Takip Etmezseniz Instagram’ınızın Eksik Kalacağı 13 Yetenekli İllüstratör

December 29, 2016

Komşu kızının her gün aynı açıdan çekip paylaştığı selfieler, lise arkadaşının çocuklarının gürültülü videoları, uzaktan akrabanın her akşamüstü içtiği acı kahveleri görmekten sıkılmadınız mı? Sıkıldıysanız ve biraz ufkunuzu genişletmek için isteğiniz varsa size güzel bir önerimiz var, gelin! Birazdan birbirinden yetenekli illüstratörlerle tanışacağız. Instagram’da ana sayfanız renklerle ve yaratıcılıkla dolup taşacak!

1. Sadi Tekin

sadi tekin

Marmara Üniversitesi GSF mezunu olan sanatçı, New York’ta yaşıyor. Çizimlerin kendisine ait olduğunu içerdiği bisikletlerden, kedilerden ve sandallardan tanıyabileceğiniz gibi, peçete üzerine çizimlerinden de tanıyabilirsiniz.

Instagram: @saditekin

2. Sedat Girgin

sedat-girgin

Mimar Sinan GSÜ’den mezun olan Girgin, ilk kişisel sergisi “Hayretler Sirki”ni 2013 yılında Milk Gallery & Design Store’da açmış. İstanbul’da yaşayan sanatçı, illüstrasyon çizmeye devam ederken, bir yandan da çocuk kitapları resimlendiriyor.

Instagram: @sedatgirgin

3. Ethem Onur Bilgiç

ethem onur

1986 doğumlu olan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun. Genç yaşına rağmen NTV Tarih, Sabitfikir, Bant Mag, GQ Türkiye gibi ünlü dergilere çizimler yaptı. Başta Rock’N Coke olmak üzere çok sayıda etkinlik afişi tasarlayan sanatçıı, çok sayıda karma sergide de yer aldı.

Instagram: @ethemonurb

4. Furkan ‘Nuka’ Birgün

furkan-nuka-birgun

Başka bir genç sanatçı daha! Furkan Birgün’ü Bat Mag’den, Yusuf Aygeç’le birlikte Cam Galeri’de açtığı sergiden, ama en çok sokaklardan tanıyoruz. Kendisi ‘street art’a gönül verenlerden…

Instagram: @furkannukabirgün

5. Kaan Bağcı

kaan bağcı

Güzellikler detayda gizli… Çizimlerinde farklı objeleri incelikle harmanlayan çizer, günümüzün popüler isimlerinden.

Instagram: @kaanbagcı

6. Can Çetinkaya

can-çetinkaya

1 Haziran 1988’de Ankara’da doğan Çetinkaya, eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde tamamladı. Dergiler, yayınevleri, ajanslar, plak şirketleri, internet siteleri için işler üretten sanatçı, çalışmalarına devam etmektedir.

Instagram: @cancetinkaya

7. Murat Palta

murat-palta

Star Wars’tan Kill Bill’e klasik film afişlerini Osmanlı minyatürleri halinde yeniden tasarlamasıyla dünya basınında dahi ünlenen sanatçı, amacının doğu-batı sentezi oluşturmak olduğunu söylüyor.

Instagram: @m_palta

8. Mert Tugen

mert tugen

Mert Tugen Anadolu Üniversitesi’nden. Ağırlıklı olarak çocuk kitapları resimleyen, bunun yanı sıra Bant Mag, Sabitfikir gibi dergilere çizim veren bir illüstratör kendisi.

Instagram: @merttugen

9. Duygu Topçu

duygu topçu

Gerçekçi bir çizgiye sahip olan topçu, birçok kitaba kapak çizimi yaptı. Bazı karma sergilerde de yer alan illüstratör, portre konusunda hayli başarılı.

Instagram: @sessizboru

10. Caner İdil

caner-idil
Marmara Üniversitesi mezunu olan Caner İdil, henüz 26 yaşında. Dergiler, ajanslar, internet siteleri ve kendisi için işler üreten sanatçı, çalışmalarına devam etmektedir.

Instagram: @caneridil

11. Burak Şentürk

burak şentürk
Şimdilerde büyük bir tekstil firması için tasarımlar yapan Şentürk, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. Profesyonel sanat hayatına efsanevi çizer Oğuz Aral’ın yanında başlayan Burak Şentürk, Amerika, İngiltere ve Singapur’la da çalışmış bir isim.

Instagram: @buraksenturk

12. Burak Dak

burak dak
1988 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, halen İstanbul’da yamakta ve çalışmalarını sürdürmekte. Mimar Sinan GSF’den mezun olduktan sonra çok sayıda sergiye katılan Burak Dak, bir yandan da kitaplar için illüstrasyonlar üretiyor.

Instagram: @burak_dak

13. Selçuk Ören

/selçuk ören

Selçuk Ören, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun oldu ve 2009 yılından beri çeşitli reklam ajansları ve dergiler için illüstrasyon çalışmaları yapmakta. İllüstratör, en son Şehzade yangını adlı kitabı resimledi.

Instagram: @selcukoren

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>