Hep Duyduğunuz ve Hiç Uygulamadığınız 10 Sağlıklı Yaşam Önerisi

January 12, 2014

Sağlıklı bir yaşam için daha fazla hareket etmen ve daha iyi beslenmen gerektiğini sen de biliyorsun ve ama etrafta dolaşan tavsiyeleri hiç uygulamıyorsun değil mi?

Gerçekten zor değil şu tavsiyeler. Bak gel sen dinle bizi. Çok daha iyi hissedeceksin kısa zamanda.

O şarabı artık kenara koy, günde bir kadehti hani?

gunde-bir-kadeh-sarap
Doktorlar “günde bir kadeh şarap kalbe iyi gelir” dedi diye evindeki boş şarap şişelerinin sayısı arttı. Alkolün azı karar, çoğu hem sana hem etrafına zarar.

Asansör bozuk, yürüyen merdiven kırık, sen en iyisi merdivenden çık

saglikli-hayat-icin-merdiven
İsveçli bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre merdiven çıkan insanların kas ve kemik yapılarının… Sen bizi anladın, asansör ve yürüyen merdivenler senin sağlığın için iyi değil. Olabildiğince merdiven kullan.

Hamburger yiyenlere acıyan gözlerle bak

lezzetsiz-sagliksiz-hamburger
İçinde et var diye sağlıklı olduğu düşünülen hamburgerde bol bol yağ, bol bol katkı maddesi var ve yerken bu durumu fark etmiyorsun. Arada ye, kendini şımart.

Beyaz ekmekten koşarak kaç

ekmekten-kacin
Çavdarlı, buğdaylı, bol tahıllı ve en nihayetinde rengi beyaz olmayan ekmekler bol lifli olmalarından dolayı bağırsak sistemini daha iyi çalıştırır ve sindirimi kolaylaştırır. Hamburgeri 8 saatte sindirdiğini aklına getir. Yazık o vücuduna, yazık o mide çeperlerine.

Sigarayı artık ağzından düşür

sigara-resimli-uyari-cinsel
Sigaranın havalı olduğu zamanlar “Marlboro Man” zamanlarıydı. Artık neredeyse kötü gözle bakılıyor sigara içenlere. Ne olur içmesen, ha? Ne olur?

Narenciyeye gereken özeni göster, zaten mevsimi de geldi

mandalina-portakal-soyma
Mandalina, greyfurt, portakal… Gerekirse bu meyvelerle aynı yatağa girmeniz lazım. Hastalıklardan koruması bir yana, daha zinde hissetmenizi sağlar bu meyveler. Canlarım benim.

Su içene yılan bile dokunmaz

su-icen-kedi
O yüzden daha çok su için. Artık için ama günde 3-5 litre suyu (kilonuza göre değişir). Dillerinde tüy kalmadı doktorların.

Akbilini evde unut, işe yürüyerek git

akbil-kullanmayin-yuruyun
Alkol bütün kötülüklerin anası ise, akbil de teyze oğludur, amca kızıdır, bilemedin kuzendir, kayınçodur. Akbilin var diye her yere toplu taşıma ile gider oldun. Biraz yürü, biraz işe geç kal. Sağlığından önemli mi?

Kendin için değil, sağlığın için seviş

sagliginiz-icin-sevisin
Gerekirse ekstra efor sarf et, karşı cinse daha kibar ol ya da kendine her anlamda dikkat et ve seviş. Sevişmek cildi güzelleştirir, metabolizmayı hızlandırır, hastalıklardan korur, her türlü ağrıya iyi gelir, kadınlarda meme kanserine, erkeklerde prostat kanserine iyi gelir. Daha sayalım mı? Siz en iyisi sevişin.

Bonus: Ciddiyeti bırak, gülümse artık!

gulen-kopek-fotografi
Gülmekten kim ölmüş? Rahvan gitsin!

1 Yorum

  1. Hebele Hübele

    January 12, 2014 at 7:24 pm

    “Su içen yılana bile dokunulmaz.” olacak o sözün esası efenim…….. saygılar…

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>