söz konusu Nekizm'de. Bunu da kendi deyişleriyle gruptaki herkesin şarkı yazmasına bağlıyorlar. Herkesten gelen farklı üretimlerin olabildiğince kullanılması, ortaya çıkan müzikal kimliğin de daha çeşitli veya zengin algılanmasına vesile oluyor.

+1 Bonusu: Sular Akar

http://youtu.be/eIZLJGwDIYk?list=PLaZ1wLPKFV8wPu9lcRZkLavyxi0Qbhzvn Önümüzdeki günlerde kendilerini Kadıköy ve Beyoğlu semalarının nezih sahnelerinde görmemiz mümkün olacakmış. O zamana kadar sizler elinizdeki Pürtelaş 3+1 performansının değerini daha da iyi bilmeye davet ediyoruz. Bu bölümdeki 4 performansı da 1 tek tıklamayla izlemek isteyenleri şu tarafa alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 17: Nekizm Ben Nekizm'i çok sevdim nasıl takip edeyim diyenler de buraya buyursun: facebook.com/Nekizm Pürtelaş 3+1: tüm bölümler facebook.com/Purtelas3arti1 twitter.com/Purtelas3arti1 instagram.com/Purtelas3arti1 soundcloud.com/Purtelas3arti1 Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

3 Yorum

  1. Pingback: Pürtelaş 3+1 Müzisyenlerinden 2014'te İz Bırakmış Favori Şarkı Tavsiyeleri | ListeList.com

  2. Pingback: 2 Ocak İstanbul Etkinlik Rehberi | Listelist.com

  3. Pingback: Pürtelaş 3+1 İlk 25 Bölümün Özeti | ListeList.com

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>