Seferihisar’da Yazar ve Okurları Bir Araya Getirmeyi Amaçlayan Müthiş Etkinlik: Yazı Kampı

October 3, 2017

Edebiyat buluşmaları her dönem için gerekli olan bir ihtiyaçtır. Çünkü paylaşım, kültürel sürekliliğin güncel tutulması adına önemli bir etkendir. Yalnızca kitapların yazılması, söyleşilerin organize edilmesi ya da imza günlerinin düzenlenmesi söz konusu buluşmayı tam anlamıyla karşılamaz. Uzun ve detaylı bir fikir sunumuna ihtiyaç duyan bu süreç, pek çok açıdan yaratıcılığın da gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

Bu ihtiyaçtan yola çıkan ve bir hafta sürecek olan Seferihisar Yazı Kampı, yeni bir soluk getirmesi açısından önemli bir yerde duruyor.

Okurlar, severek okudukları eserleri yaratan yazarlarla çoğu zaman kitaplarla baş başa kaldıkları zamanlarda bir araya gelirler.

2

Ve böylece, hem eserle hem de eserin sahibiyle bir arada olma koşullarını kendi hayal dünyalarında yaratmaları için zemin hazırlamış olurlar.

2

Ancak Seferihisar’da başlayan etkinlik, bu zemini gerçek bir mekanda hayata geçirmek üzere çalışmalara başladı.

2

Seferihisar Belediyesi ve Teos Ormancı Tatil Köyünün ortak projesi olarak projelendirilen yazı kampına, çağdaş Türkiye edebiyatına emek veren pek çok isim katılacak.

2

Yekta Kopan, İnci Aral, Enver Aysever, Müge İplikçi, Mario Levi, Işıl Özgentürk, Onur Behramoğlu, Gülşah Elikbank ve Onur Caymaz kapma katılacak yazarlar arasında yer alıyor.

2

Katılımcılar, bir hafta sürecek olan kampta yazarların eserlerini yaratma süreçleriyle ilgili pek çok bilgiye ulaşabilecek.

2

Aynı zamanda kendi öykülerini kaleme alma konusunda da çalışmalara dahil edilecek olan katılımcıları dolu dolu bir hafta bekliyor.

2

Kaynak: 1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>