En İyi Birkaç Diziden Birisi Olarak Gösterilen The Wire Yıldızlarının Günümüzdeki Hali

July 10, 2017

The Wire dizisi 9.3 IMDb puanıyla en iyi diziler arasında 6. sırada yer alıyor. Bu sıralamada kendisinden hemen önce yer alan Breaking Bad gibi uyuşturucu temalı olan bu dizi; Kolombiya ya da Meksika kartellerini değil, Afrika kökenli Amerikalı çeteleri konu ediniyor. Tabii ki; onlarla mücadele eden polisler, onlara yardım eden kirli polisler ve politikacılar da bu konseptin olmazsa olmazlar. İdris Elba, Dominic West gibi pek çok isim bu dizi sayesinde dünya çapında şöhrete ulaştı. Peki 2002 yılında başlayan ve 5 sezon süren dizinin yıldızları günümüzde nasıl görünüyorlar?

1. Dominic West / Jimmy McNulty

1-Mcnulty-1
Dizide ne yapacağı pek belli olmayan çılgın polis McNulty karakteriyle herkesi kendine hayran bırakan Dominic West, daha sonra da kariyerine tüm hızıyla devam etti. Birçok filmde oynayan West, 4 sezondur The Affair dizisinde de başrolde yer alıyor.

2. Idris Elba / Russell ‘Stringer’ Bell

10-Stringer-other
İdris Elba hakkında çok bir şey söylemeye gerek var mı? Bu yapımdaki Strinder rolü ile karizması keşfedilen İdris Elba’nın yeni James Bond olması için bile adı geçiyor. Siyahi bir James Bond, neden olmasın?

3. Sonja Sohn / Kima Greggs

3-Kima
Dizinin başrol ouncularından Sonja Sohn, Burn Notice’deki birkaç bölümlük muhteşem performansıyla, The Wire’dan sonra da adından söz ettirmeyi başardı.

4. Domenick Lombardozzi / Thomas ‘Herc’ Hauk

5-herc
The Wire’ın mesleğe yeni başlamış çaylak polisi canlandıran Domenick Lombardozzi’nin kariyeri Rosewood gibi dizilerde yine polis dedektifi olarak devam etti.

5. Andre Royo / Reginald ‘Bubbles’ Cousins

7-bubbles
Dizinin keş muhbiri Bubbles, tahmin edebileceğiniz gibi bir komedyen. Tiyatroculuk ve komedyenlik yaparak kariyerine devam eden Andre Royo’yu Empire dizisinde de izleme imkanı buluyoruz.

6. Wood Harris / Avon Barksdale

11-Avon
Dizide acıması bir çete liderini oynayan Wood Harris’in daha sonra yer aldığı projeler arasında en çok bilineni “Karınca Adam” filmidir.

7. Michael K. Williams / Omar Little

9-Omar
Michael K. Williams dizideki efsane Omar karakterinden sonra kariyer basamaklarını hızla tırmandı. Birçok dizi ve filmde gördüğümüz Williams, Boardwalk Empire ve The Night Of dizilerindeki kilit rolleriyle biliniyor.

8. J.D. Williams / Bodie

13-Bodie-other
The Wire’da gözü kara bir torbacıyı canlandıran J.D. Williams, Saints & Sinners dizisinde başrole terfi etmeyi başardı.

9. Robert Wisdom as Howard ‘Bunny’ Colvin

15-Colvin
The Wire’dan sonra onlarda farklı dizide gördüğümüz Robert Wisdom’un, Kara Şövalye Yükseliyor filminde de küçük bir rolü var.

10. Frankie Faison / Ervin Burrell

19-Burrell
Frankie Faison, The Good Wife, Banshee gibi dizilerde rol aldıktan sonra en son Netflix’in Marvel uyarlamalarından birisi olan Luke Cage’de oldukça sevilen bir karaktere hayat verdi.

11. Lawrence Gilliard Jr. / D’Angelo Barksdale

27-DAngelo
Lawrence Gilliard Jr, The Wire’dan sonra birçok farklı projede yer aldı ama en çok The Walking Dead dizisindeki rolü ile hatırlanıyor.

12. Michael Hyatt / Brianna Barksdale

29-Brianna-maybe
Dizide D’Angelo’nun annesini canlandıran Michael Hyatt’ı; True Detective, Ray Donovan ve Crazy Ex-Girlfriend gibi birçok farklı projede önemli rollerde izledik.

13. Seth Gilliam / Ellis Carver

4-carver
Birçok yapımda ve tiyatro sahnesinde kariyerine devam eden Seth Gilliam, The Walking Dead dizisindeki Peder Gabriel rolündeki performansıyla birçok izleyicinin aklına kazındı.

14. Lance Reddick / Cedric Daniels

8-Daniels
Bu yapımdan sonra Fringe dizisinde canlandırdığı benzer bir karakter ile izleyicinin tekrar beğenisini kazanan Peter’s, son olarak yer aldığı John Wick serisiyle de şöhretini perçinledi.

15. Aidan Gillen / Tommy Carcetti

12-Tommy
The Wire dizisinin hırslı politikacısının daha sonraki kariyerinden bahsetmeye gerek yok herhalde. Bazı büyük bütçeli film projelerinde yer almasının yanında onu çoğumuz Petyr “Littlefinger” Baelish karakteriyle tanıyoruz.

16. Deidre Lovejoy / Rhonda Pearlman

16-Rhonda
Dizide çılgın polisimiz McNulty’ye yanık bir savcıyı canlandıran Deidre Lovejoy’un son yıllardaki en bilinen rolü The Blacklist dizisinde canlandırdığı Cynthia Panabaker karakteri.

17. Chad L. Coleman / Dennis ‘Cutty’ Wise

24-Cutty
The Wire’ın vurduğunu deviren boksörü kariyerini televizyon yapımları ile devam ettirdi. Onun da en çok bilinen diğer rolü yine The Walking Dead dizisinden.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>