Sinema Dünyasının Gerçek Delikanlısı Tom Hardy’nin Oyunculuğuyla Büyülediği 12 Film

August 5, 2016

Erkekler, kadınların beğendiği yakışıklı oyuncularda illa bir kusur arar. “Onun oyunculuğu çok kötü, hiç yakışıklı değil, o adam tam bir rererö” gibi eleştirilerde bulunur. Fakat söz Tom Hardy'e gelince işler biraz değişiyor. Sonuçta ne demişler, yiğidi öldür hakkını yeme. Ressam bir annenin ve yazar bir babanın genlerini taşıyan Hardy, ‘adam gibi adam’ klasmanının en güzide örneklerinden. Hollywoodvari delikanlılığıyla oynadığı filmlerde kendini hemen belli eden Tom abimizin kendine has yetenekleri de var. Aksan konusundaki başarısı bunun en büyük örneği. Bu listemizde, Tom Hardy’nin yer aldığı 12 filmi bir araya getirdik. Eğer izleyecek bir şey bulamıyorsanız, aşağıdaki filmlerden herhangi birini seçebilirsiniz. Daha önce izlemiş olsanız bile.

1. Legend

legend-tom-hardy Tom Hardy’nin ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu sadece Legend’dan bile anlayabiliriz. Bir oyuncu için aynı filmde iki farklı karakteri canlandırmak çok zor bir durum. Karakter geçişlerinde yaşayabileceği en küçük sorun tüm filmi riske atabilirdi fakat Hardy bu zorluğun altından kalkmayı bildi.

2. Mad Max

mad-max-fury-road-image-tom-hardy Mad Max’in bu kadar güzel bir film olmasının en önemli sebeplerinden biri oyuncu seçimleri. Post-apokaliptik bir dünyada, sert ama iyi kalpli bir adamı canlandıran Hardy, delirmesine ramak kalmış Max rolü için biçilmiş kaftan. Tabi ona eşlik eden kısa saçlı Charlize Theron’u da unutmamak gerek.

3. Bronson

bronson-tom-hardy İngiltere’nin en ünlü suçlularından Michael Peterson’ın hayatını ele alan Bronson, usta bir oyuncuyu rezil de vezir de edebilecek bir film. O dönemde başrol deneyimi çok olmamasına rağmen Hardy, Peterson karakterini öyle bir oynadı ki, izleyen herkes o günden itibaren ünlü oyuncunun geri dönülemez bir başarı yoluna girdiğini anladı.

4. The Drop

the-drop-tom-hardy-kopek Hardy’nin canlandırdığı Bob, barmenlik yapan eski bir mahkum. Şaşırdık mı, tabii ki hayır. Film hakkındaki eleştirilere baktığınızda Hardy’nin oyunculuğuna yapılan övgüleri her mecrada görebilirsiniz. Belki de ünlü oyuncunun bu kadar iyi olmasının sebebi, oynayacağı filmleri iyi seçmesi.

5. Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy tom hardy Tom Hardy’nin zamanında taksimde dolaştığını, boğazda vapurları izleyerek derin düşüncelere daldığını biliyor muydunuz? Hatta Türkçe olarak “Hasan telefonu kullanabilir miyim?” repliğini söylediğini? Neden milliyetçi duygularımız kabardı bilmiyoruz ama Hardy’nin Türkiye’de dolaşan bir ajanı canlandırması, Daniel Craig’in İstanbulda 007 olarak dolaşmasından daha etkileyici.

6. Warrior

warrior-tom-hardy Sert adam Tom Hardy’e tam oturan filmlerden biri de Warrior. Filmde profesyonel bir dövüşçüyü canlandıran Hardy filmdeki başarısıyla, dövüş ve dram seven izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

7. Dark Knight Rises

Bane-The-Dark-Knight-Rises Dark Knight Rises’daki rolünden sonra Tom Hardy’nin oyunculuğu hakkındaki tüm şüpheler ortadan kalktı. Özellikle de Heath Ledger’ın Joker’inden sonra, Batman’in yeni düşmanı olmak cesaret isteyen bir davranıştı. Fakat Hardy, canlandırdığı Bane karakteriyle unutulmaz kötü kahramanlar arasında yerini almayı bildi.

8. Locke

Locke-tom-hardy Tom Hardy’nin oynadığı gişe amacı gütmeyen her filmin kendine has hayran kitlesi var. Locke’da bunlardan biri. Tüm film boyunca araba süren ve telefonda konuşan Hardy’nin oyunculuğu gerçekten takdire şayan.

9. Inception

INCEPTION Christopher Nolan, oyuncu seçiminde Tom Hardy’e çok kilit bir rol verdi. Başkalarının rüyalarına girip fikirlerini çalma konusunda ustalaşmış bir karakteri canlandıran Hardy, neredeyse Leonardo’dan başrolü çalacak kadar iyi bir performans sergileri.

10. Black Hawk Down

blackhawkdown-tom-hardy Tom Hardy’nin, sinema tarihinin en başarılı savaş filmlerinden olan Black Hawk Down’da oynadığı biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsanız, filmi bu gözle tekrar izlemenizi tavsiye ederiz.

11. Lawless

Lawless-tom hardy Büyük buhran döneminde gangster olmayı hedefleyen 3 kardeşten en büyüğü Frank, yasa dışı işler peşinde koşan, sabırlı ve güvenilir biridir. Fakat bir süre sonra yaptıklarını sorgulamaya başlar. Ne kadar da Tom Hardy’e uyan bir rol değil mi?

12. Revenant

Revenant-tom-hardy Giriş yazısında Tom Hardy’nin aksan konusunda ne kadar başarılı olduğuna değinmiştik. Bunun belki de en güzel örneği Revenant. İngiliz olmasına rağmen Güneyli Amerikan aksanını kusursuz şekilde konuşan Hardy, bu filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>