Google’ın Kurucularından Sergey Brin’den Başarısını Açıklayan 16 Anlamlı Söz

August 15, 2016

Sergey Mikhaylovich Brin 21 Ağustos 1973 yılında Rusya’da doğmuştur. Stanford Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği doktorası yaparken, Larry Page ile tanışır. Larry ve Sergey doktor çalışmalarını “Google” isimli projelerini başlatmak için bırakırlar. Arama motoru sektörüne geç giriş yapsalar da hepimizin bildiği üzere Google bugün bu sektörün kurallarını yazmaktadır. Bu başarının arkasındaki vizyonu görmek için Sergey’in 16 harika sözüne bakalım.

1. “Para mutluluğu satın alamaz cümlesini hepiniz duymuşsunuzdur. Eskiden ben çok fazla paranın, çok az mutluluğu satın alabileceğini düşünürdüm ama maalesef bu da yanlış.”

sergey-metroda

2. “Eğer insanlar bize güvenmeseydi, hiçbir başarımız olmazdı.”

steve-jobs-sergey

3. “En alakalı 10 arama sonucu, diğer milyonlarca sonuçtan daha kullanışlı olduğunu gördüğümüz için başarılı olduk.”

sergey-larry-gençken

4. “Yolun başında daha iyi bir arama motoru yapabileceğimize inandık. Çok basit bir fikrimiz vardı: ‘Bütün sayfalar eşit yaratılmamıştır’. Bazıları daha önemlidir.”

yoga-yapan-sergey

5. “En sonunda Dünya’daki bütün bilgilere direkt olarak beyninizle bağlanmak isteyeceksiniz.”

Google's Brin Wears Google Glasses During Fashion Week

6. “Bu iş benim için tarihi kayıt altına tutmak ve herkese açık hale getirmek.”

sergey-uçarken

7. “Herkesin hayallerine ulaştığı bir dünyayı görmek isterdim.”

sergey-larry-arabada

8. “Biz hep iyiliğe nasıl güç getirebiliriz sorusunu cevaplamaya çalıştık. Sonunda kısaca ‘asla kötülük yapma’ olarak özetledik.”

sırt-çantalı-sergey

9. “Google’ın beyninizin üçüncü yarısı olmasını istiyoruz.”

sergey-iron-man

10. “Biz çok fazla şey ürettik. Başarının tek yolu çok fazla başarısızlık sahibi olmak.”

pembe-arabalı-sergey

11. “Biz sadece harika insanların bizim için çalışmasını istiyoruz.”

sergey-keira-mark

12. “Ben çocukken hep matematikte sınıfın en iyisi olacağımı bilirdim ve bu bana özgüven verdi.”

sergey-ve-eşi

13. “Bazıları Google’ın Tanrı olduğunu söylüyor, bazıları ise Şeytan. Eğer Google’ın çok güçlü olduğunu düşünüyorsanız, sadece bir tıkla başka bir arama motoruna gidebileceğinizi hatırlayın.”

sergey-scooter-sürerken

14. “Büyük problemleri çözmek, küçük problemleri çözmekten daha kolaydır.”

sergey-helikopterde

15. “Herkes çok başarılı olmak istiyor ama ben geçmişe baktığımda çok inovatif, çok güvenilir ve etik firmaların dünyaya iz bıraktığını görüyorum.”

sergey-larry-paten

16. “Bugünkü gençlerde varoluşsal bir endişe görüyorum. Bende bu yoktu. Onlar inanılmaz yüksek dağlar görürken, ben sadece tırmanmam gereken bir tepe gördüm.”

sergey-cep-telefonuyla

onpano nedir?

onpano çeşitli eğitimleri ilgilileriyle buluşturmak amacıyla kurulmuş, eğitim ilanlarını tek çatı altında toplayan bir web hizmetidir. Kullanıcılar, onpano.com’da bulunan eğitimler arasından kendilerine en yakın, en uygun fiyatlı ve en uygun içerikli olanı seçebilir, eğitim verenlere ulaşabilir, eğitimleri satın alabilir ve bu eğitimler ile kendilerini geliştirebilir, kariyerinde ilerleyebilir, yeni ilgi alanları yaratabilir ve kendileri ile aynı ilgi alanına sahip kişileri tanıma fırsatı bulabilir.

Bu muhteşem etkinlikleri kaçırmamak için dilerseniz siz de onpano’yu kendi web sitesinden, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>