Can Sıkıntısını Giderici, İnsana Mutluluk Aşılayan 10 Tatlı Film

May 10, 2017

Mutlu sonlu, eğlenceli, bünyede çikolata etkisi bırakan on filmi sizler için derledik. Sıralama alfabetik olarak yapılmıştır. Keyifli seyirler.

1. A Street Cat Named Bob (2016)

a-streetcat-named-bob-movie
Londra’da, uyuşturucu bağımlılığından kurtulmaya çalışan sokak müzisyeni genç bir adamın, sokak kedisi Bob’la yolu kesiştikten sonra yaşadıkları anlatılıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır.

IMDb

2. About Time (2013)

maxresdefault
Biraz aşk, biraz dram, biraz fantastik öğeler, biraz mizah . Zamanın kıymetini anlatan sıcacık bir film.

IMDb

3. Captain Fantastic (2016)

captainfantastic1280jpg-485641_1280w
Çocuklarıyla şehir dışında, medeniyetten izole bir yaşam kurmuş olan bir babanın eşinin ölümüyle beraber şehir ve moderniteye bakışı anlatılıyor. Sıra dışı konusu ve eğlenceli sahneleriyle geçtiğimiz yılın en iyilerinden.

IMDb

4. Castaway On The Moon (2009)

MV5BMjg2OTI3MTQ5MV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjQ0MTE0MjE@._V1_
İntihar etmek isterken kendini ıssız bir adaya sürüklenmiş bulan Kim’in izlerken içinizi umut ve motivasyonla dolduracak hikayesi.

IMDb

5. Flipped (2010)

Flipped
Kızlardan korkan, utangaç ve sıkılgan Bryce ve ona aşık ısrarcı Juli. İlk aşk üzerine harika bir film.

IMDb

6.Groundhog Day (1993)

Andie-MacDowell-and-Bil-Murray-in-Groundhog-Day-813900
Ülkemizde “Bugün Aslında Dündü” ismiyle gösterilen filmde, zamanda kaybolan ve her gün aynı günü tekrar yaşayan bir adamın aşk, mizah, mücadele üçgeninde yaşadıkları anlatılır.

IMDb

7. La famille Bélier (2014)

057189
Kendisine ihtiyacı olan işitme engelli bir babaya, anneye ve erkek kardeşe sahip genç bir kızın, hayalleri ve ailesi arasında kalmasini konu alan hem eğlenceli hem romantik bir film.

IMDb

8. Sing Street (2016)

maxresdefault (1)
1985 yılında Dublin’de geçen filmde, hoşlandığı kızı tavlamak için bir boyband kuran 15 yaşındaki ergenin etrafında şekillenen öyküyü anlatıyor. Enerji dolu bir gençlik filmi.

IMDb

9. The secret life of bees (2008)

The-Secret-Life-of-Bees-Summary-Sample
Film; ırkçılığın kol gezdiği 60’lı yıllarda Amerika’da, Lily ismindeki küçük beyaz bir kız çocuğunun evinden kaçması ve annesinin hatıralarının izini sürmesini konu alıyor.

IMDb

10. When Harry Met Sally (1989)

image
Film, “Ömrünün geri kalanını biriyle geçirmeye karar verdiğinde, ömrünün geri kalanı hemen başlasın istersin” repliğiyle çoğu kişinin aşina olduğu, en eğlenceli romantik komedilerden biri.

IMDb

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>