Suriye’de Bir Mülteci Kampında Doğan Vivian Nouri’nin Hollywood’a Uzanan Hikayesi

October 18, 2017

Yeryüzündeki savaşlar, hayatta kalmayı başarabilenler için oldukça güç koşullar yaratıyor. Mülteci kamplarında dünyaya gelen yüz binlerce çocuk kendi yollarını çizmeye çalışıyor. Zorlu koşullar içinde bir mülteci kampında dünyaya gelen Iraklı Vivian Nouri de onlardan biri…

Körfez Savaşı’nın ardından Irak’ın kuzeyinde bulunan evleri yıkılan Vivian Nouri, ailesinin Suriye’de sığındığı bir mülteci kampında 1993 yılında dünyaya geldi.

,T1Bgg9EfBUSDpcAWdsCNkA

Ailesi 1995’te Yeni Zelanda tarafından mülteci olarak kabul edilen Nouri, burada genç yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı.

59e6fa367af5072dcc58dc87

Instagram sayfasında yer alan bilgiye göre Nouri, 15-16 yaşındayken dönemin Yeni Zelanda Başbakanı’nın da katıldığı bir etkinlikte şarkı söyleyerek dikkatleri üzerine çekti.

59e6fa257af5072dcc58dc07

Bilgisayar Mühendisliği bölümünü yarıda bırakarak, müzik kariyeri için ABD’nin Los Angeles kentine giden Nouri, kısa sürede yapımcılardan teklif aldı.

59e6fa527af5072dcc58dca9

Yapımcı Brian Kennedy’ye YouTube için çektiği video performanslarını gönderen Nouri, böylece Paramount Stüdyoları ile çalışma şansı yakaladı.

59e6fa577af5072dcc58dcb3

Hollywood yapımı bir film için bir şarkı seslendiren Nouri konu hakkında, “Spor salonundaydım ve filmdeki sahnelerin birinde Noel şarkısı söylemek için bir telefon aldım” dedi.

Mülteci kampından Hollywood’a uzanan hikayesiyle dikkatleri üzerine çeken Vivian Nouri başarılarıyla adından daha sık söz ettireceğe benziyor!

,5gTs6RAAgUeGLVRI23vNzg

Bu yetenekli kadını Instagram hesabı üzerinden yakın takibe alabilirsiniz.

Kaynak:(NTV)

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>