Tüm Uzun Saçlı Erkeklerin Ortak Kaderi Olan 20 Talihsiz Durum

January 2, 2017

Saç uzatmak kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de normal karşılanması gereken bir durumdur. Erkeklerde tarz yakalamak, iyi görünmek ya da sırf içlerinden öyle geldiği için saçlarını uzatabilirler. Ancak sadece uzun saçlı erkeklerin karşılaşması muhtemel olan öyle durumlar vardır ki; böyle insanları çileden çıkarır ve sinir krizlerine gark eder ve cinnet geçirtir. Özellikle ülkemizde uzun saçlı erkek olmak çok ama çok zordur.

1. Uzun saçların bakımı çok ama çoooook zordur :(

Uzun saçlı erkek

2. Sizi satanist zannederler. Mahallenizdeki teyzelerce arkanızdan; “Anam bunlar boş zamanlarında kedi kesiveriyollaa” tarzında dedikodular yapılır.

Uzun saçlı erkek
Gerçi bu muhabbet 90’larda 2000’lerde kaldı ama olayı sadece İstanbul olarak düşünmemek lazım. :)

3. Akrabalarınız bile sizi gördükleri zaman yan yan bakıp, araya biraz mesafe koyar. Hatta elinizi sıkmaya bile çekinirler.

Uzun saçlı erkek

4. Nedense potansiyel bir müzisyensinizdir. Herkes sizi mutlaka bir enstrüman çalıyor zanneder. Her uzun saçlı adam müzisyen olacak değil sonuçta, sırf canı öyle istediği için uzatmıştır saçlarını…

Uzun saçlı erkek

5. Yolda yürürken saçma sapan insanlar arkanızdan pis pis laf atabilir, sataşabilir.

Uzun saçlı erkek

6. “Kanka ne kadar zamanda uzattın?”, “Günde kaç saat banyo yapıyosun?”, “Saçlarını bağışlamayı düşünür müsün?” Şeklinde enteresan sorulara maruz kalırsınız. Nereden bileyim arkadaşım ölçmedim ki./h2>
Uzun saçlı erkek

7. Siz aynaya baktığınızda kendinizi çok yakışıklı ve karizmatik olarak görürsünüz, çünkü bu sizin tarzınızdır ama nedense yakın arkadaşlarınız dışında hiç kimse, Hatta aileniz bile uzun saçlı halinizi sevmez. Sık sık kısa saçlı olmanın erdemleri konusunda uzun nutuklara maruz kalırsınız.

Uzun saçlı erkek

8. Uzun saç bakımından anlamayan erkek kuaförlerine laf anlatmak zulümdür. Uzun saç bakımını bilen çok deneyimli erkek kuaförlerini bulmak şu zamanda evrende uzaylı aramak gibidir.

Uzun saçlı erkek
Bu yüzden uzun saçlı erkeklerden bazıları saçlarına bakım yaptırmak için bayan kuaförlerini tercih ederler. Tabi bunu yaparken de görülmemek adına adeta birer kamuflaj ustasına dönüşürler.

9. 60’lı ve 70’li yılların Türkiye’sinde ise uzun saçlı erkek olmak ayrı bir zor imiş. Uzun saçlı erkekler o dönemde genellikle Beyoğlu’nun arka sokaklarında her akşam kavga etmek zorunda kalır imiş. Hatta rivayete göre Erkin Koray bu nedenle yanında kendini korumak amacıyla tornavida taşımaya başlamış.

Uzun saçlı erkek

10. Bir kavgaya girdiğinizde, kavganın hemen öncesindeki kimsenin birbirini tanımadığı o meşhur sözlü atışma seremonisi esnasında karşı taraftan, “Senin saçını başını yolarım…” tehdidine maruz kalabilirsiniz :(

Uzun saçlı erkek

11. Sokakta yürürken, ya da A noktasından B noktasına giderken öylesine yanından geçtiğinizde size öküzün trene baktığı gibi dik dik bakıp, komik bir şey varmış gibi bıyık altından gülen angutlarla karşılaşırsınız.

Uzun saçlı erkek

12. Sizi memur yapmazlar. Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de devlet dairelerinde çalışanların uymak zorunda olduğu kıyafet yönetmeliği (birkaç istisna hariç) erkek memurların saç uzatmalarını yasaklar.

Uzun saçlı erkek

13. “Vay sen benim oğluma kötü örnek oluyorsun”, “Sizin yüzünüzden mahallenin bereketi kaçtı!”, “Erkek adam saç mı uzatır?”… gibisinden ithamlara maruz kalırsınız.

Uzun saçlı erkek

14. Yaşlı teyzelere yardım etmek istediğinizde; (Örn: “Teyze dur yardım edeyim”, “Teyze sen taşıyamazsın onları ben taşıyayim”, “Dur teyze seni karşıdan karşıya geçireyim”…) “Hadi be ordan, karı kılıklı! Hoşt!!” diye terslenebilirsiniz.

woman-money-1

15. Yeni tanıştığınız kız arkadaşınız size yıllarca özenip bezenip uzattığınız saçlarınızı kestirmenizi, aksi halde sizi terk edeceğini söyleyebilir.

Uzun saçlı erkek
Bu durumda önünüzde iki seçenek vardır; ya “Kendine de azcık şans tanısaydın keşke” deyip yolunuza bakarsınız, ya da en yakın berbere gidip yıllar boyunca söylemediğiniz o sihirli kelimeyi söylersiniz: Amerikan olsun…

16. Kızların sürekli olarak sizi görüp “Ay ne güzel saçların var gel bir örgü yapayım, balıksırtı yapayım, kuş şeyi yapayım…” triplerinden gına gelir.

Uzun saçlı erkek

17. Askere gittiğinizde yıllar boyunca sabırla, seve seve, özene bezene uzattığınız o güzelim saçlarınız bir anda 3 numara olur.

Uzun saçlı erkek

18. Duş esnasında saçları durularken bir anda elinize gelen saç telleri içinize öküz gibi oturur.

Uzun saçlı erkek

19. Herhangi bir mecburiyetten ötürü saçları kestirmek zorunda kaldığınızda; Khal Drogo karizmanız bir anda dibe vurup, Sabri Sarıoğlu durumuna iner.

Uzun saçlı erkek

20. İnsanlar size sürekli olarak; örflerden, adetlerden, geleneklerden veya toplumsal genellemelerden dem vurup, kısa saçlı olmanın daha erdemli olduğuna dair gereksiz nutuklar çeker.

Uzun saçlı erkek

BONUS; Robert Plant üstadımıza soruyorlar, “Uzun saç için fazla yaşlı değil misiniz?” diye. O da en güzel cevabı veriyor; “İnsanın yaşı ne olursa olsun, rüzgâr estiğinde saçları dalgalanmalı.”
Uzun saçlı erkek

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>