Quentin Tarantino’nun Bisiklet Yakadan Pek Hazzetmediğini Kanıtlayan 12 Giyim Kuşam Örneği

May 15, 2016

Gözümüzün bebeği, sinemanın direği, en sevdiğimiz filmlerin en sevdiğimiz yönetmeni Quentin Tarantino desek çoğumuzun aklına birbirinden karizmatik karakterleri gelir eminiz. Kadın erkek, sert, yumuşak, sevimli, sempatik fark etmez; her kim ki onun filmlerine oyuncu olarak katılır bir bakarız ki o kişi bambaşka bir karaktere bürünmüş paçalardan bol bol karizma akmış ve çoktan efsane olmuş. Elbette bunun türlü türlü sebepleri var fakat biz bu sebeplerden biri olduğunuz düşündüğümüz karakterlerin giyim kuşam tercihlerine bir bakalım dedik ve “ay ben de karizmatik görüneyim n’olur” diyenler için bisiklet yaka giysilerin papucunu dama attıracak olan bu listeyi hazırladık.

1. Aslında hemşire iyi de çevresi kötü…

lacoste 8 Göz bandı ve kırmızı şemsiye, krem rengi geniş yakalı trençkotla kombinlenmiş ve gördüğünüz gibi gayet sade seçimlerle de şık olunabildiğini kanıtlamış. Mesela bu hemşire hanım kızımıza bisiklet yaka bir şey giydirilse bu kadar karizmatik olur muydu, bir düşünün…

2. Tamam elinde salladığı topuzun da Gogo Yubari’i karizmatik bulmamızda bir etkisi olabilir…

lacoste9
Ama şimdi hakkını da yememek lazım. Yakasına kırmızı minik bir fular bağlanmış beyaz gömleği, mini eteği, beyaz tozlukları ve siyah ceketiyle bu tatlı kız karizmatik olmayacak da biz mi olacağız?

3. Jackie Brown der susarız…

lacoste 2
O kadar erkeği suya götürüp susuz getiren Jackie ablamız da gömlek severlerden. Zaten gömlek kendisine bu kadar yakışıyorken sevmeyip de n’apıcak?

4. Ordell’in de Jackie’den aşağı kalır yanı yok…

samuel
He ne kadar mahallenin kötü çocuğu da olsa Ordell karizmasına kilitlenmekten kendimizi alamıyoruz. Hep bu gömlek yakalar yüzünden.

5. Al işte bir tane daha…

de niro
Hafiften anlayış problemi yaşayan Louis’i de görmezden gelemedik. Üstelik bizim topraklarda çok kullanılan fakat pek hoş karşılanmayan kısa kol boyuna rağmen nasıl da şık ve cool görünüyor.

6. Yine mi güzeliz yine mi çiçek…

lacoste 4
Mr. White, Mr. Pink ve tabii ki Mr. Brown… Bütün Mr.’ler ayrı ayrı şahane elbette ama bir Michael Madsen’lı Mr. Blonde gerçeği var ki bir karakter hem bu kadar sempatik hem de bu kadar cool olur mu sormadan edemiyoruz. Ve gördüğünüz gibi o da bir gömlek sever. Şimdi gel de böyle bir karizmayı bisiklet yakalı bir şeyle hayal et… Hayal edemediniz değil mi?

7. Biz yine de diğer MR.’ları anmadan geçmeyelim tabi, sonra çarpılırız falan…

reservuar
Şu görüntüye bir bakın ve bu birbirinden tatliş kahramanlar farklı kıyafetler giyselerdi şayet bu sahne nasıl olurdu kendi kendinize bir sorun…

8. Ne güzel bir dans eden ablamızdın sen Mia…

lacoste 5 Üstelik o geniş gömlek yakaları ve siyah saçlarınla hepimizin aklını başından alırdın. Keşke biraz da mutlu olabilseydin ah ah…

9. O tertemiz gömlekler birkaç dakika sonra acayip kirlenecek ama neyse…

lacoste 6 Geniş yakalar ince kravatlara gel beraber bir kombin yapalım demiş. Uzun saç afro saç falan derken ne bu sahneyi unuttuk ne de bu ikiliyi.

10. Mavi beyaz birlikteliği ve bayıldığımız Django sempatikliği…

lacoste Sempatiklik dediysek karizmadan arta kalan 3-5 saniyelik tebessüm anlarından söz ediyoruz. Yoksa “aa ne tatlı mavi giymiş minnoş minnoş” deyip de yanılmayın.

11. Candie’ciğim keşke bu kadar üstüne gitmeseydin adamın…

djangoo
Calvin, jilet gibi ceket yelek takımını çekmiş, evet gıcığım ama karizma bende diye bağırıyor adeta…

12. Özetle diyebiliriz ki Quentin Tarantino, yakalı giysileri daha fazla seviyor…

lacoste 7
Karizmanın alfabesini Tarantino’dan daha iyi bilecek değiliz ya…

Yorum Bırakın

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>