Hayvanlar İçin Marangozluk Yeteneğini Keşfeden Yetenekli Kadın Selda Özcan

September 11, 2017

Hayvan sevgisi gerçekten de bambaşka bir şey. İnsanın hiç bilmediği yönlerini ortaya çıkardığı gibi ömrünü de çiçeklendirerek şekillendiriyor. Selda Özcan’ın hayvanseverliği ise şehir veya meslek değiştirse de hayatında her zaman odak olan en güzel şey.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu 44 yaşındaki Selda Özcan, daha önce İzmir’deki barınaklarda gönüllü olarak çalışırken ikinci üniversiteyi okumak için 1995 yılında İstanbul’a taşınıyor.

selda_ozcan (2)

Kadıköy Moda’da boğulmak üzereyken kurtardığı ilk köpeği Putsi, onunla birlikte 10 mutlu yıl geçiriyor. Ondan birkaç sene sonra da araba çarpan yavru kediyi sahiplenen Özcan’ın evindeki nüfus bu şekilde artmaya başlıyor.

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (13)

Hayvan sayısı gittikçe artıp 50’ye ulaşınca da daha büyük evlere taşınmayı tercih etmiş.

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (2)

“Şimdi 150’ye yakın kedim ve 10 köpeğim var. İçlerinde epilepsi hastası bile var. Şimdiye kadar toplasam bir-iki ev parası onlara yaşam oldu. Hepsine helal olsun.”

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (3)

18 yıl boyunca özel sektörde marka ve reklam koordinatörlüğü yapan Özcan aslında plaza hayatı süren başarılı bir iş kadınıydı. Bundan 8 yıl önce hayvanları için kulübe yaptırmak için gittiği marangoz ise hayatını değiştirmiş.

selda_ozcan (1)

Marangozun verdiği astronomik fiyat karşısında “Ben niye yapmıyorum ki?” diyerek kolları sıvayan yetenekli kadın birkaç ufak tefek el aletiyle başladığı bu işi yıllar geçtikçe ilerletmiş.

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (1)

Kavacık’ta tuttuğu üç katlı ve bahçeli evin bir katını atölye olarak düzenleyen Özcan, buradan kazandığı parayla kedi ve köpeklerinin masraflarını karşılıyor. Ve şu ana kadar kimseden maddi yardım almamış.

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (7)

“Çevremdekiler insanlar onları bırak ve mesleğine geri dön diyor. Ben zaten onların bir kısmını barınaklardan aldım uyutulmasınlar diye. Şu saatten sonra bana ortaklık dahi teklif etseler sükseli plaza dünyasına dönmem mümkün değil. Benim için onlar hayatta ve sağlıklı mutlu olsun yeter…”

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (12)

Özcan’ın tasarladığı kulübeler ise oldukça estetik ve kullanışlı ki insanın kedi olup içine kıvrılası gelir.

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (5)

İstanbul’da yağan son yağmur ve dolu felaketinden dolayı zarar alan atölyesini tamir edip tekrar işler hale getirebilmek için gerçek hayvanseverlerden yardım bekliyor.

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (11)

Hayran bırakan çalışmalarını takip etmek ve kendisi hakkında daha çok bilgi almak için Selda Perili Pisievi‘ni takip edebilirsiniz.

hayvan_kulubesi_selda_ozcan (10)
Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>