10 Dilde Barış Mesajı Veren Şarkılar Seslendiren ‘Rengarenk Göçmen Çocuklar Korosu’

September 13, 2017

Barış hiçbir insanın uzağında değil, bunu gözler önüne seren çok şey var. Dünyada nefret ve ayrımcılık ne kadar cirit atarsa atsın her şeye rağmen barış ve kardeşlik üstün geliyor. İyilik var olduğu sürece, barış ve kardeşlik şarkıları hep söylenmeye devam edecek. Yaşları 6 ile 12 arasında değişen ve farklı dillerde barış temalı şarkılar söyleyen çocukların farklı dillerde söylediği gibi; barış kazanacak…

Dünyanın çeşitli yerlerinden 21 göçmen çocuktan oluşan “Rengarenk Göçmen Çocuklar Korosu” seslendirdikleri şarkılarla barışın öneminin altını çiziyor.

1-asd_4881_2

Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği ve sanatçı Ramin Farhangniya tarafından kurulan koro çalışmalarına Muğla’nın popüler ilçesi Bodrum’da gerçekleştiriyor.

2-rengarenk-cocuklar-korosu

Dernek ve Azeri kökenli İranlı sanatçı Ramin Farhangniya’nın desteğiyle koro ilk konserini geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde verdi.

Bodrum-Göçmen-çocuklar-korosu

Aralarında Türk çocuklarıyla birlikte, Suriye, Hollanda, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve Avusturya’dan çocukların da yer aldığı koro, konsere gelen izleyiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

6-bodrumageldik-bodrum-un-rengarenk-gocmen-cocuklar-korosu

Yaşları 6 ile 12 arasında değişen çocuklar 3 ay boyunca bu konser için sıkı bir şekilde hazırlık yaptı.

8-rengarenk-cocuklar-korosu

Koro şefi Farhangniya, koroyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

6-rengarenk-cocuklar-korosu

“Çocuklar çok yetenekli ve çok istekli. Dünyanın birçok yerinden katılan çocuklarımız var ve Bodrum’da yaşıyorlar. Onlar dünyaya barış mesajı vermek istiyorlar.”

Farklı kültürlerin bir arada özgür bir şekilde yaşamaları gerektiğini belirten Farhangniya, sözlerine şöyle devam etti;

7-rengarenk-cocuklar-korosu
“Bu çocuklarımıza destek olunmasını istiyorum, kendi çabamızla sanat yapıyoruz. Tek başına bu tür çalışmalar ilerlemiyor. Bu çocukları birçok ülkeye götürmek istiyorum. Her ülkede oranın çocuklarıyla buluşup onlarla güzel konserler verilsin isterim. Çocuklar barış şarkıları söylesin, büyükler savaşı durdursun. Çocuklar en masum canlılar. Üç ay içerisinde çalışmanın karşılığını da aldılar. Ben bu koronun kurucusu ve şefi olarak çok memnunum.”

Farhangniya çıktıkları yolda her şeyin çok daha güzel olacağını belirtti. Çocukların zaman zaman dans gösterileri de sergilediği konser, vatandaşlar tarafından ilgiyle izledi.

20840825_1728309360796025_2618860546604948985_n

Bu da bu yüce gönüllü koronun konserinden seslendirdiği minik bir şarkı;

Koronun çalışmalarını takip etmek isteyenler şöyle devam edebilirler.

rengarenk-gocmen-cocuklar-korosu-kuruldu_1

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>