The Walking Dead’in Hayatta Kalma Rehberi Olarak Hazırlanan Yemek Kitabı

September 11, 2017

Özellikle sinema-tv yapımlarının edebi metinlerden uyarlanması ya da görsel yapımların kitaba dönüştürülmesi oldukça sık karşılaştığımız çalışmalar olarak hayatımızda yer etti. Sanatın her alanda kalıplarını kırdığı bu tip uygulamalar, aslında insanların kurgusal metinlerle kurduğu bağın bir yansıması olarak da okunabilir. Zira bir kitaptan uyarlanan bilgisayar oyunlarını da gördüğümüz bir dönemde, yapılabilecek olan hemen hemen her şeyin normal olarak karşılanması, sonraki dönemlerin algısına da hazırlık niteliği taşımakta.

Son dönemlerde bir hayli tırmanışa geçen uyarlama projeleri, kendi sınırlarını da aşarak farklı alanlara yönelmeye başladı.

2

Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği televizyon dizisi The Walking Dead de fark yaratan yapımlar arasında yer alıyor.

T

Yakın bir zamanda paylaşılan haberde, The Walking Dead takipçileri için ilginç bir kitap projesi üzerinde çalışıldığı duyuruldu.

2

Yemek kitabı olarak tasarlanan proje, olası bir zombi istilasında hayatta kalabilmeniz için tarif edilen pek çok beceriyi kapsıyor.

2

Aynı zamanda vahşi doğada avlanmanın, zor koşullarda hayatta kalmanın ve acil durumlarda açık havada yemek pişirmenin püf noktalarını da detaylı bir şekilde veriyor.

2

Dizi karakterlerinden Carol’ın ünlü kurabiyelerinin tarifi de sıkı takipçiler için özel olarak kitaba eklenmiş durumda.

2

Lauren Wilson tarafından ‘Resmi Yemek Kitabı ve Hayatta Kalma Rehberi’ adıyla yazılan kitap, Yunhee Kim tarafından fotoğraflanmış.

3

10 Ekim’de raflarda olması planlanan bu ilginç kitap, daha şimdiden dizinin fanatiklerini bir hayli heyecanlandırmış durumda.

2

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>