Yaşadığı Değişimle Herkesi Kendine Hayran Bırakan Vampir Kedinin Hayatı

September 20, 2017

Kediler, özellikle siyah kediler birçok batıl inançta kötü şans, cadı veya şeytan gibi taşlamalara maruz kalmıştır. Oysa bir renk geninin toplumsal algıyla nasıl kötülendiği, barınaklarda yuva bulamayan kedilerin çoğunlukla kara kediler olması oldukça saçma ki… Sonuçta sokakta oynayan, kendini yola atıp hayati tehlikeler yaşayan kara bir pisiye hayır diyebilir misiniz siz? Onu kurtardıktan sonra vampire dönüşeceğini bilseniz bir de…

Monk, henüz minnoş bir kediyken sokaklarda koşturuyor, yola atlıyordu. Vızır vızır akan trafikte bir teker altında can vermemesi için koruma altına alıyor melek bir aile.

vampir_kedi (2)

“Bulduğumuzda kir pas içindeydi. Üzerinde böcekler vardı ve gözleri iltihaplanmıştı.”

vampir_kedi (4)

Evlerine alıp sıcak bir yuva açan aile, minnoşu tedavi ettirerek Monk adını veriyor zıpırın aşırı oyunbazlığı nedeniyle.

vampir_kedi (10)

Evin içerisinde her yeri birbirine katan, bulduğu her kolu ısıran minik yaramaza monkey yani maymunun kısaltması olarak Monk deniliyor.

vampir_kedi (1)

“Aslında önceleri ona bir yuva bulmayı düşünmüştük fakat tanışmamızın büyük bir tesadüf olduğunu ve artık onun yokluğuna alışamayacağımızı düşündüğümüzden vazgeçtik.” diyor ailenin annesi Nicole.

vampir_kedi (11)

Gel zaman git zaman bizim Monk büyüyor tabii, patileri büyüdüğü kadar dişleri de uzamaya başlıyor.

vampir_kedi (3)

Monk’un üst damağındaki azı dişleri çenesini de aşar boyuta geldiğinde veterinere götürüyor aile onu. Bir sorun olmasından korkuyorlar.

vampir_kedi (9)

Fakat Monk sadece çok nadir görülen bir durum yaşıyordu ve bu ona karakteristik bir özellik katıyordu.

vampir_kedi (5)

Kesinlikle hiçbir sağlık problemi olmayan ve onu negatif etkilemeyen uzun vampir dişleri, aslında en başından beri vahşi olan kişiliğinin yansımasıydı adeta.

Monk’un ardından bir yıl sonra aile bir başka siyah kediyi daha sahiplenerek ona kardeş getiriyorlar; Bean.

vampir_kedi (6)

Monk ve Bean’in maceralarını Instagram üzerinden de paylaşan aileyi o kadar çok insan takip ediyor ki vampir kedi Monk’a artık ünlü bir kedi diyebiliriz.

vampir_kedi (7)

İnsanlarla arası çok iyi Monk ve Monk’u yalamaktan hoşlanan Bean’in maceraları için hesaplarını takip edebilirsiniz.

vampir_kedi (8)
Sevilmez mi şu çirkin surat ya?
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>