Kopenhag’ın Doğasında Gizlenmiş Ahşaptan Devler

August 23, 2017

Thomas Dambo geri dönüşümlü malzemeler kullanarak eserler yaratan Danimarkalı bir sanatçı. Son 3 yılda dünyanın farklı ülkelerinde geri dönüştürülmüş malzemelerden 25 büyük heykel yaptı ve bunlardan 6 tanesini kendi memleketi Kopenhag’da gizledi.

Heykelleri kendisinin en sevdiği ve diğer insanlar tarafından çok sık ziyaret edilmeyen şehrin etrafında ki yerlere gizledi. Heykeller yalnızca bir hazine haritası veya her heykele yakın bir taş üzerine yerleştirilmiş bir şiir yardımıyla bulunabilir.

Bütün heykeller kullanılmış ahşap parçalarından yapıldı. 600 eski palet, eski bir tahta sundurma, bir çit ve bulanabilen diğer kullanılmış tahtalar bu devlerin yapımında kullanıldı. Heykellerin yapımında yerel gönüllüler yardım etti ve her heykele bir gönüllünün ismi verildi.

Sanatçı bu çalışmaları ile insanlara geri dönüşümün potansiyelini göstermek istiyor ve dünyamızı korumamız için bizlere ilham vermesini umuyor.

Yolunuz bu şehre düşerse belki siz de bu haritanın yardımıyla devleri bulmak istersiniz.

Küçük Tilde

dev1

Dağdaki Thomas

dev3

Köprünün Altındaki Oscar

dev6

Tepedeki Trine

dev9

Uyuyan Louis

dev13

Ve son olarak arkadaş canlısı Teddy

dev15

Her heykelin bulunduğu alanda bir sonraki şirin devi bulabilmeniz için bir taşın üstüne ipuçları içeren bir şiir yerleştirilmiş.

dev18

Heykeller geri dönüştürülmüş ahşaplar kullanılarak yapılmış.

dev19

Bu devleri bulmak için kullanabileceğiniz bir harita.

dev20

Sanatçının arkadaşı Jacob Keiniken’ın projeyle ilgili yaptığı film.

Kaynak: 1thomasdambo.com

 

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>