Güzellik Standartlarına Tepki Olarak Bir Yıl Boyunca Tıraş Olmayan Blogger

April 19, 2017

Bir gün kıl, tüy ve ağda işlerinden çok sıkılan blogger Morgan Mikenas onları almaya son verdi. Bu yeni halini giderek daha çok seven genç kız, kadınların doğal halinin daha güzel olduğunu göstermek için ise bir yıl boyunca hiç tıraş etmediği bacaklarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Kadınların kendilerinden utanmamaları gerektiğini söyleyen ve zamanlarını ağda ve tıraş işleriyle öldürmesini istemeyen blogger diğer kadınları da böyle yapmaları için cesaretlendirmek istiyor ve “sizi mutlu eden şey ne ise sadece onu yapın” diyor.

Morgan Mikenas bir fitness blogger’ı…

5677556

40 bine yakın takipçisi olan genç kız, sosyal medya hesabından “neden tıraş olmuyorum?” isimli bir post paylaştı ve uzun zamandır tıraş etmediği bacaklarının ve koltuk altının fotoğraflarını paylaştı.

45345345

Paylaşımında 11, 12 yaşlarındayken kıllı bacaklara sahip olduğu için kendisiyle dalga geçildiğini ve ağlayarak eve döndüğünü belirtiyor.

65755

Bir video ile bu durumu açıklayan Mikenas, “tüylerimi tıraş etmememin ilk sebebi bu işin gerçekten çok fazla zaman alması” diyor.

123

Doğal güzelliğin sahiplenilmesi gerektiğini düşünen ve başka kadınları da cesaretlendirmek isteyen Morgan, tüylerinin uzadıkça çok daha yumuşak bir hale geldiğini de paylaşıyor.

1234

“İnsanlara illa ki tüylerini uzatmaları gerektiğini söylemiyorum. Tek isteğim başkalarına kendilerini ne şekilde rahat hissediyorlarsa onu yapmaları için ilham vermek…”

1

Genç bloggerın bu paylaşımlarının ardından bazı takipçileri dürüstlüğü nedeniyle destek olurken bazıları da iğrenç göründüğünü söyledi.

32875647856

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>