TRT ve Beyaz TV’de Psikoloji Programlarına Çıkan Sahte Doktor Zafer Akıncı

March 14, 2017

Ülkemizde birçok mesleğin sahte belgelerle icra edildiklerine şahit olduk. Hatta sahte astronota bile gözlerimiz şahit olmuştu. Fakat devletin resmi kanalında programlara çıkıp yayın yapan doktorun sahtesine de ilk kez denk geliyoruz. Hakkında soruşturma açılan ve sağlık programlarında psikologluk taslayan sahte doktor Zafer Akıncı ile tanıştıralım sizleri.

ATV, Beyaz TV ve TRT gibi kanallarda Psikoloji programlarına çıkan Zafer Akıncı'nın sahte psikolog olduğu ortaya çıktı.

maxresdefault (1)

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde Fizik bölümü mezunu olan Zafer Akıncı eğitim hayatında psikoloji dersi bile almamış.

isin-asli-04-03-2015-zafer-akinci_436403_1

TRT'nin internet sitesinde 'Doktor' denilen Zafer Akıncı'nın Aile Danışmanı, İnsan kaynakları gibi birçok ünvanı bulunuyor. Fakat bunun için herhangi bir eğitim veya öğretim lisansı da bulunmuyor.

2016-11-23-dr-zafer-akinci-bazi-anneler-bazi-cocuklari-ugursuz-sayiyor_454712_1

Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu, Zafer Akıncı hakkında BİMER'e şikayet edildiği ve soruşturma açıldığını söylüyor.

maxresdefault

“Zafer Akıncı’nın yanlış bilgilendirmeleri sonucunda, evde ve toplumsal hayatta problemler yaşanabilir, bu da en tehlikeli durumdur."

Yasar-Beden-Dili-2-770x439_c

"Bir şeyler yapmaya çalışıyor ama bunun doğru ya da yanlış olduğunu değerlendirebilecek bilgi sahibi değil. Yaptığı şey insanların hayatını etkileyebilir."

4951969-728x728

Ayrıca Uğurlu bu durumun mesleğe de zarar verdiğini ifade ediyor.

"Psikolojideki alt dallar bellidir ve bunlarda uzman olabilmek için yüksek lisans ve doktora yapmak gerekir. Zafer Bey, bunların her birinde yüksek lisans ve doktora yapmış mı? Hayır, yapmamış. O yüzden kendi kendine unvan vererek bir şeyler yapıyor ama yaptığı şey insanlara zarar verebilir. Televizyonlarda bilgisi olmayan birçok insan konuşuyor fakat bu durum insan psikolojisiyle ilgili. Zafer Bey sadece doktor unvanı kullanıyor ama ne doktoru? Bu konuda daha hassas olunmalı."

Zafer Akıncı şu sıralar TRT ve Beyaz TV gibi kanallarda programa çıkıyor. Örneğin hiçbir dayanağı yokken çocuk sağlığı hakkında böyle bir öneride bulunuyor.

ekran_resmi_2017-03-14_11.15.16

Biz de bu vesileyle tüm gerçek diplomalı ve lisanslı, hastalara ve Hipokrat'a saygılı tüm doktorların Tıp Bayramını Kutluyoruz.

tıp-umut-sarıkaya Kaynak: 1

4 Yorum

 1. Vuslat Dayı Emre

  March 14, 2017 at 5:42 pm

  Yazilanlar doğru bile olsa, önemli olan izleyiciye olumlu birşeyler katıp katmadığıdır. Nice diplomalı ama vicdansız hekimin insanlara ne boyutta zararlar verdiği hepimizin malumu. Bu kadar tepki oluştuğuna göre adam doğru yolda, tıpkı karatay gibi. Vicdan merhamet! eleştirmeden önce bi zahmet edip izleseniz keşke, evlilik programlarından fırsat bulursanız…

 2. Yalan haberde sınır yok

  March 14, 2017 at 6:01 pm

  Yıllarca evlilik programları ve dizilerle insanların pisikolojileri bozan malum medya grupları şimdide birşeyleri düzeltmeye gayret veren değerlere iftiralar atıyorlar.. Araştırın biraz haber kaynaklarınızı ey insanlar!

 3. antalya avukat

  March 15, 2017 at 8:34 am

  Bir kağıt parçasıyla doktor yada öğretmen olan bir çok bilgisiz gereksiz insan var. Önemli olan insanın kendini geliştirmesi. Verdiği bilgiler ve gösterdiği örnekler çoğu doktorum diye gezenden daha faydalı.

 4. Hatun kurt

  August 19, 2017 at 1:04 pm

  Sakamisiniz abi ya tamam eğitimi sart olabilir ama eğitimini almış olduğu halde basaramayan insanlar da az degil ama şunu unutmayın okuyup ogrenmek denilen Kelime boşa değil zafer akıncı benim için bi numaradır en iyi egitimi almis insandan daha başarılı bu adama boşuna laf yapıp günahıni almayın adam işi çoook iyi yapıyor

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>