Metal Müziğin Sembolü “Devil Horns”un Patentine Başvuran Müzisyen Gene Simmons

June 19, 2017

Metal müzik severler arasında bulunuşu kime ait olduğu büyük tartışma konusu olan "Devil Horns"ta yıllardır açık ara önde olan isim efsane Black Sabbath solisti Ronnie James Dio. Fakat Kiss elemanı Gene Simmons'a göre bu işaretin babası kendisi. Kendisini 2010 yılında kaybettiğimiz efsane heavy metal vokali Dio hayatta olamadığı için bu tartışmalara farklı isimler tarafından birbirinden ilginç yorumlar geliyor. Fakat ortada net bir şey var ki, Simmons biraz fırsatçılık yapmışa benziyor. Bu patent başvurusu neyle sonuçlanacak ve bunun karşısında kimler yer alacak bunu zaman gösterecek. Simmons'ın başvurusunun öncülüğünde "Devil Horns" yani "Şeytan boynuzları"nı yakından tanıyalım.

Kiss grubunun "uzun dilli" bas gitaristi Gene Simmons geçtiğimiz hafta sessiz sedasız soluğu Amerikan patent enstitüsünde aldı.

gene-simmons-devil-horns

"Devil Horns" kırk yıldan fazladır metal ve rock müzik ikonlaşmış sembolleri arasında yer alıyor.

devil-horns-patent

Dünyanın en büyük hard rock gruplarından Kiss'in bas gitaristi Gene Simmons'ın iddialarına göre "Devil Horns"u ilk kullanan kişi kendisi.

devil_horns_emojie

Hollywood Reporter'un haberine göre; rock ve metalcilerin kullandığı "Şeytan boynuzları" anlamına gelen işareti Simmons'ın iddialarına göre kendisi ilk olarak 1974'teki bir turnede kullanmış.

illuminati-signs-obama-devils-horns-austin

Ve o turneden sonra dünya çapına yayılım göstermiş "Şeytan Boynuzları".

katy-perry-devil-horns-crowd-1

Metal müzik severler tarafından Ronnie James Dio ile anılan "Devil Horns" için Simmons'ın bu başvuru girişimi eski tüfek metalciler arasındaki ucu açık kalmış bir konuyu yeniden alevlendirecek gibi.

_96508090_devilhorns

Çünkü Dio ile anılmasına rağmen "Devil Horns"un nereden geldiğiyle ilgili kesin ve net bir bilgi kesinlik kazanmadı hiçbir zaman, yalnızca söylentiler vardı.

49332702dff84271f52966956aa84f5c3807cbe3_hq

Hatta "Devil Horns"u 1969 tarihli "Yellow Submarine" albümünün kapağında The Beatles üyesi John Lennon'ın yaptığını görüyoruz.

the-beatles-yellow-submarine

Dio ise metal müziğin bu ikonlaşmış işaretini nereden bulduğunu şu sözlerle aktarıyor;

Ronnie-James-Dio-004

"Babaannem ben çocukken şeytanı kovmak için yapardı bu hareketi. Ben de sahnede süsledim"

hand.h31

Ronnie'nin eşi ise eşinin patent başvurusunu şu sözlerle değerlendirdi;

wendy-dio-1497646286-640x428

"Böyle bir ticari girişimde bulunmak oldukça kötü. Bu anonim bir şey, kimseye ait değildir. Marka olmamalıdır."

devil_horns_metal

Simmons'ın patent başvurusu şurada yer alıyor.

papa_devil_horns Kaynak; 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>