Sıcaklardan Bunalan Dünya İnsanının Yazın Vazgeçemediği 6 Serinleme Yöntemi

Temmuz 27, 2017

samsungsbfont "Ne zaman gelecek bu yaz mevsimi?" diye sorup durduk! Ve aniden bunaltıcı sıcaklarla geldi işte yaz ayları! Bizleri umudumuzu kaybetmişken hazırlıksız yakaladı. Bu yaz sıcaklarına çare olarak birçok alternatif serinleme yöntemi denediğimiz ise şüphesiz bir gerçek. Hem sağlıklı hem de serinleten klişelerden sıkıldıysanız basit ve etkili çarelerin olduğu bu listeyi sizler için hazırladık.

1.  Easy Thai Tea - Tayland

thai-iced-tea-recipe-2 Basit ama etkili bir tarif olarak karşımıza çıkan en yaratıcı tercihlerden biri de Thai İced Tea.  Diğer soğuk çaylara göre hem daha az şekerli olması hem de süt, krema, hindistan cevizi gibi lezzetli şeyler barındırması bakımından tam ağız tadınıza göre.

2.  Mango Lassi - Hindistan

52515a85-4489-495b-b3ba-660d6a26c0ea Biraz görüntü olarak ayrana benzese de, yoğurt, yaz meyveleri, özel baharatı ve biraz da şekerle yaz aylarınızın vazgeçilmez içeceği olabilir. Tuzlu çeşidi de olan Lassi, tercih olarak kimyonla da tatlandırılabilir. Normalde Hindistan'da matka denilen toprak bardaklarda servis edilen bu serin içecek, aynı zamanda orada alternatif tıp alanında da kullanılmakta.

3. Su savaşı festivali - Moskova

moskovada-su-savasi,YK2VOxUcS0GZyWZe1PYsZw Türkiye'de de sık sık olmasa da gördüğümüz, gençlerin serinlemek için başvurduğu eğlenceli bir yöntem; "Su savaşı festivalii!" Moskova'da her sene havaların ısınmasıyla bir ritüel haline gelen eylem eğlence ile serinliği bir araya getiriyor.

4. Tahoe Gölü - Amerika

tahoe-golu Nevada ve Kaliforniya sınırında bulunan Tahoe Gölü, Amerikalı'ların en etkili serinleme yöntemlerinden biri. Suyun soğukluğu ile ünlü gölde, isterseniz bol bol kürek de çekebilirsiniz. Temiz hava sebebi ile de cazip bir tercih...

5. Karpuz Kebabı - Türkiye

meyve-kebabi8 Serinleten önerilerde klişe olarak karpuz önümüze çıkabilir. Fakat elbette klişeleri yıkmak da bizim elimizde. Taze yeşillikler ve beyaz peynir eşliğinde soğuk karpuzun başrolü üstlendiği meyve kebabı tarifi basit ama etkili biz çözüm.

6. Biraz gerçekçi düşününce etkili bir serinlik için belki de en ideal yöntem ''klima'' gibi görünüyor. Bu konuda ise doğru klima tercihi çok önemli. Rahatsız etmeyen, rüzgar oluşturmayan, doğal serinlik hissi yaratan sağlıklı bir klimayı hangimiz istemeyiz ki?

https://youtu.be/Rl436H_cbVs Rüzgarsız Serinlik Teknolojisi: Samsung Windfree

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>