Pürtelaş 3+1 Bölüm 16: Miss Crowley

October 1, 2014

İzlemelere ve dinlemelere doyamadığımız güzide müzikler programımız Pürtelaş 3+1‘in 16. bölüm konuğu Miss Crowley!

Claire Crowley’in güzel sesi ve Mert Bereket’in keyifli icrâsı eşliğinde buyurun Miss Crowley şarkılarıyla bir miktar hayallerimize yolculuk edelim.

Don’t Miss Me


Her şey Mert’in yaptığı müzikal çalışmalara bir vokal aramasıyla başlıyor ve ağlarını örmeye doyamayan hayat ne şansıtır ki Claire ve Mert’in yollarını kesiştiriyor. İrlanda’dan müzik için kalkıp ta İstanbul’a gelen Claire ve Mert’in ürettikleri işlere davuluyla Sinan Erdin’in eklenmesi ve son olarak da kontrbasını kapıp gelen Murat Çopur’un kadroya dahil olmasıyla videolarda yüzde ellisini gördüğünüz Miss Crowley güncel haline kavuşmuş oluyor.

If Only


İrlanda’nın havasından mı suyundan mı bilinmez o toprakların dünya müziğine ve solistlerine katkısı büyük. Bugün bir Dolores Abla, bir Bono Abi yetiştirmek kolay iş değil. Claire’nin de sesi ve kendine has üslubu bir kere daha bizi İrlanda’nın güzel bir yer olduğunu düşündürüyor, her ne kadar kendisi o diyarları bir süredir terk etmiş olsa da.

Something New


Grubun isminde (Claire’nin soyadı sebebiyle olsa da) yer alan Ozzy Osbourne göndermesi içimizdeki hard rock’çıyı bir an heyecanlandırsa da Mert’in minimal tabir edilebilecek icrâsı ve eserler hemen heyecanınızı alıp sizi sükûnetin yumuşacık kollarına atıveriyor. Bu dinginlik, huzur ve hissettirdikleri rüya halinde seçtikleri konser mekanlarının da payı var. Heykeller ve resimler arasında sahne aldıkları Galata’da yer alan Kamayor Sanat Atölyesi gibi.

+1 Bonusu: Soon You’ll Be Free


2014 yılının bahar aylarında yayınladıkları ilk single olan “Soon You’ll Be Free” parçası Türkiye ve yurt dışında gerek müzik severler gerekse müzik otoriteleri tarafından heyecanla karşılandı. Merak edenler için parçanın şöyle de bir klibi mevcut. Biz de dahil müzik camiasının yapacakları yeni işleri heyecanla beklediği Miss Crowley’in özellikle alternatif mekanlarda verdikleri konserlerden birine denk gelirseniz kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Miss Crowley’in bu uykuyla uyanıklık arası tatlılığındaki performanslarını tek tıkla topluca izlemek isteyenleri şuraya alalım: Pürtelaş 3+1 Bölüm 16: Miss Crowley

Bu saatten sonra Miss Crowley‘den asla kopmayacağım diyenleri şuralara alalım:
misscrowleyproject.com
facebook.com/misscrowleyproject
twitter.com/misscrowleynews
soundcloud.com/misscrowleyproject
vimeo.com/misscrowley
youtube.com/misscrowleyproject

Pürtelaş 3+1:
tüm bölümler
facebook.com/Purtelas3arti1
twitter.com/Purtelas3arti1
instagram.com/Purtelas3arti1
soundcloud.com/Purtelas3arti1

Yönetmen: Levent Sevi / Ses: Yiğit Yemez / Kurgu: Gün Erdoğdu / Liste: Emir Aksoy

2 Yorum

  1. Pingback: Pürtelaş 3+1 Müzisyenlerinden 2014'te İz Bırakmış Favori Şarkı Tavsiyeleri | ListeList.com

  2. Pingback: Pürtelaş 3+1 İlk 25 Bölümün Özeti | ListeList.com

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>