Avukatlığı Bırakıp Tavşanıyla Doğaya Yerleşen Yuri Alekseyev’in Şaşırtıcı Hayat Hikayesi

August 9, 2017

Modern yaşamın dayattığı koşullar her geçen gün daha ağır ve yıpratıcı sonuçlar doğuruyor. İş, aile ve sosyal çevre üçgeninde hiç durmadan kendini tekrar eden birey, çeşitli kaçma ve uzaklaşma yollarına başvuruyor. Tatiller ve sosyal etkinlikler bu yollardan sadece birkaçı. Ancak yine de değişen dünya düzeni içerisinde kendini yenileyemeyen birey, ruhsal olarak derin yaralar alabiliyor ve bu yaraların etkisi kendisiyle sınırlı kalmıyor.

Elbette bazı bireyler bu kısır döngüden farklı yöntemler kullanarak sıyrılmayı başarıyor. Onlardan biri de Yuri Alekseyev.

Yuri Alekseyev, beş yıl önce Moskova’da avukatlık yaparken radikal bir karar alıyor ve mesleğini bırakarak doğaya yerleşiyor.

2

Hemen ardından yeraltında kendine yetebilecek boyutlarda bir ev inşa ediyor.

2

Doğa, kitaplar ve tavşanı Petruşka ile yeni bir hayat kuran Alekseyev, herkesi şaşırtan bu radikal kararıyla ilgili şunları söylüyor…

36

“Sokakta kalmış biri gibi yaşamaya başladım ve evsiz olduğumu düşündüm. Benim gibi bir sürü evsiz olmasına rağmen, insanların evsiz olduğunu kabul etmesi zor. Moskova’da 100 bin evsiz var. Başlarının üstünde bir çatı olması için günde 8 saat çalışanlar da bir bakıma evsiz. Zira bir yerler kiralayıp onlarda yaşıyorlar, ben de öyleyim. Bu yüzden de kendime ‘Bir evin olmadığı için sen de evsizsin’ dedim.”

Alekseyev’in inşa ettiği ev, Yüzüklerin Efendisi filmlerindeki Hobbit evlerini andırdığı için kendisini de Hobbit olarak anılıyor. Fakat Alekseyev, Lewis Carroll’ın Alice Harikalar Diyarında’sı ile özdeşleştirilmeyi tercih ediyor.

5

Ayrıca Alekseyev, kendisini Rus yazar Anton Çehov’un Vişne Bahçesi adlı oyununun uzmanı olarak tanımlıyor.

2

Ve yaşadığı bu evde söz konusu eserle ilgili dersler veriyor.

3357

Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere Alekseyev ve sevimli tavşanı Petruşka, sahip oldukları hayattan bir hayli memnun görünüyorlar. Bu güzelliğin devam etmesi umuduyla…

2

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>