Brezilyalı Efsane Futbolcu Ronaldinho ile Iniesta’nın İlginç Anısı: Real Madrid’e Gidiyorum

December 20, 2017

Bir Barcelona efsanesinden bahsedeceğiz sizlere. Ronaldinho ve Barça yıllarında Andres Iniesta ile yaşadığı bu ilginç anı o dönemki Barcelona efsanesinin mihenk taşlarının ne denli güçlü temellere dayandığının da en büyük kanıtı niteliğinde. Iniesta’nın ağzından dinliyoruz…

Ronaldinho bir gece saat epey geçken beni aradı ve “Andres biliyorum saat çok geç ama sana bir şey itiraf etmeliyim. Haziran ayında Barcelona’dan ayrılıp Real Madrid’e gideceğim.”

Andres-Iniesta-Ronaldinho

“Kardeşim Real Madrid ile reddedemeyeceğim bir rakam üzerinde anlaştı. Ancak ne olur bunu soyunma odasında diğer arkadaşlarıma anlatma. Sana herkesten daha çok güveniyorum. Lütfen bana ihanet etme” dedi.

img_pmorata_20160202-145544_imagenes_md_propias_pmorata_gala209-kMn-U301851550005cwG-428x221@MundoDeportivo-Web

Maç günü gelip çattığında ise bizi soyunma odasında topladı ve duygusal bir konuşmaya imza attı. “Beyler, geçtiğimiz günlerde nasıl bir aile olduğumuzu daha iyi anladım…”

Andres-Iniesta-Ronaldinho

“Her birinizi gecenin ilerleyen saatlerinde aradım ve haziran ayında ayrılacağımı söyledim. Ama hiçbirinizin ağzından en ufak kelime dahi çıkmadı.”

iniesta-ronaldinho-213401

Bunun üzerine birbirimize ihanet etmektense sessiz kalıp acı çekmeye razı olduğumuzu gördüm. Ben burada uzun yıllar kalacağım.

ronaldinho-fc-barcelona-real-sociedad-30102005_1v9u50oryxtep1d78t7ptfdlgg

Son olarak konuşmasını “Haydi çıkalım ve Real Madrid’li oyunculara bir ders verelim.” diye bitiren Ronaldinho, forma giydiği El Clasico maçında neler yaptı dersiniz?

maxresdefault (1)

2 gol atarak Real Madrid’li taraftarların bile kendisini ayakta alkışlamasını sağlamıştı.


Maçı 0-3 kazanan Barcelona’nın gollerine bir göz atın deriz :)

Kaynak:1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>