Sergen Yalçın’ın Sülalesinin Rahat Olduğunu Kanıtlayan 8 Olay

September 21, 2017

Türk futbolunun gelmiş geçmiş en yetenekli 5 futbolcusundan biri desek kimse itiraz etmez herhalde. Attığı frikik golleri, saha içindeki yüksek oyun zekası, spektaküler çalımları ve basınla olan diyaloğundan dolayı sürekli gündemde kalmayı başaran Sergen Yalçın’ın rahat olduğunu kanıtlayan 8 şeyi listeledik.

1. 14 Eylül’de Eskişehirspor’un teknik direktörlük görevinin başındayken: “Görevi bırakma niyetimiz yok, biz bu kulübe üç beş maç için gelmedik.” diyen Sergen 1 hafta sonra istifa ettiğini açıkladı.

sergen es es

2. Maçın içinde frikik kullanılacağı anda topun başına gelen Ahmet Dursun Sergen’e ne yapacağız diye sorar. Süper solağın cevabı ise son derece özgüvenlidir: “Sen sevinmeye git ben geliyorum”

Fussball: CL 03/04, Besiktas Istanbul - FC Chelsea

3. Futbol oynadığı yıllarda düzensiz uyuduğu yönünde eleştirilen Sergen’e dönemin yöneticisi sorar:

sergen
“Sergen sen Salı, Çarşamba, Perşembe günleri bir yerlerdeymişsin diye bir haber aldık doğru mu bu?”
Sergen: “Doğru ama eksik.”
Yönetici: “Nasıl yani?”
Sergen: “Cuma da oradaydım.”

4. Dönemin Beşiktaş futbolcusu Guti’ye alkollü araç kullanmaması yönünde nasihat veren Sergen, “Biz de bu durumlara çok düştük ama hiçbir zaman alkollü, arabanın içine binip de bu şekillere girmedik desem yalan olur!” diyecek kadar dürüst.

sergen-reklam

5. Neden antrenman sevmediği sorulduğunda yeteneksiz oyuncular çalışsın, ben sahada zekamla o açığı kapatıyorum diyen usta solak kendini hiçbir zaman gizlemedi.

sergen111

6. Çocuklara iddaa oynamaması konusunda tavsiyede bulunması beklenen Sergen; “Almanya’dan uzak dursunlar, çok sürpriz oluyor.” diyecek kadar at yarışı ve bahis tutkunu.

at-yarisi-5

7. Bir maçta dönemin Beşiktaş teknik direktörü Mircea Lucescu tarafından oyuna alınmak istenen virtüoz, kulübede uyuya kaldığı için oyuna girmeyi reddetmiş.

sergio

8. Koşmadığı için tenkit edilen Sergen; “Ben koşunca yoruluyorum, bunu kimseye anlatamıyorum” cevabını verecek kadar kariyeri boyunca vazgeçilmez bir oyuncu oldu.

serrrr

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>