Ufak Tefek Cinayetler; İntikamın Soğuk Yendiği Dizinin Bu Kadar Sevilmesinin 7 Nedeni

February 6, 2018

Ufak Tefek Cinayetler, yayınlanmaya başladığı günden beri oldukça dikkat çeken diziler arasına girmeyi başardı. Dizinin yayınlandığı günler ise her yerde Merve, Oya, Serhan, Pelin gibi isimler görür olduk. Peki dizinin bu kadar konuşulmasını ve sevilmesini sağlayan neydi?

1. Ortada bir cinayetin olması ve suçlunun belirsizliği

ufak-1 Aslında diziyi izledikçe ortada tek bir suçlu olmadığını, en iyinin bile içinde kötülük barındırdığını çok net görebiliyoruz. Ama dizinin başlangıcında işlenen bir cinayet ve bu cinayeti çözmeye çalışan 2 polis var. Bu da diziyi daha heyecanlı bir hale getiriyor ister istemez.

2. Dizideki tüm karakterlerin oldukça varlıklı olması ve ihtişamlı hayatları

ufak-2 Aslında o ihtişama kaptırıyoruz kendimizi desek yalan olmaz. Düzenlenen etkinlikler, partiler, yemekler derken Merve'nin hakim olduğu bir dünyanın içinde buluyoruz kendimizi. Hatta Ufak Tefek Cinayetler'de diğer klasik senaryolarda olduğu gibi zengin-fakir denklemi yok. Bu da oldukça etkileyici kılıyor diziyi.

3. Oluşturulan kurgusal mekanın bizi masalsı bir hikayenin içine sokması

ufak-3 Ufak Tefek Cinayetler dizisinin merkezinde Sarmaşık denen kurmaca bir yer var. Tüm olaylar Sarmaşık'ta yaşayanlar etrafında dönüyor. Bu kurgusal mekan da diziyi adeta bir masal haline getiriyor. Sonu iyi bitmeyen günümüz dünyasının gerçekleriyle dolu bir masal...

4. İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu her bölümde bambaşka olaylarla görmemiz

ufak-4 Dizide neredeyse her bölüm adeta "intikam" konusu üzerinden ilerliyor. Bu da aslında "intikam" konusuna olan zaafımızı ortaya çıkarıyor.

5. Merve'nin dizideki hakimiyeti ve tüm karakterleri parmağında oynatıyor olması

ufak-5 Dizinin belki de en çok konuşulan karakteri elbette Merve. Sarmaşık'ta yaşayan herkesi parmağının ucunda oynatıyor neredeyse. Bunu başaramadığında ise bir canavara dönüşüyor ve bir şekilde istediği şeye ulaşıyor. Bu sivri karakter de seyirciyi diziye bağlıyor.

6. Mert Fırat faktörü

ufak-6 Dizide yaptıklarından çok görüntüsüyle konuşulan biri varsa o da Serhan karakteri. Mert Fırat hayranlığı ve dizideki Serhan karakterinin coolluğu birleşince hayranlarının etkilenmemesi imkansız oluyor haliyle.

7. Oya ve Serhan'ın Merve'ye rağmen karşı koyamadıkları aşkları

ufak-8 Dizinin en hırçın ve belki de en korkulası karakteri Merve'nin kocası ve geçmişte kapanmamış bir hesabı olan arkadaşının birbirine aşık olması dizinin gidişatını daha da merak edilir hale getirdi.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>