Ellerini ve Bileklerini Kullanamayan Felçli Kadını İyileştiren Mucize Tavşanlar: Woodstock ve Wilfred

August 23, 2017

Terapi hayvanlarının yanında, aslında sadece kendisi olarak da hayvanlar insanların hayatında iyileştirici özelliklere sahipler. Bazen mırlamaları, kalp atışları, bazen verdikleri moral ve destekleri, bazen sevginin ve gözlerine bakmanın hissettirdiği iyi duygular, bazen de rehberlik… Marley-Belle Quaid için ise bu iki tavşan tüm bunların hepsi oldu.

Marley-Belle Quaid, ellerini ve bileklerini kullanamayan felçli bir kadındı. Bir dizi ameliyat geçirmiş, fizyoterapi seansları görmüş fakat bir gelişme sağlayamamıştı.

tavsan (5)

Onun güçsüz elleri ve bilekleri nedeniyle koltuk değneklerini kullanamayıp tekerlekli sandalyeye mahkum kalması ise kadını iyice mutsuzluğa sürüklemiş, depresyonun eğişine getirmişti.

tavsan (2)

Tam da bu sırada Woodstock ve Wilfred isimli iki tavşanın ömürlük yuva aradığı ilanı gördü. Henüz kendisiyle bile tam anlamıyla ilgilenemezken iki tavşanın sorumluluğunu almak büyük bir cesaret örneğiydi.

tavsan (1)
Ve iyi ki almış.

Onlarla ilgilenme ve bakımını yapmak için kendini zorladığını, ilk başlarda oldukça acılı süreçler geçirdiğini ama ikilinin verdiği sevgi ile hepsini unuttuğunu; bu sırada da bileklerinin güç kazandığını söylüyor.

tavsan (4)

Şimdi 6 yaşına giren Woodstock ve wilfred sayesinde ellerini ve bileklerini tekrar kullanabilmeyi başaran Quaid ise özgürlüğüne tekrar kavuştuğu için oldukça mutlu. Ona hayat verdiğini söylediği tavşanlarını çok seviyor.

tavsan (3)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>