Tabloları İnternette 1575 Dolara Alıcı Bulan Geyik Böceği Spike’ın Sanat Hayatı

September 13, 2017

Görsellerde de görebileceğiniz geyik böceği isimli bu sevimli haşere, birçok insan için evcil hayvan seçeneklerinde son sıraları alabilir. Fakat bu dev böcekler başlarındaki boynuza benzer kıskaçları ile ünlendikleri Japonya’da aslında birçok kişinin evinde dost olarak yaşıyorlar. Spike da onlardan biri ve aslında bir böcekten daha fazlası…

Spike, dev bir böcek türü olan geyik böceği ailesine ait. Hayatını İngilizce öğretmenliği yapan sahibiyle birlikte geçiren minnoşu aslında kendi türünden ayıran bir özelliği var.

resim_yapan_bocek (14)

Spike bir ressam!

resim_yapan_bocek (16)

Evet yanlış okumadınız. Kıskaçlarıyla tuttuğu kalemleri oynatarak kendi dünyasının şaheserlerini ortaya çıkartıyor.

resim_yapan_bocek (13)

İlk tablosunu yaparken yanında durup ona yardımcı olan sahibi ise oldukça heyecanlıydı. Bu heyecanını sosyal medya hesaplarından da paylaştıktan sonra ebay üzerinden minik tabloyu satışa çıkardı.

resim_yapan_bocek (24)

Çok kısa bir sürede satılan ve yoğun ilgi gören tablonun ardından Spike sanatını konuşturmaya devam etti, fakat asla kendini tekrar edemezdi tabii…

Organik tablolara geçiş yaptı, boya kalemleri yerine havuç ve pancar suyu gibi renk pigmenti yüksek besinlerden faydalandı.

resim_yapan_bocek (18)

Kimine göre bakarken bile içinin bir hoş olduğunu söyleyenler için aslında Spike’ın da kendi dünyasında bir kişiliği ve zevkleri, duyguları olduğunu bilmek insanı kıpır kıpır yapıyor.

resim_yapan_bocek (23)

Çünkü geyik böcekleri gerek boyutlarıyla sevilmeye daha yatkın oluşları, gerek battaniye altlarında sizinle birlikte kıvrılmaları, gerekse yalnız sofralarınızda centilmen birer konuk olmalarıyla oldukça sevimliler.

resim_yapan_bocek (7)

Spike’ın bu başarısı kısa zamanda onu ünlü yaptı. Kendine özel websitesi açılan minnoşun Instagram ve Twitter hesapları da oldukça aktif.

resim_yapan_bocek (11)

Her an yeni tasarım ve fikirlerle yola çıkan Spike ve ekibi, onun yer aldığı birçok ürün tasarladı. Tişört bunlardan en kolayıydı.

resim_yapan_bocek (3)

Hatta şanslı birkaç müşterisine imzalı kartla sevgilerini de iletiyordu Spike.

resim_yapan_bocek (9)

Hayatını sahibine asistanlık yapmak, yuvasını eşelemek, onunla oyunlar oynamak ve sanatını icra etmek döngüsüyle gerçekleştiren Spike’ın ayrıca romantik yemekleri bile oluyor sevgilisi Sally ile.

resim_yapan_bocek (1)

Evini Sally ile paylaşan Spike’ın farklı türlerde Julius, Cleo, ve Momo adında üç böcek arkadaşı daha bulunuyor.

resim_yapan_bocek (12)

Ülkemizde garip karşılanma ihtimali yüksek olsa da biz Spike’ı çok sevdik!

resim_yapan_bocek (25)
Kaynak: 1, 2, 3, 4

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>