Y Kuşağı Gezginlerinden Önceki Nesillere Neden Yolda Olduklarını Anlatan Mektuptan 21 Detay

May 16, 2017

Herkes tercihleriyle yaşar. Tercihleri onların nasıl hareket etmeleri gerektiğini söyler ve hayattan aldıkları haz da bununla ilgilidir. Kimimiz masa başında mesai saatlerine bağlı kalarak özel hayatımızı bununla şekillendirirken, kimimiz daha farklı tercihlere göre hareket edebiliyor. Y kuşağı gezginleri, kendilerine yöneltilen eleştiriler üzerine bir video yayınlayarak oldukça çarpıcı detayları bu video vesilesiyle insanlarla paylaştı. Videonun tüm detayları listemizde 21 başlık halinde yer alıyor.

1. Y kuşağı gezginleri hakkında kafanızın karışık olduğunu görüyoruz. İlk olarak şunu diyebiliriz ki, üzgünüz…

1

2. Hala tüm gün ofiste oturup çalışmadığımız için…

2

3. Küçücük bölmeli masalarımızda, lap-top önünde ya da Endonezya’da bir sahilde çalışma arasında bir fark görmediğimiz için yanıldık.

4

4. Her halükarda iş zamanında bitmeliydi yoksa bizi kovmaya hakkınız vardı.

3

5. Bizler dijital göçebeleriz. Tüm dünya bizim çalışma ofisimiz ve evimizdi.

5

6. O çalışma masaları yalnızca ahşap bir kutu.

6

7. Tüm toplumun beklediği gibi krediyle ev almadığımız, aile kurmadığımız, çocuk yapmadığımız için özür dileriz.

20

8. Şüphesiz bu deneyimler mükemmeldir fakat Güney Afrika’da köpek balıklarıyla yüzmek, Papau Yeni Gine’de kabilelerle dans etmek, Nikaragua’da volkanların içine kaymak da mükemmel.

7

9. Bu isteklere bencilce diyebilirsiniz fakat bizce tüm bunları yapmadığınız için pişman olarak çocuk büyütmek de bencilce.

8

10. Neden sevdiklerimizi kendi acı ve kederlerimizle boğuyoruz? Bize ayrıcalıklı ya da ne derseniz deyin. Fakat sizi umursamayıp yolumuza devam ettiğimiz için bizi affedin.

10

11. Bizim hedefimiz ırkçılığı, ön yargıyı ve ayrımcılığı tarihin sayfalarına –ait olduğu yere- gömmek.

11

12. Savaşı desteklemediğimiz ya da öfke ve nefretle tepki vermediğimiz için üzgünüz.

12

13. Biz sevgiyle ileriye bakıyoruz. Israrla dünyayı değiştireceğimizi söylediğimiz için üzgünüz.

13

14. Tüm bilgiler parmak uçlarımızda ve her türlü bilgiye milisaniyelerde ulaşıyoruz.

14

15. 3.4 milyar insan online ve sadece mail, facebook ya da twitter uzaklığında.

15

16. Bu fırsatı vermek zordur. Biliyoruz siz de bu fırsatları görüyorsunuz fakat bu konuda bir şeyler yapmak için çok yaşlı ya da fakir olduğunuzu sanıyorsunuz. Halbuki bu gerçek değil

16

17. 30 bin dolar ödeyip yüzyıllık tarihi binalarda eğitim almanın değerini bilmediğimiz için üzgünüz. Aynı bilgiler online olarak ücretsiz. O binalarda oturup öğrenmek ücretsiz bile olsa hala ilgilenmiyoruz.

17

18. Biz ilgi alanlarımızı ve tutkularımızı keşfetmek istiyoruz. Ve bunun tek yolunun gezmek olduğunu düşünüyoruz. Bu da bizim paramızla yaptığımız yatırım.

18

19. Her şeyin fotoğrafını ya da videosunu çekip herkesle paylaştığımız için üzgünüz. Bu birilerinin bizi cesaretlendirmesi ve bizim tutkularımıza öncelik vermemiz gerektiğini fark etmek için gerekli.

19

20. Üzgünüz, biz hayallerinin peşinden koşan ve bunları destekleyen büyük bir kitleyiz.

9

21. Biz yaşamak ve sadece var olmak arasında fark olduğuna inananlardanız. Sadece var olmak ve ölmek arasında pek bir fark yok bu yüzden biz yaşamayı seçtik. Sevgilerle, Milenyum Gezginleri

Video için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>