25. Yılını Kutlayan Simpsonlar’a Konuk Olmuş 24 Ünlü

Aralık 18, 2014

ABD’de yayınlanan bir televizyon şovunda kısa gösterilerde gördükleri ilgi, bu gösterileri yarım saatlik diziye çevirdi. Beş kişilik, bu, farklı, hafif dejenere Amerikan ailesini milyonlarca insan zevkle izliyordu. Kural tanımayan, var olan kuralları ve sistemi hicvetmekten geri durmayan bu ailenin ünü ABD sınırlarını aştı. Bart, Lisa, Maggie, Homer ve Marge dünyanın en fazla tanınan ailesinin üyeleriydi artık.

Dizinin çekim merkezine kapılanlar sadece seyircileri değildi. Ünlü isimler de Simpsonlar’a (The Simpsons) kayıtsız kalamadı. Yıllar içinde Simpsonlar’a konuk ünlüler, buradan köye yol oldu. Biz de sizler için Simpsonlar’a konuk olan sayısız ünlü içinden bir derleme yaptık. Karşınızda Simpsonlar’a konuk olan 24 ünlü!

1. Televizyonun kralı: Larry King

televizyonun-krali-larry-king-listelist

Kökleri Simpsonlar kadar eski. 1985 yılından 2010 yılına kadar CNN’de Larry King Live adlı programın sunuculuğunu yaptı. Simpsonlar’a birden fazla kez konuk oldu. Konuk olduğu her bölümde kendisi olarak yer aldı.2. Kılıktan kılığa: Danny DeVito

kiliktan-kiliga-danny-devito-listelist

Ünlü oyuncu Danny DeVito, Simpsonlar’a birden fazla konuk olan bir diğer ünlü. Konuk olduğu bölümlerde Herbert Powell olarak karşımıza çıktı.

3. Simpsonlar da hayran: The Beatles

The Beatles grubunun üyeleri çeşitli zamanlarda dizinin konukları arasında yer aldı. Paul McCartney ve eşi Linda’nın yanı sıra John Lennon da Yoko Ono ile birlikte Simpsonlar’ı ziyaret etti. Belli ki Simpsonlar sağlam bir Beatles hayranı.

4. Yağmur adam: Dustin Hoffman

yagmur-adam-dustin-hoffman-listelist

Pek çok filmde oynadı Dustin Hoffman ama en çok Yağmur Adam filmindeki performansı ile akıllara kazındı. Simpsonlar da için de bu böyle olsa gerek. Zira Yağmur Adam, Simpsonlar’ın bir bölümünde kumar masasındaydı.5. O kadar sevimli değil: Neil Patrick Harris

o-kadar-sevimli-degil-neil-patrick-harris-listelist

Başlığa bakıp da yanılmayın. Neil Patrick Harris, gerek How I Met Your Mother’da gerekse de rol aldığı uzun metrajlı filmlerde gönülleri fetheden isim olmayı bildi. Doğal cazibesi ve sevimliliği en büyük silahı. Ama Simpsonlar’da bu silahın yerini gerçek silah aldı ve Harris oynadığı bölümde Bart’ın öldürücü yanını sergiledi.

6. Efsunlu basketçi: Magic Johnson

efsunlu-basketci-magic-johnson-listelist

Bakmayın siz şimdilerde 55 yaşında olduğuna. NBA’de basket oynadığı yıllarda boşuna almadı “magic” sıfatını. Onu izlemek bir nevi büyülenmek demek çünkü. Simpsonlar’a konuk olduğu bölümde de yine sahalardaydı.

7. Beş duyuyu harekete geçiren grup: Aerosmith

Grubun solisti Steven Tyler’ın sesini duyup da dikkat kesilmeyecek olan var mıdır? Simpsonlar’da da Tyler, sesinin harika aralıklarını kullanıyor. Hem izleyenleri hem de hayranlarını eşlik etmeye çağırıyor.

8. O bir İngiliz: Sting

o-bir-ingiliz-sting-listelist

Ilık sesli, yumuşak tonlu Sting, Simpsonlar’da da kendini bozmuyor. ‘Radio Bart’ adlı bölümde Sting, bildiğimiz tondan şarkılarını söylüyor.9. Menekşe gözlü efsane: Elizabeth Taylor

menekse-gozlu-efsane-elizabeth-taylor-listelist

‘Menekşe gözlü’ aktrist dendiğinde ilk o gelir akla. Simpsonlar’a iki kez konuk oldu. Birinde kendisi, birinde de Maggie rolündeydi. Ve o hep güzel ve hep formundaydı.

10. Bas bariton romantik: Barry White

bas-bariton-romantik-barry-white-listelist

Yıllar önce yayınlanan ‘Ally McBeal’ dizisi pek çok kişinin hafızasında ‘Barry White’ ile birlikte arşivlenir. Zaten ünlü olan şarkıları diziyle birlikte tavan yapmıştır White’ın. Simpsonlar’da da yine şarkı söyledi White. Hem de en güzellerinden birini; Can’t Get Enough of Your Love, Babe.

11. Yazarlıktan TV şovuna: Conan O’Brien

yazarliktan-tv-sovuna-conan-listelist

Kendi şovuyla ünlü olmadan önce de oldukça komik biriydi. Hatta Simpsonlar’ın resmi yazarlarından biriydi. Yazarlığı bıraktı, kendi işlerine yoğunlaştı. Yıllar sonra ‘kendi’ olarak Simpsonlar’daydı.

