Yeni Bir Diziye Sarmak İsteyenlerin Göz Atması Gereken, Son Zamanlarda Çıkan 13 Sağlam Dizi

July 14, 2017

Neredeyse sinema filmleri kadar bizi heyecanlandıran ve artık onlar kadar kaliteli olan yabancı dizilerin çoğunda bölüm bekleme derdi yok. Bi çırpıda bitiriyoruz, sonra büyük bir boşluğa düşüyoruz. Diğer sezonu beklerken yeni dizi arayışına giriyoruz ya da yeni sezonunu beklerken heyecanlanacağımız yeni bir dizi arıyoruz. İşte son birkaç ayda başlayan yepyeni diziler, umarız sizi heyecanlandıran bir şeyler bulabilirsiniz…

1. Friends From College (14 Temmuz 2017)

friends-from-college
Kırklı yaşlara merdiven dayayan üniversite arkadaşları 20 yıl sonra tekrar bir araya gelir. Hepsi kırklı yaşlarında 6 arkadaş değişen hayatları ve aradan geçen yıllara rağmen eğlenceli ilişkileriyle yeni bir denge kurmaya çalışırlar. Baş rollerini Annie Parisse, Cobie Smulders, Keegan-Michael Key, Nat Faxon, Fred Savage, Jae Suh Park oynadığı dizinin ilk bölümü 14 Temmuz’da yayınlandı.
Fragman

2. The Bold Type (11 Temmuz 2017)

the-bold-type
Dizi Cosmopolitan’ın genel yayın yönetmenliğini yapmış olan Joanna Coles’in hayatından esinlenilmiş. Dizi 3 kadının etrafında dönen olaylarla ilgili. ‘Scarlet’ isimli dergide yazar, sosyal medyacı ve asistan olarak görev yapan 3 kadının hayatının işleneceği dizinin oyuncu kadrosunda; Katie Stevens, Aisha Dee ve Meghann Fahy yer alıyor.
Fragman

3. Gypsy (30 Haziran 2017)

Gypsy
Terapist Jean Halloway rolüyle karşımıza çıkan Naomi Watts’ın başrolünde olduğu dizide Billy Crudup, Sophie Cookson, Lucy Boynton ve Karl Glusman gibi isimler de yer alıyor. Hastalarıyla samimi ilişkilere giren Jean Halloway’i anlatan dizi 30 Haziran’da yayınlandı. Dizinin 2 bölümünü Grinin Elli Tonu’ndan tanıdığımız Sam Taylor-Johnson yönetti.
Fragman

4. The Mist (22 Haziran 2017)

the-mist
The Mist, Stephan King’in bir romanı ve aynı zamanda 10 yıl önce “Öldüren Sis” adıyla beyaz perdeye aktarılan bir hikaye. Bir sis dalgasının kasabada yarattığı korkunç etkileri konu alan dizinin başrolünde Morgan Spector, Alyssa Sutherland ve Danica Curcic gibi isimler yer alıyor.
Fragman

5. Blood Drive (14 Haziran 2017)

blood-drive
Kan ve şiddetin bolca bulunduğu ve yakın bir gelecekte arabaların benzin yerine insan kanıyla çalıştığı ve olayların bir araba yarışı üzerinden geliştiği dizi 14 Haziran’da yayınlandı.
Fragman

6. Claws (11 Haziran 2017)

claws
Komedi-drama türündeki dizi, hiç de masum olmayan 5 kadının güzellik salonunda çalışmaları ve manikürden daha fazlasını yapmalarını işliyor. Dizinin başrolünde Emmy ödüllü ABD’li aktris Niecy Nash ve Carrie Preston gibi ünlü isimler yer alıyor.
Fragman

7. I Am Dying Up Here (4 Haziran 2017)

I'M DYING UP HERE
Yapımcı koltuğunda Jim Carrey’nin oturduğu dizi 1970’li yıllarda Los Angeles’da geçiyor. William Knoedelseder’in kitabından uyarlanan dizi o dönemin stand-up dünyasını anlatıyor.
Fragman

8. Still Star-Crossed (29 Mayıs 2017)

STILL STAR-CROSSED - "In Fair Verona, Where We Lay Our Scene" - In the wake of Romeo and Juliet's tragic deaths, the Montague and Capulet rivalry escalates. A new royal takes the throne in Verona and struggles to determine what is best for his city, which is at the epicenter of mayhem. The series premiere of "Still Star-Crossed" is MONDAY, MAY 29 (10:01-11:00 p.m. EDT), on The ABC Television Network. (ABC/Manu Trillo) ANTHONY HEAD, ZULEIKHA ROBINSON, LASHANA LYNCH
Dizi, Shakespeare’in en ünlü eserlerinden Romeo-Juliet hikayesinin devamını konu alıyor. Montague ve Capulet ailelerinin arasında geçen olayların anlatıldığı dizinin kadrosunda Grant Bowler, Dan Hildebrand ve Lashana Lynch gibi isimler yer alıyor.
Fragman

9. Las Chicas Del Cable (28 Nisan 2017)

las_chicas_del_cable_netflix_3
1920’lerde Madrid’de geçen film şehrin merkezine yeni açılan ulusal telefon şirketinde operatör olarak çalışan dört kadının hayatını anlatıyor. Netflix İspanya yapımı dizinin başrolünde Blanca Suárez, Nadia de Santiago ve Ana Fernández yer alıyor.
Fragman

10. Dear White People (28 Nisan 2017)

dear-white-people
Beyazların ağırlıkta olduğu bir üniversitede öğrenim gören 4 siyahi öğrencinin ırkçılığa karşı mücadelesini anlatan dizinin yönetmenliğini Justin Simien yapıyor.
Fragman

11. The Handmaid’s Tale (26 Nisan 2017)

the-handmaids-tale
Gilead diye adlandırılan bir toplumda geçen dizi Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlandı. Amerika’da geçen bir distopya yaratılan dizide değişen rejimle birlikte muhalif kadınların rütbeli kumandanların hizmetçisi olmasını konu alıyor.
Fragman

12. Genius (25 Nisan 2017)

genius
Her sezon başka bir bilim insanını anlatacak olan dizinin ilk sezonunda Einstein anlatılacak.
Fragman

13. Girlboss (21 Nisan 2017)

girlboss
Sophia Amoruso’nun aynı adlı kitabından esinlenilen dizide genç Sophia’nın para kazanmak için internetten kıyafet satışı yapmasını ve patronluğu öğrenmesini konu alıyor. Başrolünde Britt Robertson’ın yer aldığı dizi 21 Nisan’da başladı.
Fragman

Kaynak; 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>