Bir Türlü Anlayamadığımız Terazi Burçlarının Sürekli Zihinlerinden Geçen 10 Tuhaf Cümle

July 5, 2016

Burçlar konusunda ne kadar başarılı yazılar yazdığımızı bilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız; daha önce yazmış olduğumuz boğa burcu, öğlak burcu, kova burcu, başak burcu, yengeç burcu, ikizler burcu, balık burcu, yay burcu listelerimizi okumamışsınız demektir. E terazi burçlarının başı kel mi?

Kafamızı en çok karıştıran burçlardan biri olan terazi burcunu, bunca zamandır yazmamamızın sebebi, onunla özel olarak ilgilenmek istemememiz. Şimdi size bazı terazi burcu cümlelerinden bahsedeceğiz. Bu cümleleri bir terazi burcundan asla duyamazsınız; çünkü bu cümleler terazi burcu insanının hiç durmadan zihninden geçenler. Darılmaca, gücenmece yok; baştan anlaşalım. :) İşte terazi burcu insanı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak bazı terazi burcu cümleleri.

1. Kusursuz hiçbir şey yoktur -benim dışımda- Ben harikayım, harika

Terazi burcu insanına göre her şey biraz eksik ve yetersizdir. Örneğin onu dünyanın en lezzetli pizzalarını yapan bir restorana götürdüğünüzde ve nasıl bulduğunu sorduğunuzda alacağınız cevap: “Iığğğğğğğhhhh :/” olacaktır. Çünkü o muhakkak daha iyisini yapıyordur. Çünkü o harikadır, kusursuzdur.

2. Ekmek yoksa, çok lüks bir pastane açılmış; orada pasta yiyelim diyorum

Lüks düşkünü terazi insanını salaş mekanlarda bulamazsınız; hatta böyle yerlere götüremezsiniz bile. Az ile yetinmez, hep daha çok ister. Hakkını yemeyelim cimri değildir, parası varsa saçar da saçar. En lüks mekanlarda sevdikleriyle varını yoğunu tüketir. Sadece herhangi bir insanın ona ayak uydurması kolay olmayabilir; zira kendisi bütçe zorlayıcı bir insandır.

3. Dünya var olduğundan beri yaşanmış ve yaşanacak her şeyden haberdarım, bu yüzden de her şey hakkında bir fikrim var

Terazi burcu insanının sessiz ve yorumsuz kaldığı tek bir konu bile bulamazsınız. Bu yüzden onun yanında konu açarken iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz. Çok fazla şey bildiği için değil; bilmese bile olaya kendince bir yorum getirip kendi içinde onayladıktan sonra size ikna olmanız için direteceği için. Ya da yenilgiyi baştan kabul edip ‘sen haklısın’ türünden onaylayıcı cümlelerle canınızı kurtarabilirsiniz.

4. Yalnız biraz acele et, çünkü yetişemeyeceğiz

Bu cümlenin bir yere giderken kurulduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Terazi burcu insanının daima ve her şeye acelesi vardır. Çünkü o görebileceğiniz en tez canlı insandır. Ona yetişmeye çalışırken yorulursunuz, siz yerinizde sabit dursanız bile onun heyecanlı görüntüsü insanı yorar; yer bitirir.

5. Gerçekten çok yakışıklıyım/güzelim. Gerçekten ama

Terazi burcu insanı kendisini daima güzel bulur; inanılmaz titiz ve bakımlıdır. Mesela bir terazi erkeğinin gömleğinin kolunda asla çift ütü izi göremezsiniz. Çift ütü izi, evli bir terazi erkeğini boşanmanın eşiğine getirebilir. Siz bu cümleyi onlardan duymuyorsanız bile, onlar her aynaya baktıklarında bu cümleyi içlerinden tekrar ediyorlardır. Bilemezsiniz, anlayamazsınız.

6. Sahi, Merve benim doğum günümü kutlamamıştı; unutmadan onu bir not alayım

Terazi insanı unutmaz. Kendisi detaycı olduğu için, az hata yapar, az yanılır. İnsanlara karşı özenlidir. Bu yüzden de kendisine yapılacak hiçbir özensizliğe tahammülü yoktur. Bu küçücük bir konu bile olsa, bir kenara not alır. Yeri geldiğinde şak diye karşınıza koyar sicil dosyanızı. Bizden söylemesi, dikkatli olun.

7. Özür di… Özür dile… Özür dileri.

Evet “Özür dileri”. Bir terazi burcu insanı, sizden özür diliyorsa, bir kez daha tekrarlamasını rica ediniz. Muhtemelen “Özür dilerim” yerine “Özür dileri” diyordur. Çünkü terazi burcu insanının birinden özür dilemesi, yaklaşık olarak 600 yılda bir güne tekabül eder. Gururu incinir, egosu zedelenir.

8. Teşekkür ederim ama ben kendim yaparım. Çünkü şüphesiz ki en güzelini ben yaparım

Terazi burcu insanı yardım kabul etmez. Tüm güçlüklerin altından tek başına kalkmasını bilir. Elinden de her iş gelir. Olmayanı oldurmak gibi bir kişilik özelliğine sahiptir. Günlerce, gecelerce uğraşır ve sonunda başarır. Başka bir insandan yardım istemek, onun kendisini eksik hissetmesine neden olur. Oysa o tastamamdır, ayık olun.

9. Sağ gözüm sol gözümden 0,000000000000001 mm yukarda galiba, bir baksana

Dünyanın en takıntılı insanına merhaba deyin. Terazi burcu insanı, sadece hassas ruhlu ve ince düşünceli değildir; çok da takıntılıdır. Hem çevresine, hem kendisine. Kafasına bir şey takmadan boş gezdiği bir dönemi yoktur onun. Hiç derdi yoksa oturup kendi bedenini inceler ve mutlaka takacak bir detay bulur.

10. Dengesizim. N’aapim tabiatım böyle

“Terazi burcu dengesizdiiiiğğğğğğöööörrr” cümlesi, çok sık duyduğunuz bir cümle değil mi? Evet kılişe ama inanın boş değil. Çok sabırlı gibi gözüken terazi insanı birden bire çileden çıkabilir; sizinle çok mutlu olduğunu söylerken ertesi gün ilk uçakla ülkeyi terk edebilir. Ve siz de ona “Hey baksana, terazi bu demek değil dostum” demek isteyebilirsiniz. Yapacak bir şey yok, tabiatları böyle.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>