Hafta Sonu Sinemaya Gitmek İsteyenler İçin Bu Hafta Vizyona Giren 11 Film

May 4, 2017

Bu yıl sinema açısından kesinlikle verimli bir yıl olarak geçiyor. Çokça beklenen onlarca film pey der pey gösterime girdiler ve en az bir o kadarı daha sırada bekliyor. Hafta sonunu sinemada geçirek isteyenler için bu haftanın filmlerini derledik.

1. T2 Trainspotting


Az değil 20 sene bekledik. İlk filmin başrolündeki gencecik oğlan en çok tanınan Hollywood yıldızlarından birisi haline geldi. Sick Boy, Sherlock Holmes oldu. Bagbie yaşlandı… Peki beklemekten, özlemekten yıldık mı? Tabi ki hayır. Gün oldu devran döndü sevenler kavuştu ve Transpotting filmi beklediğimize değecek bir filmle geri döndü. Mark geri döndüğünde; Spud, Sick Boy ve Begbie onu bekliyordu. 20 yıldan sonra her şey aynıydı, hiçbir şey aynı değildi…

2. The Last Face (Gerçeğin İki Yüzü)


Wren (Charlize Theron) babasının kurduğu uluslararası bir yardım kuruluşunda görev almaktadır. Kuruluşun yardım faaliyetleri için bulunduğu bir Afrika ülkesinde Dr. Miguel (Javier Bardem) ile tanışır. İkili arasında güzel bir ilişki başlar. Bu ilişki, kendi geçmişlerinden ve içinde bulundukları ülkenin zorlu şartlarından dolayı ciddi testlerden geçecektir. Filmin yönetmen koltuğunda ise muhalif kişiliğiyle bilinen oyuncu ve yönetmen Sean Penn oturuyor.

3. Unforgettable (Saplantı)


Tessa (Katherine Heigl) yıllardır aynı yastığa baş koyduğu ve bir kızları olan eşinden ayrılmış olmanın etkisinden halen kurtulamamıştır. Üstelik boşandığı eşi, yeni nişanlısı Julia’yı (Rosario Dawson) çiftin eski evlerine getirmiştir. Tessa bir kadının kıskançlığının kadar ürkütücü olabileceğini fütursuzca ortaya koyacaktır.

4. Baş Belası


Çetin Altay’ı bu sefer Karadeniz şivesi yerine Trakya şivesiyle izleme imkanı bulduğumuz film, bir yol hikayesi. Asya idivacına 2 gün kala, babasının ricası üzerine, bir yakınlarının cenazesine gider. Dönüş yolunda karşılaştığı Can, onu hiç hesapta olmayan maceralara sürükleyecektir…

5. L’odyssée (Derinliklere Yolculuk)


En tanınmış deniz belgeselcisi olan Kaptan Cousteau’nun hayatının 30 yıllık dönemini konu alıyor. Ve Tabii ki Fransız yapımı deyince olmazsa olmazımız olan Audrey Tautou da filmde yer alıyor. Kaptan Couseau’nun derin denizleri keşfetme arzusu, bir yandan aile ilişkilerinde de bazı dalgalanmalara sebep olacaktır.

6. Çam Yarması


Çocukları olmayan bir çift, evlat sahibi olmak için yetimhanenin yolunu tutarlar. Yaşanan sürpriz gelişmeler sonucunda üç çocuk birden evlatlık almak durumunda kalırlar. Yıllar geçer, çocuklar büyür. Hepsi de birer “Çam Yarması” olurlar. Bu iri yapılı, çok yiyen adamları doyurmak zordur zira hiçbirisinin eli ekmek tutmaz. Babaya gına gelip bunları evden kovunca kardeşlerin hayata tutunma çabası başlar.

7. Les Visiteurs: La Révolution (Çılgın Ziyaretçiler 3: İhtilal)


Yine bir Fransız yapımı ve yine bir Fransız yapımında olmazsa olmazımız Jean Reno. Filmin konusuna gelecek olursak; Şövalye Godefroy de Montmirail ve çömezi Jacquouille 18. yüzyılda yaşamaktadır. Bir kaçış ve akabinde bir zaman yolculuğu hedefini barındıran bu komedini filmini özellikle absürt mizahtan hoşlananlar için öneriyoruz.

8. Eski Sevgili


Sıradaki filmimiz romantik komedi türünü iç bayıcı bulmayanlar için. 63 kez ayrılıp barışan bir çiftin öyküsü anlatılıyor. En sonunda temelli ayrılan çiftimiz; 14 Şubat dünya romantizmden ölücez gününde tekrar karşılaşırlar ve olaylar gelişir.

9. Gamba: Ganba to nakamatachi (Gamba: Macera Çetesi)


Bu hafta vizyona giren filmler arasındaki tek animasyon Gamba: Macera Çetesi. Fare Gamba hayatında hiç okyanus görememiştir ve buna çok heveslidir. Bu hayalini gerçekleştirmek için Arkadaşı Mampuku’yla birlikte yola koyulur. Henüz suya bile ulaşamadan kendilerini limanda gemi farelerinin arasında bulurlar. Burada tanıştıkları bir fare onları bambaşka bir maceraya sürükleyecektir.

10. Umudun Kıyısında


Umudun Kıyısında bu haftanın en duygusal filmi. Ufuk, İstanbul’da yaşayan ve fotoğrafçılık ile hayatını kazanan bir adamdır. Bohem bir hayat yaşayan Ufuk, Esma ile tanışınca uzun zamandır hissetmediği duyguların var olduğunu hatırlar. Son dönemde sık sık sağlık problemleri de yaşayan Ufuk bunun nedeninin beyin tümörü olduğunu öğrenir. Hastanede tanıştığı ve kendisi gibi hasta olan bir arkadaşı ona hayata bakışını sorgulatacaktır.

11. 666: Cin Musallatı


Haftanın tek korku filmi ise yerli bir yapım. Film korku senaryoları yazarak hayatını kazanan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bir gazetede Fethiye Kayaköy’de paranormal olaylar olduğuyla ilgili bir haber okur ve yollara düşer.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>