Dünyaca Ünlü Şeflerin Mutfakta Asla Yanlarından Ayırmadıkları 10 Alet

July 3, 2017

Bazı mutfak araç gereçleri yalnızca tek bir amaç için, bazıları da neredeyse her türlü kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Sektörün önde gelen profesyonelleri de mutfakta sanatlarını konuştururken yanlarından ayırmadıkları araç gereçleri paylaştı.

1. İnce rende

YENİ

Dünyaca ünlü şef Jamie Oliver’a göre mutfakta yaptığınız yemeğe aroma katarken size en çok yardımcı olacak olan alet ince rende. Bu sayede isterseniz limon kabuğu isterseniz de sarımsak gibi farklı gıdaları ekleyebilirsiniz.

2. Kaliteli çelik tencereler

1

Sivri diliyle nam salan dünyaca ünlü şef Gordon Ramsey ise yemek ve onlara özel soslar hazırlamak için kaliteli çelik tencerelere çok önem veriyor.

3. Kek test çubuğu

2

“Bu çok başarılı, ucuz ve basit bir araç. Yalnızca kek değil, et, balık ve sebze yemeklerinin de pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz” David Kinch.

4. Düdüklü Tencere

3

Kanada’daki bir Hint restoranının şefi olan Meeru Dhalwala, bezelye ve nohut gibi bakliyatları pişirirken zamandan kazanmak için düdüklü tencere kullanıyor.

5. Sebze soyacağı

4

Şef Ludo LeFebvre en güvendiği mutfak aracının sebze soyacağı olduğunu söylüyor.

6. Şef bıçağı

5

İyi bir şef doğru şef bıçağını seçmesiyle anlaşılır. Ülkemizi de ziyaret eden dünyaca ünlü şef Anthony Bourdain, bir şefin kendine en uygun bıçağı seçmesinin çok önemli olduğunu belirtiyor.

7. Gümüş kaşıklar

6

Ödüllü şef Ashley David, tıpkı boyalarını hazırlamış bir ressam gibi kendisinin de 4 gümüş kaşığı hazırladığını söylüyor ve bunları tadım için kullanıyor.

8. Offset spatula

7

Ünlü pasta şefi Kelly Fields’in yanından ayırmadığı mutfak aleti ise ızgara ya da bir tabak üzerindeki gıdaların ters çevrilmesi amacıyla kullanılan spatula. Yaptığı pastaları kremadan harikalarla kaplarken kullandığı araç bu…

9. Blender

8

Ünlü şef Gregory Gourdet, sabahları enerji toplamak için hazırladığı smoothielerden en lezzetli sebze pürelerini yapmaya kadar blenderdan destek aldığını paylaşıyor.

10. Kevgirli kepçe

9

Dünyaca ünlü restoranlarla adından söz ettiren şef Lidia Bastianich çok amaçlı bu aletin çok işe yaradığını söylüyor.

Kaynak:1,2

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>