Kral Arthur: Kılıç Efsanesi ve Bu Hafta Vizyona Giren 9 Yeni Film

May 11, 2017

Guy Ritchie imzası taşıyan ve bu yılın en çok beklenen filmlerinden birisi olan Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filmi nihayet vizyona giriyor. 10 Mayıs’ta özel ön gösterimi yapılan filmle ilgili ilk yorumlar olumlu. Onun dışında gerilimden komediye, yerliden yabancıya bu hafta yine vizyona girecek birbirinden renkli birçok film var. Bu haftanın bir diğer özelliği de yerli filmlerin ağırlıkta olması. Lafı fazla uzatmadan fragmanlı film tanıtımlarımıza geçelim.

1. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (King Arthur: Legend of the Sword)


İngilizler efsane yaratmada da, o efsaneleri dibine kadar kullanmakta da son derece başarılılar. Sherlock gibi, Kral Arthur için de; şimdiye kadar zilyon tane film, dizi yapıldı. Bu filmin heyecanla beklenmesinin sebebi ise yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturuyor olması. Hikayesi ise klasik; Kral Artur’un tahtını ve ülkesini yağmacılardan kurtarma hikayesi.

2. 4N1K


Çocukluktan beri arkadaş olan 5 kişilik bir kanka grubu ve içlerindeki tek kız olan Yaprak’ın öyküsü. Diğer 4 arkadaşıyla birlikte erkek gibi büyüyen Yaprak, hayatına Barış isimli bir delikanlının girmesiyle kadın olduğunu tekrar keşfeder. Artık onun için zor bir seçim yapma süreci başlamıştır. Yazar Büşra Yılmaz’ın aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan film oldukça eğlenceliye benziyor.

3. Yaratık: Covenant (Alien: Covenant)


Michael Fassbender’i özlediniz mi? kendisini özlememize hiç fırsat vermiyor değil mi. İşte bir başka filmle yine karşımızda. Prometheus’un devamı niteliğinde olan bu filmin de yönetmen koltuğunda bilim kurgu türünde bir marka olan Ridley Scott oturuyor. Var olduğunu bilmedikleri bir gezene rastlayan ekip, cennet gibi görülen bu yerin altında aslında bambaşka yaratıklar olduğunu görür.

4. Ağustos Böcekleri ve Karıncalar


Yaşlı, hasta bir adam, en küçük çocuğu hariç, evlatlarından kopmuş bir babadır. Ona bakan en küçük oğlu gazetecilik yapmaktadır. Babasının hastalığı artık ölüm döşeği sürecine girince son bir aile toplantısı için iki ağabeyi ve bir ablasını çağırır. Kardeşler biri hariç toplanır. Hepsi gelmez çünkü kendi aralarında da kavgalıdırlar. Konu miras meselesine gelir, ortalık iyice karışır ve sonunda kapıları çalar…

5. Tuz ve Ateş (Salt and Fire)


Bir çevre felaketini araştırmak için yola çıkan BM ekibinin, bu çevre felaketinden sorumlu olan şirketin maşaları tarafından kaçırılmasını konu alan filmin yönetmen koltuğunda Alman Sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Werner Herzog oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Michael Shannon ve Gael Garcia Bernal gibi isimler ön plana çıkıyor.

6. Kaygı


Listemize yerli bir gerilim/dram filmiyle devam ediyoruz. 30’larında bir kadın olan Hasret, 20 yıl önce ailesini bir trafik kazasında kaybetmiştir. Sürekli aynı kabusu görmeye başlayınca geçmişini sorgulama ihtiyacı hisseder. Ailesinin trafik kazasında değil başka sebeplerden ölmüş olabileceğini düşünür ve bunu araştırmaya başladıkça hikayenin gerilim dozu artar.

7. Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu


Yerli bir animasyon filmi olan Nane ile Limon: Kayıp Zaman Yolcusu, yetişkin/çocuk herkesin izleyebileceği tarzda bir yapım. Bir profesör üç tane akıllı oyuncak yapar. Üçünün de farklı özel güçleri vardır. Bunlar akıllı oyuncaklar Limon, Nane ve Biber’dir. Nane’nin özel yeteneği olan zaman makinesi işlevi bozulur ve Profesör ile Biber zamanın içinde kaybolurlar. Şimdi onları kurtarma görevi Nane ile Limon’dadır.

8. Geri Döndü


Listemize bir korku filmiyle devam ediyoruz. Bir intikamcı hortlak hikayesi. Eski sevgilisi tarafından bir partisinde öldürülen genç kız, zaten pek de kimsenin olmadığı partideki insanların polisten çekinmesiyle gizlice gömülür. Arafta kalan ruhu intikam için geri dönecektir.

9. Yeni Başlayanlar İçin Hayatta Kalma Sanatı


Yirmi yaşındaki Kayra, ailesini bir trafik kazasında kaybetmiştir. Aşık olduğu kızdan da bir karşılık göremeyince intihar düşüncesi kafasına iyice yerleşir. Tek yakını olan Datça’daki babaannesini son bir kez ziyaret edip, intihar etmeye karar verir. Datça yolculuğu birçok ilginç gelişmeye gebe olacak.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>