Uzun Süreli İlişkinizin Artık Kabak Tadı Vermeye Başladığını Anlamanızın 10 Yolu

September 20, 2017

Birçoğumuzun hayatında var olan uzun ilişkiler çoğu zaman kırılgan olabiliyor. Her çift uzun yola girdikleri ilişkilerini flört aylarındaki gibi duygusal ve heyecanlı tutmaya çalışsa da belirli bir süre sonra heyecan, duyguların gitmesiyle kayboluyor ve rutine bağlanıyor.

Bright Side yapmış olduğu illüstrasyon listesinde heyecanını kaybetmiş uzun bir ilişki sürecine girdiğimizi anlamamızın yollarını konu alan bir liste yapmış.

1. Karşı taraf bir türlü sizi ebeveynleriyle ya da arkadaşlarıyla tanıştırmak istemez. Sürekli bahaneler uydurur ve süreci uzatır.

sds

2. Karşı taraf size ortada hiçbir durum yokken sürekli hediyeler almaya başlar.

2

3. Ciddi bir sohbet sırasında konuyu bir anda değiştirir

3

4. Ruh hali keskinleşir. Kısa zamanda küçük sorunlar bile sert ve net yanıtlara dönüşebilir.

4

5. Birlikte düşündüğünüz gelecek planlarınızı pek umursamaz

5

6. Artık uyurken bile ona dokunmanız sanki işkence yapıyormuşsunuz gibi gelir.

6

7. Fazla ilginizden rahatsız olmaya başlarlar.

7

8. İlişkinizin başlarında partnerinizin sizi kıskanması hoş gelse de ilerleyen yıllarda sizi kısıtladığını hissetmeye ve rahatsız olmaya başlarsınız.

8

9. İş çıkış saatlerini uzatır… Bazen gerçekten işleri olsa da bazen de sizi görmemek adına ofiste geç saate kadar takılır.

9

10. Kişisel eşyalarına dokundurmak istemezler. İster istemez sizden bir şeylerin saklanıldığı düşüncesini uyandırır.

10

2 Yorum

 1. Mimikyu

  September 21, 2017 at 12:33 pm

  Hepsinin bir alternatifi var, hepsinin altında başka şeyler olabilir. Bunları görüp de ilişkinizin sonu geliyor sanıp korkuya kapılmayın yoksa asıl bitmeyecek ilişkiyi siz bitirmiş olursunuz. Ailesi ile tanıştırmıyordur, belki ailesi hazır değildir ya da ailesine o kadar yakın biri değildir. Size yoğun bir sevgi hisseder, sizi hediyelere boğup mutlu etmek isteyebilir. Konuyu değiştirir, çünkü karamsar bir sonuca varmaktan korkuyordur. Beşinciye, altıncıya ve yedinciye lafım yok, onlar biraz üzücü doğrusu… Kıskanma mevzusu karşılıklı güvenden gelir, güvenin, güvendirin. Olgun bir çift olmaya çalışın. Eğer evi tek başına taşıyan tarafsa ya da en azından eve gelir getiriyorsa (bu kadın da olabilir erkek de olabilir), kazancı artırmak için mesai yapıyor olabilir. Bu büyük bir özveridir. Kişisel eşya meselesinde sadece huylu biri olabilir. Yani uzar gider.

  Sonuç şu, ilişki bitecek gibiyse zaten hissedersiniz. İşaret aramanıza gerek yok. Bir şeyler eksilir, üzgün olursunuz. Birbirinizin yüzünü güldüremezsiniz, işte o zaman o ilişkiyi tekrar düşünme zamanı gelmiştir bence.

  • Mimikyusan

   September 22, 2017 at 1:23 pm

   Çok güzel bir yorum. Ellerinize, parmaklarınıza sağlık. Ve sadece şunu eklemek isterim. Evinizde huzur yoksa her şeye hazır olun, gerisini aramaya gerek bile yok. Evdeki huzuru sağlayın, ev huzurlu olursa işten çıkan veyahut dışarıdan dönen bile eve varmak için can atacaktır. Yoksa zaten ev bir koğuştan farksız olur. Şu da var, ısrarla evdeki huzuru kaçıran varsa niyetini apaçık sorun, alacağınız cevap zaten ilişkinizin durumunu ortaya koyacaktır. İyi günler dilerim!

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>