Çalışanların Halinden Anlamak İçin Oruç Tutan Hyundai’nin Güney Koreli CEO’su

June 14, 2017

Belki de yaşadığımız dünyada en çok beklediğimiz şeylerden birisi de empati. İnsanların duydukları inançlara karışmadan onları anlamaya çalışıp saygı duymak belki de şu dönemde ihtiyaç duyduğumuz en önemli şeylerden biri.

Özellikle kapitalizmin dünyamızı bu kadar fazla işgal ettiği dönemde patronların işçilere davranışları ve anlayışsızlıkları bir hayli gündemdeyken Hyundai’nin Türkiye şirketinin CEO’su Yoon Mong Hyun, oruç tutan işçileri anlamak adına oruç tutmuş. Elbette dahası da var.

Hyundai’nin CEO’su Mong Hyun Yoon, 1964 yılında Kore’nin tarihi şehirlerinden biri olan Jeolla’da doğdu.

kapgak

Yoon, Sogan Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kariyerine 1985 yılında Hyundai Motor Company’de başladı ve yaklaşık 30 yıllık tecrübesi bulunuyor.

vali_guzeloglu_hyundai_ceosunu_agirladi_h63941_4f6b4

2016 yılında Hyundai Assan’ın CEO’su olarak göreve başlayan Yoon Mong Hyun, Ramazan hassasiyetini çalışanlarına gönderdiği bir mesaj ile paylaştı.

1

Yoon, Hyundai ailesi ile aynı düşünceleri ve hislerini paylaşmak için aynı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da oruç tuttuğunu açıkladı.

thumbs_b_c_f7eedbaba1c038ae9b413f751bf04839

Yoon açıklamasında “Ben ofiste çalışmama rağmen oruç tutmak kolay olmazken, üretim hattında çalışan arkadaşlarımızın su bile içmeden çalışmaları beni bir yabancı olarak hayretler içinde bıraktı.”

54200

“Memnuniyetimi dile getirip sizlerle gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Beni en çok şaşırtan ise orucu zorluk olarak görmeden, vazife olarak gönülden yerine getirmenizdir.”

79269

“Çalışan arkadaşlarımızın oruç tutmalarını görmem sayesinde, Kuran-ı Kerim’in öğretisi olan yoksul ve ihtiyaç sahibi kimseleri anlamayı ben de oruç tutarak öğrenmiş oldum.”

270320162122176595227

Ayrıca açıklamasında menülere özel iftariyelikler ve özel dinlenme alanlarının genişletilmesi gibi kolaylıklar sağladığını vurgulayan Yoon, şirketini adeta ailesi gibi görüyor.

hyundai_assana_yeni_baskan_h7032

Açıklamasında ise “Ramazan bereketini evlerinize, hayrını ailenize getirmesini temenni ederim.” cümlesiyle bitiriyor. Kendisini duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyoruz. 👏

hyundai

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>