Kendisini Barınak Kafesine 87 Saat Kilitleyen Bir Fransız & İnanılmaz Hikayesi [Video]

December 8, 2016

Remi Gaillard, bu ismi pek çoğunuz duymuşsunuzdur kendisi yaptığı son derece ilginç gizli kamera şakalarıyla tanınan Fransız mizahçı. Yıllardır TV’lerde, internette kendisinin komik şakalarına denk gelip güldüğümüz Remi Gaillard geçtiğimiz günlerde hayata farklı bir pencereden bakabilmek adına farklı bir işe imza attı.

Dünya üzerinde son derece hassas bir yere sahip olan barınak hayvanlarının durumuyla bizleri yüzleştirmeye karar verdi. Sonuç kendisinin bile düşündüğünün ötesinde oldu.

Remi Gaillard’ı hepimiz internette yaptığı böyle kamera şakalarıyla tanıdık.

remi

Ya da böyle

remi1

Veya böyle

remi2

Ancak 11 Kasım Cuma günü Remi Gaillard hayatındaki en önemli eylemlerden birini yapmaya karar verdi.

CxEFfzoXcAAeHyp

Bu Remi’den görmeye alıştığımız türde bir eylem değildi, kendisi yeni bir kamera şakasıyla karşımıza çıkmadı.

proxy (2)

Remi kendisini Montpellier, Fransa’da bulunan Humane Society (SPA) hayvan barınağında bir kafese kilitleyeceğini duyurdu.

animation (1)

Kendisiyle aynı barınakta bulunan 300 kedi ve köpeğin sahiplenilmesi veya 50 bin Euro bağış toplanması halinde kafesten çıkacağını söyledi.

CzGzcO4XUAg5vtA

Bu eylemini Facebook sayfasından canlı olarak yayınlayan Remi’nin amacı insanların dikkatini barınak hayvanlarına ve onların sorunlarına çekmekti.

animation

Remi’nin eylemine ilgi kendisinin umduğundan bile fazlaydı, birçok TV ve gazete bu eylemi duyurdu, insanlar destek vermek adına barınağa hücum etti.

CxNFlySXUAAKnXF

Remi 87 saatin sonunda kafesten çıktığında 150 hayvan sahiplenilmiş ve barınak için 200 bin Euro bağış toplanmıştı.

animation (3)

Remi kafeste bulunduğu süre içerisinde, yaşadığı zorluğun etkisiyle gözyaşları içinde “bunca zamandır aptal aptal işler yaptım…” günah çıkarmayı da ihmal etmedi.

animation (4)

Netice olarak Remi’nin bu eylemi tek bir kişinin bile hayvanların yaşamında ne kadar büyük bir etkiye sahip olabileceğini göstermesi açısından önemli.

proxy

Bu eylem sayesinde 150 hayvan kendine yeni bir ev bulurken, geri kalanlar için de daha iyi bir yaşam alanı oluşturmak için gereken maddi destek sağlanmış oldu.

CxARknvWQAAKIgT

Her zaman söylediğimiz gibi, hayvan satın almayın, sahiplenin!

animal-shelter-month

Remi Gaillard’ın 87 saatinin kısa bir özeti.

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>