Türk Televizyon Tarihinde Yapılmış En Büyük 13 Gaf

May 8, 2013

Diziydi, Survivor’dı, İzdivaç’tı hepsi iyi de, TV’de akıllara en çok kazınan hep ünlülerin gafları oluyor.  Hatta bazı gaflar var ki o gafı yapan ünlüyü bile gölgede bırakabiliyor.  İşte Türk televizyonlarında hafızalardan silinmeyen gaflar.

1 – Seda Sayan: “Efendim Mustafacığım?”

Kahramanımız ‘Seda SAYAN’. Her sabah olduğu gibi programını sunuyor. Canlı yayın sırasında bir telefon bağlantısı oluyor. Mustafa adında birisi programa bağlanıyor (ancak bağlanan kişinin Mustafa Sarıgül olduğu fark edilmiyor) ve olanlar oluyor…

2 – Ersin İmer: “Hepinize donsuz geceler diliyorum”

O ekranların en ilginç hava durumu sunucularından biriydi. Hava sıcaklıklarının eksi derecelere düştüğü bir kış gecesi sunumunu bitirirken muzip bir gülümsemeyle “hepinize donsuz geceler dilerim sayın seyirciler” dedi ve o anda hayatı değişti.

Kurduğu bu cümle ertesi gün her yerde haber oldu. Ersin İmer, bu olaydan sonra hava durumu sunuculuğundan alınıp masa başı bir göreve verildi ve başına gelen bu durumun üzüntüsüne kapılan İmer, felç geçirdikten sonra 61 yaşındayken hayata veda etti.

3 – “Abi ben de Türk’üm”

Show TV’de Acun Ilıcalının “Acun Firarda”da sunucu olduğu zamanlar. Acun Ilıcalı bir Avrupa kentindeki barda önüne gelen kıza sarkıntılık eden genci kameralara göstererek: “Görüyorsunuz sayın seyirciler, magandalık sadece Türkler’e özgü bir durum değil. Avrupa’da da pek çok maganda var” der. Delikanlı mikrofonun üzerindeki Show TV logosunu fark edip, Acun’un yanına yaklaşır ve “Abi ben de Türk’üm” diyerek olaya son noktayı koyar.

4 – Hugo ve Tolga Abi

Çocukların oldukça sevdiği “Hugo ve Tolga Abi” adlı interaktif televizyon oyununda yaşanan ilginç olay da zamanında izleyenleri (özellikle de çocukları) hayrete düşürmüştü. Yarışma sonucu düşük puan alıp kaybeden çocuk ve Tolga Abi arasında geçen diyalog şöyle gerçekleşmişti:
+Yarışmacı: Ben böyle yarışmanın a..na koyayım”
-Tolga Garipoğlu: Ama nasıl konuşuyorsun sen böyle bakayım? 60 milyon seni izliyor şu anda.
+Yarışmacı: 60 milyonun da a..na koyayım!..”

5 – Demet Akbağ: “Ordu’nun Çocukları”

Türkiye’nin komik ve başarılı sinema sanatçılarından Demet Akbağ, Beyaz Show’a konuk olarak katılır. Programda rol aldığı “O… Çocukları” adlı filmi hakkında konuşulurken, filmin isminde geçen “O…” kelimesinin açılımını canlı yayında söyleyemeyince film birden kopar ve bir anda ağzından “Ordu’nun çocukları” cümlesi çıkan Demet Akbağ, yaptığı hatanın farkına varınca neye uğradığına bir hayli şaşırıyor. Orduluların tepki göstermesi üzerine, Akbağ ardından bir açıklama yaparak tüm Ordulular’dan özür diledi.

6 – Halit Kıvanç: ” İstanbul’un en eski anıtlarından Ajda Pekkan”

Aralarında birçok ünlünün de bulunduğu önemli bir gecede, Halit Kıvanç sahneye Ajda Pekkan’ı takdim ederken ”Evet şimdi de huzurlarınıza İstanbul’un en eski anıtlarından birini, Ajda Pekkan’ı çağırıyorum” diyerek gafın kralını yapmıştı.

7 – Emrah: “Mozart Türkiye’ye gelse konserine mutlaka giderim”

Bir röportaj sırasında Emrah’ın sarf ettiği “Mozart dinlemiyorum ama Türkiye’ye gelirse konserine mutlaka giderim..” sözleri izleyenleri oldukça şaşırtmıştı. Bilindiği üzere klasik Batı Müziği’nin, en üretken ve en etkili bestekârlarından biri olan Wolfgang Amadeus Mozart, 5 Aralık 1791’de Viyana’da ölmüştü.

8 – İzzet Yıldızhan: “Fransızlar’ın çocukları bile Fransızca konuşuyor”

İzzet Yıldızhan’ın bir program esnasında söylediği cümle de uzun süre gündemde kaldı. “Fransızlar amma kültürlü, ufacık çocukları bile Fransızca konuşuyor” diyerek Yıldızhan kültürümüze kültür katmayı becerebilmiş bir sanatçımızdır.

9 – Vj Bülent: “Merhaba, Alparslan Bey”

Kral Tv Müzik Ödüllerinde Vj Bülent’in sunuma girişi büyük bir gafla sonuçlanmıştı.
+VJ Bülent: Evet, şu anda yanımızda Alparslan Bey var, biraz kendinizi tanıtır mısınız Alparslan Bey?
– Alparslan Bey: Ben Özhan Canaydın, Galatasaray Başkanı’yım…

10 – Deniz Akkaya “Çingene Gibi Cevap Vermeyelim”

Deniz Akkaya, katıldığı bir televizyon programında tartışma çıkması üzerine ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Deniz Akkaya’nın “Lütfen birbirimize çingene gibi cevap vermeyelim” sözleri şok yarattı. Ancak tartışmaya sebep olanlardan biri Hüsnü Şenlendirici’ydi.

Deniz Akkaya’nın gafları bunlarla da kalmıyor. Bir trafik kontrolünde trafik polislerine “Çişim var beni bırakın” derken kameralara yakalanan Deniz Akkaya, Cengiz Abazoğlu’na olan sevgisini ise “Benim için çok farklı; çünkü arkadan vurmuyor” diyerek anlatmıştı.

11. Hülya Avşar: “Botoks, götoks yaptırmadım”

Hülya Avşar Bikini

Hülya Avşar’a gençliğini neye borçlu olduğu sorusu soruluyor ve Hülya Avşar da ortamın samimiyetinden olsa gerek arkadaş arasında kullandığı benzetmeyi ağzından kaçırıyor: “Botoks, götoks”.

12. Gökmen Özdenak: “Ortaya alıyor, kanat yok. Kanat alıyor, orta yok.”

Gokmen Ozdenak

Bu gafı başlığa almak da diyalog olarak yazmak da çok zor. Küfür olduğundan değil, küfürün içeriği şifreli, dekoderli olduğundan bir sıkıntı var.

13. Mehmet Ali Birand: “Piç kurusu nasıl da oturdu değil mi?”

Mehmet Ali Birand
Ruhu şad olsun, Mehmet Ali Birand Türk televizyon tarihinin en renkli simalarından biriydi. Video arasının bitimiyle canlı yayındaki “piç kurusu” benzetmesi ise bütün gaflarının arasında belki de en iyisiydi.

1 Yorum

  1. volkan

    November 14, 2013 at 1:42 am

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>