12. Gerçek oralarda bir yerde: Gillian Anderson ve David Duchovny

gercek-oralarda-bir-yerde-gillian-anderson-david-duchovny-listelist

Bir dönemin fırtına dizisi ‘X Files’ın gözü pek ajanları Dana Scully ve Fox Mulder, Simpsonlar’a uğradı. Springfield kasabasındaki gizemli olayları çözmeye çalışan ajanlara, X Files oyuncuları Gillian Anderson ve David Duchovny ses verdi.13. Laf ebesi: Jay Leno

laf-ebesi-jay-leno-listelist

Homer, Jay Leno’dan önce programa çıkar ve komik olduğunu sanarak bir şeyler anlatır. Her şeye gülmeye programlı seyirci, Homer’ın anlattıkları karşısında sessizce oturur. Sahneye kurtarıcı Jay Leno girer ve Homer yaka paça sahneden uzaklaştırılır. Sahne yeniden yılların şovmeni Jay Leno’ya kalır.

14. Hem müzik hem insanlık: U2

hem-muzik-hem-insanlik-u2-listelist

Müzikleri kadar hayır işleriyle de sıkça adından söz ettiren bir grup U2. Grubun solisti Bono, Türkiye konserleri öncesi dönemin Başbakanı Erdoğan ile görüşmüş, sohbetleri sırasında kahkahalar havada uçuşmuştu. Hatta bir ara Bono, kahkahayı basmıştı. Bu sefer kahkahayı basan Simpsonlar’ın izleyici kitlesi oldu.

15. Yaşayan efsane: Stephen Hawking

O, kendi alanının en bilinen ismi. Her ne kadar yaptığı işleri anlamak beyin kıvrımlarımızı zorlasa da onu sevmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Bilim insanlığı kadar sahip olduğu mizah duygusunu da Simpsonlar’da konuşturuyor Stephen Hawking.

16. Oppppsss: Britney Spears

Şimdilerde şarkıcılığı bir kenara bırakıp jüri mevzularına dalmış olsa da, o, bir dönemin en önemli pop ikonlarından biri. “Oops!… I Did Again” klibindeki hâliyle Simpsonlar’da izledik kendisini.17. Korkunç yazar: Stephen King

korkunc-yazar-stephen-king-listelist

Korkuya korkuluk karşılık verir Stephen King kitaplarında. Okuyucu korktukça sanki o daha çok üstüne gelir insanın. Korku edebiyatında hâlâ eline su dökebilen yok. Simpsonslar’ın ‘Insane Clown Poppy’ adlı bölümünde izledik onu. Korkmak için bir sebep yoktu ama yine de ürkütücüydü.

18. Bir garip tenis: Serena Williams

bir-garip-tenis-serena-williams-listelist

Bakmayın başlığa sadece Serena Williams’ı çektiğimize. Hâlâ kortlarda olan ve rüzgârı devam eden isim o olduğu için başlıkta. Yoksa dizinin ‘Tennis the Menace’ bölümünde tam bir tenisçiler geçidi vardı. Pete Sampras, Andre Agassi ve Venus Williams, Serena’ya eşlik etti.

19. Bitmeyen enerji: Keith Richards ve Mick Jagger

2012’de 50 yılı devirdiler ama onlar hâlâ sahnedeler. Hatta arkadaşlarıyla kamp yapan Homer için bile sahneye çıkacak kadar da enerjikler.

20. Aykırı yönetmen: Michael Moore

aykiri-yonetmen-michael-moore-listelist

Kimilerine göre muhalif bir yönetmen, kimilerine göre ise popülerlik peşinde bir isim. Michael Moore, ne olursa olsun yaptıklarıyla birilerini rahatsız etmeyi başarıyor. Dizide de yaptıkları başına iş açıyor ve hapishaneye düşüyor.21. İlle de rap olsun: 50 Cent

ille-de-rap-olsun-50-cent-listelist

Kim 50 Cent ile rap yapmayı, sahneye çıkmayı, partilere akmayı istemez ki? Bart’ı dünya turuna davet eden 50 Cent, “okul” cevabını alınca biraz bozulsa da üstünde pek durmuyor.

22. Kambersiz düğün olmaz: Woody Allen

kambersiz-dugun-olmaz-woody-allen-listelist

Bir yerde absürtlük olacak ve orada Woody Allen olmayacak! Olmadı nitekim… Woody Allen da Simpsonlar’a konuk olan ünlüler kervanına katıldı. Hatta onlarla Sundance Film Festivali’ne bile gitti.

23. Poker yüz: Lady Gaga

Ve Springfield’e Lady Gaga gelir, bir güzel orman olur yazılarda… Lisa’nın yeni kankası Lady Gaga, bir süreliğine Springfield’te takılır. Lisa’ya umut verir, insanlara güzel anlar yaşatır. Ve Simpsonlar ünlü bir ismi daha konuk listesine ekler. Lady Gaga, daha sonra verdiği bir röportajda Simpsonlar’a konuk olmanın hayatında yaptığı en güzel işlerden biri olduğunu söyler.

Bonus: Oscar selfie’si

bonus-oscar-selfiesi-listelist

1 Yorum

  1. bla bla blaaa

    Aralık 18, 2014 at 11:54 am

    1987 yılında hayatımıza girmişlerse 25 değil de 27. yıllarını kutluyor olmasınlar ?!

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>