Hikayelerini Öğrendiğinizde Rüyalarınıza Girebilecek 10 Ürperici Görüntü

May 2, 2017

Sonrasında ya da öncesinde neler yaşandığını biliyorsanız, görüntüler daha çok anlam kazanıyor. Hele ki bu yaşananlar trajedi boyutundaysa; unutmanın çok zor olduğu tonlarca anlam yükleniveriyor üzerinize. Şimdi bu görüntülerin 10 tanesine bakalım ve o tonlarca ağırlığın birazını paylaşalım.

1. Üzerlerine Yıldırım Düşen Kardeşler

yildirim-dusen-kardesler3 İki kardeş 1975’in Ağustos ayında, üzerlerine yıldırım düşmeden hemen önce fotoğraf çektiriyorlar ve maalesef bu onların son fotoğrafı oluyor.

2. İnejiro Asanuma suikasti

inejuro Asanuma’nın, televizyonda yayınlanan bir tartışma sırasında milliyetçi Otoya Yamaguchi tarafından öldürüldüğü an. Yamaguchi de birkaç hafta sonra polis gözetiminde tutulurken intihar ediyor.

3. Regina Kay Walters Cinayeti

Regina-Kay-Walters 14 yaşındaki Regina Kay Walters'ın bu fotoğrafı, seri katil Robert Ben Rhoades tarafından Regina’yı öldürdüğü terk edilmiş kulübede çekildi. Rhoades arkasında bir işkence odası bulunan 18 tekerlekli bir araçla ülkeyi geziyordu. 1994 yılında yakalandı ve hala hapiste.

4. Travis Alexander

Travis-Alexander Bu fotoğraf, Travis Alexander'ın çamaşır makinesinden çıkan bozuk bir kameradan kurtarılan fotoğraflardan biri. Sonraki birkaç fotoğrafta Travis saldırıya uğradıktan birkaç dakika sonra, kanlar içinde banyo zemininde yatarken görülüyor. Fotoğrafları çeken kişi ise Travis’in kız arkadaşı ve aynı zamanda katili olan Jodi Arias.

5. Tyler Hadley

Tyler-Hadley Uyuşturucu kullanan ve akıl sağlığı pek yerinde olmayan Tyler, 16 Temmuz 2011’de anne ve babasının cep telefonlarını aldıktan sonra üç tane uyuşturucu hap içip ebeveynlerinin odasına gitti. Burda önce annesini, daha sonra onun çığlıklarına koşup gelen babasını çekiçle döverek öldüren Tyler, daha sonra akşam evde parti vereceği için üç saat boyunca yerdeki kanları temizledi. Bu fotoğraf da parti sırasında, Tyler’ın anne ve babasının cesetleri üst katta yatarken çekildi. Tyler cinayetleri işlediğinde 17 yaşında olduğu için idam edilemedi ve şartlı tahliyesiz ömür boyu hapse mahkum oldu.

6. Columbine Lisesi Katliamı

Columbine-Lisesi-Katliami İlk bakışta sıradan görünen bu okul fotoğrafının en sol üstünde kameraya nişan alır gibi poz veren Eric Harris ve Dylan Klebold; birkaç hafta sonra silahlarla okulu basarak 12 öğrenci ve 1 öğretmeni öldürüp 21 kişiyi de yaraladıktan sonra intihar ettiler.

7. Jeremiah Denton

Jeremiah-Denton Jeremiah Denton Vietnam Savaşı sırasında vurularak düşürülen Amerikalı bir pilottu. 10 ay boyunca işkence gördükten sonra Kuzey Vietnam’ın propaganda aracına dönüştü ve kendisiyle yapılan bir röportaj yayınlandı. Denton bu röportaj sırasında kendisine işkence yapıldığını söylemek için kimsenin aklına gelmeyecek bir yol bulmuştu, gözlerini kırparak mors alfabesiyle “torture (işkence)” kelimesini kodlamak.

8. İsimsiz Iraklı Asker

isimsiz-irakli-asker 1991'deki Körfez Savaşı sırasında, geri çekilen Irak kuvvetleri “Ölüm Otoyolu” denen yerde Amerikan kuvvetleri tarafından bombalanıyordu. Kömürleşmiş bedenini gördüğümüz asker de bu bombalara kamyonunun içinden çıkmaya çalışırken yakalanıyor.

9. Lisanne Froon ve Kris Kremers

Lisanne Panama'da bir doğa gezisi sırasında ortadan kaybolan Lisanne Froon ve Kris Kremers’in son görüntüleri. Kayboluşlarından 10 hafta sonra o bölgede kemik parçaları ve bir sırt çantası bulundu. Bu fotoğraf da bulunan sırt çantasındaki bir kameradan. Kızlara ne olduğu hala bilinmiyor.

10. Gary Slok ve Annesi

gary-ve-annesi Gary Slok ve annesi bu fotoğrafı Malezya’ya gitmek için Amsterdam'dan bindikleri uçak havalanmadan birkaç dakika önce çektiler. Uçak havalandı ve Ukrayna’nın üzerinden geçerken vurulup düşürüldü. Kurtulan olmadı.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>