Yerli Dizi ve Filmlerde Oynamış 12 Ünlü Hayvan

October 11, 2017

Türk sinema tarihinde iyi kötü birçok oyunculuğu seyrettik fakat şüphesiz gönlümüzü kazanan ve bu işi patilerinin layıkıyla yapan sadece birkaç isim vardı. Her şeyin en güzelini yapan hayvanların oyunculuk alanında da en doğal halleriyle alkış topladığını biliyoruz. Öyle ki hatrımızdan izi silinmeyecek nadir karelerden.

Not: Evet bizler ancak köpek yaşadığı sürece diziyi/filmi izleyen kişileriz.

1. Maymun Çarli

maymun_carli
İlk sırayı Çarli’ye vermesek herhalde ayıp olurdu.

2. Papağan Maşuk – Bizimkiler

bizimkiler_masuk
Efsane dizi Bizimkiler’in kapıcısı Cafer’in papağanıydı Maşuk. Sık sık repliği vardı ve en sevdiği söz “Babacııımm kapıcı kapıcı!” idi.

3. Eşek Fıstık – Öksüzler

esek_fistik_öksüzler
“Fıstık benim olacak! Binicem üstüne, vurucam kırbacı!” repliği herhalde hepimizin yüreğini dağlayan sahnelerdendi sinema tarihinde. Neyse ki sonu böyle olmadı.

4. Garip Kont – Arka Sokaklar

arka_sokaklar_kont
Bitmek bilmeyen Arka Sokaklar dizisinde Komiser Mesut kendi kendine konuşmasın diye ekibe dahil olup herkesin pabucunu dama attırmış bir oyuncu Kont da.

5. Cango – Çiçek Taksi, Köşe Kapmaca ve Tatlı Kaçıklar

cango_kopek
En çok dizide rol alan patili oyuncumuz olmasına rağmen ünü maalesef o kadar çok olmadı. Yine de gıdısı okşanası, kalp eritesi bir köpek Cango.

6. Maymun Çaydanluk – Mahallenin Muhtarları

caydanluk_maymun
Çaycı Temel’in omzundan bir an olsun indirmediği maymun Çaydanluk bir dönemin kalbini en derinden fethetmişti.

7. Pulsar

pulsar
Kendi adını taşıyan dizide bir köpeğin aslında çocuklar ve aile için ne kadar önemli bir figür ve kahraman oluşunu anlatıyordu aslında.

8. Taci – Sihirli Annem

m37dy
İnsanken büyü ile hayvana dönüştürülmüş Taci karakterinin nasıl konuşur gibi çekim yapıldığı ve aslında o sırada mama verildiği bir dönemin en büyük tartışma konularındandı.

9. Duman – Acemi Cadı

acemi_cadi_duman
Tıpkı Sihirli Annem’deki gibi insandan hayvana dönüştürülen bir karakter olan Duman da tüylerini kabarta kabarta ekranda boy göstermişti.

10. Horoz Prens – Bizimkiler

horoz_bizimkiler
Bizimkiler’in bir diğer hayvan karakteri ise horoz Prens. Katil Yavuz’un en yumuşak yanını tasvir eden minnoş sadece kanat çırpıp ötse de bizce çok iyi bir oyunculuk sergilemişti.

11. Paris – Yahşi Cazibe

yahsi_cazibe_simge_paris
Yahşi Cazibe dizisindeki aykırı halleriyle ünlenen Simge’nin de tam karakterine uygun bir köpekti Paris.

12. Rıfkı – Adanalı

adanali_rifki
Maraz Ali denince Rıfkı, Rıfkı denilince Maraz Ali akla gelirdi…

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>