Bir İhtimal Olabilecek Yerli Bitcoin’e Twitter’dan 18 Manidar İsim Önerisi

December 14, 2017

Son zamanlarda gündemimizi bir hayli meşgul eden ve kripto para olarak bilinen Bitcoin’in yükselişi hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde diyanetin dinen uygun değil, haram dediği Bitcoin’i devlet incelemeye almış.

Öncelikle kripto paralardan kazanç elde edenleri vergilendirmek için harekete geçildi. Fakat vergi kanunlarına göre bir kazançtan vergi alınması için o kazancın isminin olması gerekiyor. Gelir İdaresi Başkanı Adnan Ertürk’ün verdiği bilgiye göre Maliye Bakanlığı da kripto paraya isim konulması için bir yandan Sermaye Piyasası Kurulu diğer yandan ise Merkez Bankası’na danışıyor.

Radyo programcısı Nihat Sırdar bu sabah (14 Aralık) attığı tweetle takipçilerinden yerli bitcoin isim önerileri istedi. Kısa zamanda #YerliBitcoinAdıÖnerim Twitter trendine otururken birbirinden manidar isim önerileri gecikmedi.

Nihat Sırdar’ın attığı tweet bu şekilde;

1. İsim önerileri ise…

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>