Televizyon Dizisine Uyarlanmaya Hazırlanan Gerilim Romanı: Üç

August 25, 2017

Edebiyat uyarlamalarına her geçen gün yeni bir romanın ekleniyor olması, kitapların taşıdığı hikayelerle doğrudan ilişkilidir. Temel yapı ekseninden hareketle kurgulanarak dönüştürülen eserler, aslında edebi kaygıdan ziyade izleyicinin taleplerine yaslanarak hareket etmektedir. Bu durumda eser, uyarlamanın ana çıkış noktası olması ve her yeni bölümde süreklilik sağlayabilmesi açısından taşıdığı önemi muhafaza edebilmektedir.

Edebiyat uyarlamalarındaki artışa bir yenisinin daha ekleneceği geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

Son yıllarda tırmanışa geçen edebiyat uyarlamalarına Sarah Lotz’un romanı da ekleniyor.

2

Kaleme aldığı gerilim romanlarıyla tanınan Sarah Lotz’un Üç (The Three) adlı romanının da televizyon dizisine uyarlanacağı geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

2

Uyarlamanın yönetmen koltuğunda ise ödüllü yönetmen Peter Straughan oturuyor.

2

Dizinin her bölümü 60 dakika uzunluğunda olacak ve 8 bölüm olarak tasarlanacak.

img_9067

Sarah Lotz, uyarlama ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu kadar yaratıcı, anlayışlı ve tutkulu isimlerle birlikte çalışmaktan onur duyuyorum”

sarah_lotz_by_christine_fourie

Uygulamanın başarılı yönetmeni Straughan ise projeyle ilgili fikirlerini şu sözlerle açıkladı: “Şimdiye kadar proje üzerinde çalışmak büyüleyici bir yolculuktu. Artık heyecan verici ekibimizle yola devam etmek için sabırsızlanıyorum”

JS43219326

Projenin başrollerinde kimlerin olacağı henüz açıklanmış değil ancak kitabın başarısını düşününce dizinin verdiği heyecan her geçen gün daha da artıyor.

kapak_dizi_uyarlama

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>